XIX Bieg Skawiński oraz X Bieg na Rolkach – 8 maja 2022

Park Miejski
Skawina
Pałacyk "Sokół"
Skawina
Radziszów
Starorzecze Skawinki
08/05/2022

UKS „Jedynka” Skawina wraz ze współorganizatorami – Gminą Skawina, Szkołą Podstawową Nr 6 w Skawinie, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Klubem Sportowym „Optima” Skawina oraz Klubem Sportowym Skawina Biega zapraszają miłośników biegania oraz jazdy na rolkach do udziału w XIX Biegu Skawińskim oraz X Biegu na Rolkach. W tym roku wydarzenia te odbędą się 8 maja 2022.

Pierwsze biegowe emocje będziemy przeżywać już od godz. 11.15, gdy wystartują młodzi biegacze z przedszkoli i szkół podstawowych (we wcześniejszych godzinach zapisy i odbiór pakietów startowych). Biegi odbędą się na terenach rekreacyjnych Parku Miejskiego w Skawinie.

O godz. 14.30 wystartują rolkarze, którzy będą zmagali się z liczącą 9 km trasą ze Skawiny do Radziszowa i z powrotem. Start tego biegu będzie miał miejsce przy ul. Żwirki i Wigury (obok basenu Camena), natomiast meta w Parku Miejskim w Skawinie, obok Pałacyku „Sokół”.

Na godz. 15.30 zaplanowany jest najbardziej emocjonujący moment, czyli start Biegu Głównego na dystansie 10 km. Trasa prezentuje się podobnie, jak dla rolkarzy: start – ul. Żwirki i Wigury, meta – Park Miejski (plac obok Pałacyku „Sokół”). W ramach rywalizacji na dziesięciokilometrowej trasie zawodnicy, oprócz klasyfikacji generalnej i wiekowych, będą walczyli o tytuły w ramach XIII Mistrzostw Polski Energetyków, XII Mistrzostw Gminy Skawina, a pracownicy firmy Valeo także w V Memoriale im. Tomasza Staszczaka.

Rolkarze i biegacze pokonują atestowaną przez PZLA trasę Skawina-Radziszów-Skawina, uważaną za jedną z najszybszych, a co za tym idzie doskonałą do bicia wszelakich rekordów.

Na najlepszych biegaczy czekają nagrody finansowe oraz tradycyjne statuetki, wykonane specjalnie na tę okazję. Każdy z uczestników biegu rolkarskiego i głównego otrzyma pamiątkowy i niepowtarzalny medal, koszulkę techniczną oraz dyplom z wydrukowanym czasem i miejscem. Dodatkowo uczestnicy wezmą udział w losowaniu, w którym głównymi nagrodami są dwa telewizory LED.

Biuro i meta zawodów umiejscowione zostaną w pięknej scenerii Parku Miejskiego obok Pałacyku „Sokół”. Odbiór numerów startowych i pakietów od godz. 9.30.

ZAPISY:

  1. Zapisy do biegów dla dzieci i młodzieży: osobiście w dniu zawodów
  2. Zapisy dla dorosłych: do 6 maja na stronach internetowych: www.skawina.biegskawina.pl; www.maratonypolskie.pl; https://online.datasport.pl/zapisy/portal/; w dniu zawodów wyłącznie w miarę wolnych miejsc.

UWAGA! W dniu biegu, 8 maja 2022 r. w godzinach trwania wydarzenia, tj. od 14.15 do 17.00 droga Skawina – Radziszów – Skawina [Rynek, Żwirki i Wigury, Kublińskiego, Konopnickiej, Radziszowska, Radziszów (do kościoła)] będzie zamknięta dla ruchu kołowego!

Organizatorzy przepraszają za utrudnienia i proszą o wyrozumiałość wszystkich mieszkańców i zmotoryzowanych.

Szczegóły (regulaminy) na stronie:

http://skawina.biegskawina.pl/

oraz bieżące informacje:

https://www.facebook.com/bieg.skawinski.

Zawody obsługuje firma Datasport.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Skawina, Województwa Małopolskiego oraz Powiatu Krakowskiego.

 

 

źródło: UKS „Jedynka” Skawina

Park Miejski


Skawina,

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl

RadziszówStarorzecze Skawinki