Zagubieni w Cyberprzestrzeni…

Pałacyk "Sokół"
Skawina
08/05/2023

To był już ostatni spektakl w ramach Teatru Dzieciom. Teatr Bajaderka zabrał nas w niepokojący świat wyludnionych ulic, szarych domów, opuszczonych placów zabaw… Cóż się wydarzyło? Czy to jakiś kataklizm opustoszył ziemię? Nie! To komputery, komórki i tablety wciągnęły wszystkich do Internetu. W tym wirtualnym świecie uwięzieni zostali z własnej woli dorośli i dzieci, zapominając o prawdziwym życiu, przyjaciołach, grach i zabawach na świeżym powietrzu, czytaniu książek, spacerach po parku. Zamknięci w czterech ścianach, schowani za VR-owymi goglami, przeżywają wymyślone przygody w wymyślonych krainach.

Nawet Pan Obłoczek dał się zwieść tej ułudzie i całymi dniami gra w Minecrafta. Panna Och-Chmurka próbuje go namówić na wycieczkę do Paryża – ale na próżno. Po co się ruszać z kanapy, kiedy można sobie pooglądać wirtualny Paryż? Po co pakować się, ruszać w męczącą drogę, zwiedzać – kiedy nogi bolą? Tak stopniowo przestrzeń dookoła Obłoczka traci kolory i staje się szara i smutna. Panna Och-Chmurka z pomocą dzieci próbuje przemówić koledze do rozumu, pokazując jak wiele jest możliwości poza cyberprzestrzenią, aby fantastycznie spędzić czas, zwłaszcza w towarzystwie przyjaciół. Wówczas świat ponownie nabierze kolorów…

Dziękujemy za Waszą obecność podczas całego sezonu Teatru Dzieciom – tym najmłodszym i tym najstarszym, Dzieciom, Wnukom, Rodzicom i Dziadkom. Odkrywajcie piękno świata podczas najbliższych letnich miesięcy i wracajcie do nas po wakacjach na kolejne spotkania z teatrem. Do zobaczenia!

Poniżej fotogaleria ze spektaklu:

20230508-182526-401A9821

Joanna Kurpiel

KK

 

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl