XIV Charytatywny Ogólnopolski Turniej Par „O Uśmiech Patryka”

OKR "Gubałówka"
Skawina
06/03/2022

Turniej inny niż wszystkie (i inny niż przed rokiem)

6 marca w Ośrodku Kulturalno-Rekreacyjnym „Gubałówka” w Skawinie odbędzie się – już po raz 14. – Charytatywny Ogólnopolski Turniej Brydża Sportowego „O Uśmiech Patryka”. Co najważniejsze, znowu brydżyści, których celem będzie wsparcie chorego na mukowiscydozę Patryka, spotkają się na żywo. Dwie ostatnie edycje odbyły się w internecie, z uwagi na ograniczenia pandemiczne.

W tym roku też planujemy zagrać w internecie, bo przyznaję, że te „połówkowe” edycje, jak je nazywaliśmy, bardzo się sprawdziły i umożliwiły grę zawodnikom z całego kraju, a nawet z zagranicy. Do Skawiny nie każdy może przyjechać. Niemniej cenimy sobie fakt, że możemy – przy okazji turnieju – zobaczyć uśmiechniętego Patryka i jego rodziców. A także uśmiechniętych zwycięzców, przekazujących symbolicznie nagrody na leczenie i rehabilitację naszego bohatera, który wraz z naszym turniejem też robi się coraz bardziej dorosły.

Prócz wsparcia Patryka poprzez udział w turnieju, organizatorzy prowadzą również zbiórkę pieniężną w internecie w serwisie zrzutka.pl, gdzie choćby osoby niegrające w brydża mogą zasilić konto Patryka. Ta akcja cieszyła się sporym powodzeniem w ostatnich latach. – Turniej „O Uśmiech Patryka” to jedyne cykliczne wydarzenie, które wspiera nas, rodziców, w walce z mukowiscydozą. Środki, które pozyskujemy w ten sposób, realnie pomagają nam w tym, by Patryk mógł normalnie funkcjonować, rozwijać się, biegać, grać w piłkę, jednym słowem – nie różnić się (przynajmniej na pierwszy rzut oka) od rówieśników – mówi Maciej Wieczorek, tata Patryka.

Na stronie internetowej zawodów czytamy słowa taty, które poruszają bardzo mocno:
Patryk jest nastolatkiem, który dojrzewa i jest w okresie buntu. Możecie sobie wyobrazić czym może być w tym czasie walka o akceptację choroby. To naprawdę piekielnie trudne, godzić się z nieuleczalnością i śmiertelnością mukowiscydozy. To już nie jest ten mały chłopiec, który w pierwszych edycjach Turnieju biegał między stolikami. Wie, że w Polsce ludzie z Jego schorzeniem żyją około 30 lat. To Jego ulubiony „atut”, gdy ma gorsze chwile. „Po co mam się uczyć, Tato? Dajcie mi już spokój z tymi inhalacjami, wyparzaniem nebulizatora i lekarstwami. Nie potrzebuję! Nie chcę ich!”.

TUTAJ Zapisy do turnieju

TUTAJ można zapoznać się ze szczegółami 14. Turnieju „O Uśmiech Patryka”

TUTAJ można dokonać wpłaty na rzecz Patryka.

TUTAJ oficjalna strona Turnieju.

Turniej „O Uśmiech Patryka” realizowany jest przy finansowym wsparciu Gminy Skawina.

 

Marcin Kuflowski

(AZG)

OKR "Gubałówka"

ul. Spacerowa 4, 32-050
Skawina,

12 256 95 60 w. 24