XIV Charytatywny OTP* „O Uśmiech Patryka” relacja

OKR "Gubałówka"
Skawina
06/03/2022

6 marca, po blisko trzech latach przerwy w grze na żywo (ostatnie dwie edycje odbyły się wyłącznie w internecie), Charytatywny Turniej Brydża Sportowego „O Uśmiech Patryka” wrócił na „stare śmieci”, czyli do Ośrodka Kulturalno-Rekreacyjnego „Gubałówka”. I to jak wrócił! Na starcie stanęło 150 osób, co oznaczało rekordową frekwencję w 14-letniej historii turnieju współorganizowanego przez Małopolski Związek Brydża Sportowego i Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

– Taka frekwencja to na pewno niespodzianka dla nas organizatorów, ale i nagroda. Nagroda za to, że stworzyliśmy taką inicjatywę, że pielęgnowaliśmy tę ideę również wtedy, gry grać się nie dało na żywo, choć można było powiedzieć wtedy pasuję”. Za to, że stworzyliśmy – tak to nazwę – społeczność wokół Uśmiechu Patryka”. To stąd od jakiegoś czasu reklamujemy go jako #TurniejInnyNiżWszystkie. Bo on takim faktycznie jest – mówi Marcin Kuflowski, pomysłodawca i organizator wszystkich czternastu turniejów granych dla chorego na mukowiscydozę Patryka.

W ostatnich latach turniej O Uśmiech Patryka” zaskakiwał pomysłami i nowinkami. W tym roku takim strzałem w dziesiątkę okazało się powołanie do życia turnieju dla amatorów. Świetnie było zobaczyć na jednej sali dorosłych, którzy nie są zrzeszeni w Polskim Związku Brydża Sportowego i nigdy nie grali w żadnym turnieju, a obok nich 8-latków stawiających swe pierwsze brydżowe kroki. Kilka par grało w składzie rodzic+dziecko, co dało dowód na to, że brydż jest mostem pokoleń. Rywalizację amatorów wygrali dwaj 11-latkowie z #teamCKiS – Krzysztof Ziętarski i Mateusz Kisielewski, z dużą przewagą nad Magdą i Tosią (8 lat!) Chmielewskimi oraz Beatą i Tomkiem Trojak (mama z synem).

Główną rywalizację par wygrała również para rodzinna, Halina i Grzegorz Kaletowie ze Śląska (SV Tarnowskie Góry), wyprzedzając nastolatków – Michała Stasika (CKiS Skawina) w parze z Wojciechem Bąkiem (AZS UW Warszawa) oraz naszych stałych bywalców „Uśmiechu Patryka” – Sławomira Gwizdka (niezrzeszony) i Andrzej Lubojemskiego (Czarna Papuga Zwierzyniec Kraków). W walce o czołowe lokaty brało udział wielu skawińskich zawodników z CKiS Skawina, których nie sposób tu wymienić, aby nie zanudzić.

Rywalizacja pod hasłem O Uśmiech Patryka”, to nie tylko jeden turniej. Już w najbliższą niedzielę, 13 marca, o godz. 19:00 na platformie House of Bridge – zagramy w internecie O Uśmiech Patryka 13 i 1/2”. To spełnienie obietnicy sprzed dwóch lat, kiedy wobec braku możliwości gry na żywo, po raz pierwszy przeniesiono turniej do internetu. I tutaj spróbujemy pobić dla Patryka rekord – w Skawinie grało dla niego 150 osób. Na House of Bridge dotychczasowym rekordem było 86 zawodników. W tę niedzielę będziemy próbować zawiesić wyżej poprzeczkę!

Kto jeszcze chciałby dołożyć swoją cegiełkę pomocy dla Patryka, może to zrobić wpłacając dowolną kwotę na zrzutkę: https://zrzutka.pl/usmiech-patryka

Charytatywny Turniej O Uśmiech Patryka” zrealizowano przy finansowym wsparciu z budżetu Gminy Skawina.

Wyniki :

https://mzbs.pl/files/2021/wyniki/zs/patryk/

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia:

GALERIA

 

Marcin Kuflowski

(AZG)

OKR "Gubałówka"

ul. Spacerowa 4, 32-050
Skawina,

12 256 95 60 w. 24