Zaczarowany Tydzień za nami

Basen Camena
Skawina
Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
10/08/2020

21/08/2020

Dobiegł końca najbardziej Zaczarowany Turnus półkolonii Wakacje do Kwadratu, podczas którego szukaliśmy skarbów, polowaliśmy na smoka, rywalizowaliśmy na miotłach, tworzyliśmy pływające obrazy i pajęcze sieci, a to wszystko w Turnieju Magicznym między domami. Ale po kolei…

Nie byłoby Szkoły Magii bez klas, a do nich mogła wybrać uczniów tylko Tiara Przydziału, która przydzieliła dzieci do trzech „domów”: Gryf i Indor, Ślepe Litery i Chory Paw. Od czego zaczyna prawdziwy czarodziej swoja przygodę z magią? Od przygotowania i przetestowania czarodziejskiej różdżki. Jak się to robi? To wiedza dostępna tylko dla wtajemniczonych, ale możemy potwierdzić – wszystkie zdały test. Kolejnym wyzwaniem było otwarcie szkatułki tajemnic, mając do wyboru mnóstwo niepasujących kluczy – konieczna tu była umiejętność logicznego myślenia, która dla czarodziejów bywa najtrudniejsza. Następnie nadszedł czas na lekcję zielarstwa pod kierunkiem Profesor Paracelsus, podczas której adepci magii poznawali rodzaje i właściwości ziół, a także zasadzili niezwykłą roślinę, którą należało podlać colą …

Każdy czarodziej potrzebuje odpowiedniego środka transportu – naszym były AirBusy 2020: ekskluzywne, stuningowane modele mioteł, robione na wymiar, które świetnie sprawdziły się podczas turnieju sprawnościowego oraz poszukiwania skarbów i polowania na smoka. Jak odczytać niewidzialne pismo i przejść przez skomplikowany labirynt pajęczych sieci? To wiedzą tylko nasi absolwenci. Niemało odwagi wymagało od nich wyszukiwanie magicznych kryształów w kleistej mazi, pełnej „niespodzianek”.

Uczyliśmy się wróżbiarstwa z lanych obrazów, wyczarowanych przez Profesor Margo i tkaliśmy łapacze snów, chroniące przed koszmarami pod kierunkiem Profesor Ariadny. Mieliśmy także wyjątkowe spotkanie z Profesorem Paramedicusem, który uczył nas podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – najważniejszej umiejętności, jakiej potrzebujemy w codziennym życiu. W nagrodę na finał rozgrywek czekała nas ślizgawka w glutach trolla!

Podczas całego tygodnia nie zabrakło wodnych zabaw sprawnościowych na basenie Camena i ogniska z pieczonymi kiełbaskami. A na koniec – rozdania dyplomów i pamiątek absolwentom.

Dziękujemy za wspaniały tydzień i zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ z tego turnusu! Udanych wakacji!

Joanna Kurpiel

 

Basen Camena

ul. Żwirki i Wigury 11, 32-050
Skawina,

camena@ckis.pl

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl