XVI STT: „Jeśli chcesz kobiety, to ją porwij” wciąż porywa!

Pałacyk "Sokół"
Skawina
17/06/2019

Pierwszy dzień XVI Skawińskiego Tygodnia Teatralnego za nami. Nie brakowało emocji, wielu miłośników sztuki cały rok czeka na ten jedyny tydzień w roku. Na zakończenie wystąpił nasz niezawodny teatr, taki na który zawsze można liczyć i który przez cały rok zapewnia nam artystyczne wrażenia w Pałacyku „Sokół”. Mowa oczywiście o Teatrze Maska, który zobaczyliśmy dzisiaj w spektaklu pt. „Jeśli chcesz kobiety, to ją porwij” według scenariusza Anny Burzyńskiej. Choć premiera miała miejsce 7 lat temu i pewnie część publiczności już miała go okazję widzieć, ciągle sprawia wiele radości i przysparza okazji do śmiechu całej publiczności. Świetne kreacje aktorskie doświadczonych już Maskowiczów, stworzone pod okiem reżysera Andrzeja Morawy oraz pod opieką artystyczną i charakteryzacyjną Marty Tyrpy, dały niesamowity efekt.

„Jeśli chcesz kobiety, to ją porwij” to wyśmienita komedia, której głównym bohaterem jest na pozór nudny, lubiący liczby i rachunki Adam. Jednak pod powierzchowną zwyczajnością elegancki księgowy kryje uwielbienie do raczej niepopularnej formy rozrywki. Z zamiłowaniem porywa przypadkowe kobiety, gości je u siebie, a może słuszniej byłoby powiedzieć przetrzymuje. Związane i zakneblowane raczy kolacją, stara się traktować jak księżniczki i… wypuszcza. Wszystkie ofiary uciekają przerażone, do momentu kiedy Adam porywa Elżbietę. Znudzona życiem kobieta odnajduje w Adamie mężczyznę swojego życia. Nie pomagają prośby, groźby, ani absurdalne pomysły zrozpaczonego bohatera. Natrętnej kobiety nie można usunąć z mieszkania nawet siłą… Lecz to tylko pierwszy z poważnych problemów Adama, gdyż w drzwiach jego mieszkania staje kolejna, „przedwczorajsza” porwana – Czesława,  w końcu również zjawia się jej zazdrosny mąż  Wiesław. Okazuje się, że role się odwracają – ofiara staje się prześladowcą, a prześladowca – ofiarą…

Na scenie wystąpili:

Elżbieta – Klaudia Stokłosa

Czesława – Aleksandra Lasoń

Patrycja – Cecylia Wyroba

Adam – Kamil Cudejko

Wiesław – Wacław Szwarc

Dziękujemy Aktorom, Pani Marcie i Panu Andrzejowi – w imieniu publiczności pragnę Wam przekazać, że wielogodzinne próby do późnej nocy nie poszły na marne 😉 Róbcie swoje, bo sprawiacie tym radość innym!

Zapraszamy Państwa na jutro! O godz. 18.00 „Małgorzaty jego życia” oraz „Dialogi małżeńskie” na podstawie tekstów Marii Czubaszek (wstęp wolny) oraz wieczorny spektakl „Kto nie ma, nie płaci” (obowiązuje rezerwacja miejsc).

Anna Wrzoszczyk

(JK)

 

Fotogaleria ze spektaklu: https://flic.kr/s/aHsmEm8ucV (fot. Jarosław Karasiński)

 

 

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl