„Zajęcia teatralne” – nagrodzony spektakl zespołu PEREŁKI

Pałacyk "Sokół"
Skawina
22/06/2023

Stało się już tradycją, że podczas Skawińskiego Tygodnia Teatralnego prezentujemy spektakle dziecięce, nagrodzone podczas Gminnego Festiwalu Form Teatralnych MELPOMENA. W tym roku ponownie tego zaszczytu dostąpił Zespół Teatralny PEREŁKI ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie, zdobywca pierwszego miejsca w tegorocznym konkursie.

Zobaczyliśmy nagrodzone  „Zajęcia teatralne” w reżyserii i koncepcji Katarzyny Polus. Ponownie na naszej scenie zaprezentowali się: Zosia Kowalczyk, Maja Skalny, Patrycja Tabor, Mikołaj Gąsienica, Aleksandra Żmuda, Hanna Koźmik, Marysia Kurlit, Aleksandra Natkaniec, Emilia Pałka, Emilia Bugańska i Lidia Starowicz.

Spektakl o wielowątkowej formule fantastycznie pokazuje umiejętności młodych aktorów, osiągnięte wielomiesięczną, systematyczną pracą zarówno dzieci, jak i instruktorki. Forma etiudowa daje możliwość pracy nad warsztatem, emocjami, dykcją i umiejętnością poruszania się na scenie. PEREŁKI udowadniają, że teatr to świetny sposób na budowanie więzi koleżeńskich, współpracę w grupie, nabywanie umiejętności komunikacyjnych i przede wszystkim – świetną zabawę.

„Zajęcia teatralne” zostały nagrodzone nie tylko zasłużonym I miejscem w Festiwalu MELPOMENA, ale także przyniosły wyróżnienia aktorskie dla Zosi Kowalczyk za rolę Fryzjerki oraz Aleksandry Żmudy za rolę Babci. Jeszcze raz gratulujemy!

Fotogaleria ze spektaklu „Zajęcia teatralne” – Jarosław Karasiński

Partnerzy Wydarzenia:

 

Joanna Kurpiel

/IN/

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl