XXI Bieg Skawiński

Park Miejski
Skawina
19/05/2024

UKS „Jedynka” Skawina wraz ze współorganizatorami – Gminą Skawina, Szkołą Podstawową Nr 6 w Skawinie, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Klubem Sportowym „Optima” Skawina oraz Klubem Sportowym Skawina Biega zapraszają miłośników biegania, jazdy na rolkach oraz nordic walking do udziału w XXI Biegu Skawińskim, XII Biegu na Rolkach, XV Mistrzostwach Polski Energetyków, V Memoriale im. Tomasza Staszczaka, a także po raz kolejny, cieszącym się coraz większym zainteresowaniem Skawińskim Biegu Nordic Walking. W tym roku wydarzenia te odbędą się 19 maja.

Biuro zawodów znajdować się będzie na terenie Parku Miejskiego obok Pałacyku „Sokół”.

 

Harmonogram zawodów:

– godz. 11.15 Biegi dla dzieci i młodzieży

– godz. 14.15 Bieg Skawiński na Rolkach (9 km)

– godz. 15.05 Nordic Walking (10 km)

– godz. 15.30 Bieg Główny (10 km)

Na najlepszych czekają nagrody finansowe oraz tradycyjne statuetki, wykonane specjalnie na tę okazję. Każdy z uczestników biegu głównego oraz na rolkach otrzyma pamiątkowy i niepowtarzalny medal, koszulkę techniczną oraz dyplom. Dodatkowo uczestnicy wezmą udział w losowaniu w którym głównymi nagrodami są trzy telewizory. Zawody obsługuje firma Datasport.

Regulaminy oraz linki do zapisów dostępne na stronie głównego organizatora: https://biegskawina.pl/bieg-skawinski/

UWAGA! W dniu biegu, 19 maja 2024 r. w godzinach trwania wydarzenia, tj. od 14.00 do 17.30 droga Skawina – Radziszów – Skawina [Rynek, Żwirki i Wigury, Kublińskiego, Konopnickiej, Radziszowska, Radziszów (do kościoła)] będzie zamknięta dla ruchu kołowego. Dodatkowo, z racji na trwający remont na trasie biegu, utrudnienia wystąpią też na trasie biegu na rolkach tj. Skawina Centrum (start)- Rynek – os. Willowe (nawrót) – Skawina Centrum.

Informujemy również, że parkingi przy Basenie Camena i Parku Miejskim będą w godzinach od 10.00 do 19.00 przeznaczone dla uczestników biegu. Ponadto nie będzie możliwości wyjechania z nich w godz. 14.00-17.30.

Organizatorzy przepraszają za utrudnienia i proszą o wyrozumiałość wszystkich mieszkańców.

 

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Skawina, Województwa Małopolskiego oraz Powiatu Krakowskiego.

Logo powiatu krakowskiego: po lewej czerwony kontur głowy orła w koronie w obrysie tarczy. Po prawej czarny napis powiat krakowski Logo Województwa Małopolskiego

Wiktoria Franczak

KK

Park Miejski


Skawina,