Park Miejski
Skawina
różne lokalizacje
08/05/2022

Początkiem maja jak co roku cała Skawina żyła sportowymi emocjami! Wszystko dzięki organizacji XIX już edycji Biegu Skawińskiego. Ale zacznijmy od początku.

Od poranka na Skawińskich Błoniach zebrały się tłumy dzieci oraz młodzieży, aby wziąć udział w IV Wrotkarskich Mistrzostwach Skawiny. Zawody były podzielone na dwa bloki startowe. W I bloku wyścig na dystansie 300 m w rocznikach 2013 – 2016 ukończyło 55 dzieciaków, a w II bloku na dystansie 600 m w rocznikach 2012 – 2008, 31 zawodników.

Także w godzinach przedpołudniowych walkę z dystansem i zmęczeniem podjęli młodzi rolkarze na asfaltowym torze przy Błoniach Skawińskich a następnie młodzi biegacze z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W sumie około 500 młodych rolkarzy i biegaczy przekroczyło linię mety.

Popołudniem wystartował z kolei jubileuszowy X Bieg na Rolkach. Na linię mety dotarło 117 zawodników z całej Polski. Bezkonkurencyjny okazał się Paweł Ciężki z Krakowa. Wygrał on wyścig z przewagą aż 44 sekund. Drugie i trzecie miejsce zajęli zawodnicy Kksw Krak: Bartłomiej Chojnacki oraz Wojciech Kościelniak.

I nareszcie! O godz. 15.30 wystartował słynny, mający długoletnią tradycję BIEG SKAWIŃSKI. Bieg odbywał się w ciężkich dla biegaczy warunkach pogodowych bowiem słońce mocno dawało się we znaki. Pomimo wysokiej temperatury na linię mety dobiegło aż 568 zawodników. Rok w rok jest to największe wydarzenie sportowe w Skawinie. Od samego startu tempo wyścigowi nadawała dwójka biegaczy z Polski i Kenii. Po zaciętej rywalizacji o 8 sekund szybszy od Boniface Nduva okazał się Mateusz Mrówka z Radlina. Trzecie miejsce zajął Aleksander Dragan z Kielc. Najszybszą Panią okazała się natomiast Valentyna Veretska z Mikołajewa w Ukrainie.

Łącznie w niedzielę do rywalizacji w różnych wyścigach stanęło ponad 1100 zawodników! Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy i mamy na dzieję, że zobaczymy się w Skawinie za rok na kolejnej już edycji sportowego święta biegaczy i rolkarzy!

Wydarzenie organizowali: UKS 1, Klub Sportowy Optima, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz Klub Sportowy Skawina Biega.