Z Tenczynka wróciliśmy „z tarczą”

inna lokalizacja
23/01/2021

W sobotę, 23 stycznia, odbył się kolejny Ligowy Turniej naszych siatkarek. W szkole podstawowej w Tenczynku dziewczęta rozegrały dwa mecze i obydwa spotkania zakończyły się sukcesem.

Jakie spostrzeżenia nt sobotniego zjazdu ma trener Chrystian Boczek?:

„W sobotę rozegraliśmy przedostatni turniej w Tenczynku. Czekały nas dwa mecze, pierwszy z gospodarzami. Nowa taktyka była tym razem niezawodna. Co prawda na początku pierwszego seta mieliśmy problemy w obronie i brak skuteczności w ataku, na szczęście po kilku punktowej zdobyczy z zagrywki, wróciliśmy na właściwe tory i odrobiliśmy 6 punktową stratę do gospodarzy i wygraliśmy 25:23. Nie obyło się bez walki do końca, ponieważ w tym spotkaniu mecz został dopiero zakończony po tie-breaku, w którym jedna z naszych czołowych zawodniczek nie dała szans przeciwnikom podczas zagrywki i zakończyła spotkanie 15:2. W kolejnym meczu czekała na nas drużyna Salos Kraków. Tym razem naszym podopiecznym poszło nieco szybciej i oba sety zostały wygrane przez nasz #teamCKiS. Dzięki nowej taktyce widać, że mamy większy potencjał zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Gramy kombinacyjnie, dzięki czemu odblokowujemy kolejne możliwości. Mam nadzieję, że kolejny turniej, który zagramy u siebie będzie również udany jak ten w Tenczynku!!! Brawa dla naszych młodziczek za walkę do końca i grę, która naprawdę mogła się  podobać!”

Przed nami ostatni zjazd Ligi Młodziczek.  6 lutego będziemy gospodarzami, trzymajmy kciuki, aby dobra passa nie opuszczała naszej drużyny.

 

Magdalena Pobożniak

(AZG)

inna lokalizacja