Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/itewh10ckis/ckis.pl/public_html/wp-content/themes/eventbuilder/single-event.php on line 706

Zagrali na piątkę!

22/04/2018

W niedzielę 22 kwietnia po raz piąty ultraszybka lotka zawitała do Skawiny. Hala Widowiskowo–Sportowa i teren Orlika rozbrzmiewały świstem ultraszybkich lotek napędzanych energią 40 zawodników Skawińskiego Turnieju Crossmintona STARS Cup 2018. Zawody, nad którymi patronat objęła Polska Akademia Crossmintona i Crossminton.pl zorganizowało Centrum Kultury i Sportu w Skawinie wraz z Centrum Aktywności Twórczej Monika Gudzowska – Popowicz.

Sprzyjająca aura pozwoliła Głównemu Sędziemu Turnieju Monice Gudzowskiej – Popowicz wprowadzić  innowację do jubileuszowego turnieju i część rozgrywek „wyprowadzić” z hali na teren Orlika. I tak po raz pierwszy uczestnicy crossmintonowej setki zagrali równolegle w hali i na Orliku, na 6 boiskach, w siedmiu kategoriach wiekowych. Ogółem Juniorzy i Seniorzy rozegrali 68 meczy. Każdy zawodnik grał na najwyższych obrotach, mierząc się nie tylko z przeciwnikiem na boisku ale i z wiatrem, który niejednemu z nich pomieszał szyki w rywalizacji o max. 100 punktów do rankingu Crossminton® STARS 2018 i do rankingu ICO. Wszystkim speedersom dziękujemy za pokaz crossmintonowych umiejętności, za akcje na najwyższym poziomie, za lotki śmigające tuż nad polem gry i smecze jakże trudne do odebrania…

Organizatorów tegorocznych zawodów cieszy udział coraz większej liczby dzieci w rozgrywkach juniorskich. W tym roku, poza stałymi bywalcami z Polski i Litwy, gościliśmy nowe  juniorskie rakiety z Brzeszcz oraz młodych, początkujących crossmintonowców ze Szkoły Podstawowej  w Libertowie. Dla nich nasz turniej był debiutem w rozgrywkach tej rangi.

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie jak zawsze dla najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej przygotowało oryginalne medale i dyplomy oraz upominki, ale o tym, kto je otrzymał zadecydowały nie mecze a … uśmiech losu.

Z kolei łezkę w oku i wzruszenie przemieszane z wielką radością zafundowaliśmy Pani Monice Gudzowskiej – Popowicz. Nasza skawińska jedyneczka i ultraszybka lotka otrzymała od nas pamiątkowy medal i wspomnień czar zamknięty w fotografiach upamiętniających minione crossmintonowe pięciolecie. Pani Moniko dziękujemy!

Wsparciem Głównego Sędziego dzisiejszego turnieju były Asystentki Pani Gabija Janczuńska i Anna Faska.

Lista zawodników i wyniki dostępne w załącznikach poniżej.

Barbara Brodzińska

Fotogaleria: https://www.flickr.com/photos/155528341@N04/albums/72157668285712058

Wyniki