XVI STT: Zuppa Romana zabrzmiała ponownie

Pałacyk "Sokół"
Skawina
18/06/2019

Wieczornym spektaklem „Kto nie ma, nie płaci” w wykonaniu Teatru Maska zakończyliśmy drugi dzień XVI Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. Sala teatralna wypełniła się po brzegi i cieszy nas, że niektórzy przyszli zobaczyć ten spektakl już po raz kolejny.

Sztuka przenosi nas do Mediolanu, gdzie obserwujemy dzień z życia dwóch małżeństw – Antonii i Giovanniego oraz Margherity i Luigiego, którzy – jak wiele innych osób – walczyć muszą z coraz większymi podwyżkami cen żywności. Mężczyźni to przyjaciele pracujący w fabryce, żony to typowe „kury domowe”. W czasie szturmu na supermarket Antonia wraz z innymi okrada go i przynosi do domu sporo toreb z jedzeniem. Tak rozpoczyna się farsa autorstwa noblisty Dario Fo, w której satyryczny efekt daje zderzenie serii zabawnych scenek z ostrą wymową społeczną.

Widzowie dzisiaj docenili świetne kreacje aktorskie Maskowiczów, wybuchając śmiechem i oklaskami. Na scenie zobaczyliśmy:

Aleksandrę Lasoń jako Antoninę

Wiktorię Zielińską jako Margheritę

Łukasza Pierożka jako Giovanniego

Wacława Szwarca jako Luigiego

Dominika Liska jako Strażnika/Inspektora/Ojca

W sali teatralnej atmosfera była naprawdę gorąca, ale tym razem wyłącznie za sprawą emocji (dziękujemy Gminie Skawina za wypożyczenie klimatyzatorów!) W tle spektaklu ciągle rozbrzmiewała Zuppa Romana, a my czuliśmy opiekę Św. Eulalii 😉

Tradycyjnie, charakteryzacje i scenografię stworzyła Marta Tyrpa, a spektakl odbywał się pod czujnym okiem reżysera, Andrzeja Morawy.

Dziękujemy Aktorom za to, że znów udało im się rozbawić publiczność. Odpoczywajcie, już jutro spektakl premierowy!

Anna Wrzoszczyk

(JK)

 

Fotogaleria ze spektaklu: https://flic.kr/s/aHsmEnrat5 (fot. Jarosław Karasiński)

 

 

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl