Za nami pierwszy tydzień WAKACJI DO KWADRATU

różne lokalizacje
29/06/2020

03/07/2020

W ramach akcji Aktywne Lato przygotowaliśmy cztery turnusy tematycznych zajęć twórczych, artystycznych i sportowych dla dzieci. Pierwszy turnus upłynął pod hasłem „Kolorowy tydzień”.

Rozpoczęliśmy go poniedziałkiem na zielono, szukając zielonych inspiracji w przyrodzie i na mapie. Podczas kalamburów otwieraliśmy głowy na zgadywanki pod hasłem „w zielone gramy”, a w trakcie zabaw na sportowo musieliśmy się wykazać żabią zręcznością w skocznych konkurencjach. Do domu zabraliśmy własnoręcznie zrobiony las w słoiku, żeby cieszył oczy żywą zielenią.

Wtorek upłynął pod znakiem błękitu nieba i wody. Do południa bawiliśmy się na basenie pod czujnym okiem instruktorki pływania. Natomiast artystyczna część dnia to wodne eksperymenty z użyciem magicznych ingrediencji prosto z … kuchni. Olej, kwasek cytrynowy, soda oczyszczona, barwniki spożywcze oraz… pożyczona od taty pianka do golenia pomogły stworzyć wulkany bulgoczące kolorową lawą.

Czerwona środa rozgrzała nas rytmami brazylijskiej capoeiry przy prawdziwym ognisku z pieczonymi kiełbaskami. Uczyliśmy się także rozpoznawać i nazywać buzujące w nas emocje, takie jak: miłość, wstyd, gniew – czyli wszystkie, które malują się na naszej twarzy rumieńcami. Bawiliśmy się w Kupidyna, próbując ustrzelić z łuku wielkie czerwone serce, a potem dekorowaliśmy te zrobione z piernika. Ćwiczyliśmy również pamięć, opowiadając rozmaite historie z wykorzystaniem czerwonych rekwizytów.

Czwartek spędziliśmy na żółto: na pustyni, w promieniach słońca. Szukaliśmy jego barw podczas pleneru malarskiego. Wyruszyliśmy  na wirtualną wyprawę w czasie przez pustynię, od starożytnego Egiptu po dzień dzisiejszy. Po gorącej podróży czekała nas wodna ślizgawka o znajomo kleistej konsystencji.  Zabawie nie było końca!

Tydzień podsumował kolorowy piątek, podczas którego wykorzystaliśmy do zabawy chustę klanzy, tworzyliśmy balonowe zwierzyńce, wreszcie nastąpił czas wodnego szaleństwa na basenie Camena. Niespodzianką dla uczestników na koniec turnusu była bitwa na kolorowe proszki holi, której nie przeszkodził nawet siąpiący deszcz. Wszyscy otrzymali także pamiątkowe zdjęcia i certyfikaty Mistrzów Kolorowego Tygodnia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z pierwszego tygodnia oraz podsumowującego ten turnus filmiku (poniżej) i do zobaczenia ponownie!

Joanna Kurpiel

(AR)

 

różne lokalizacje