Zakochany Maurycy otwiera walentynkowy tydzień

Pałacyk "Sokół"
Skawina
12/02/2024

W lutym, w ramach cyklu Teatr Dzieciom, wieczór spędziliśmy oglądając uroczą historię o zakochanym w Mrówce Świerszczu Maurycym. W sumie ta opowieść idealnie wpisała się w zbliżające się wielkimi krokami Walentynki. Bowiem za dwa dni obchodzimy coroczne święto zakochanych, które przypada na 14 lutego. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów, często pisanych wierszem wyznań miłosnych. Zatem ta urocza historia Świerszcza-poety, który nieprzerwanie mówił rymowanym wierszem – a w szczególności słowa te kierował do wybranki swego serca – Mrówki – idealnie wkomponowała się w kalendarz i święto środowego patrona.

W spektaklu zaprezentowali się aktorzy krakowskiego „Teatru za Jeden Uśmiech”. Opowiedzieli  zabawną historię łąkowego poety, romantycznego i wrażliwego Świerszcza, który próbuje zdobyć serce ukochanej. W drodze do spełnienia marzenia, za wskazówkami złych doradców, gubi swoje ideały i schodzi (na szczęście chwilowo) na złą drogę. Zakochany w Mrówce Maurycy, cierpiąc z powodu jednostronnej miłości, próbuje znaleźć sposób na odwzajemnienie żarliwego uczucia. Niestety postawił na złego konia (u nas to był komar i jego banda) przez co o mały włos nie skrzywdził ukochanej, a tym samym przekreślił wszelkie szanse na wzbudzenie uczucia. Na szczęście po błędach i życiowych pomyłkach, zdoła naprawić wyrządzone przez siebie krzywdy i zdobyć serce ukochanej. Nie sposób pominąć zawarte w bajce morały. Warto być prawdomównym, szczerym, uczynnym, nie zdobywać pozycji przez dokuczanie słabszym. Gdybyśmy stosowali te zasady – świat na pewno byłby lepszy –  i nie tylko ten na łące wśród świerszczy, mrówek i komarów 😉

Fotogaleria ze spektaklu autorstwa Jarosława Karasińskiego do zobaczenia w załączonym linku ->  https://tiny.pl/dh8lw

 

Zapraszamy na kolejny spektakl w poniedziałek, 11 marca, na godzinę 17.30 do sali teatralnej Pałacyku „Sokół”. Zobaczymy spektakl pt. „Zefirek i Spółka w Krainie żywiołów” w wykonaniu aktorów Teatru w Ruchu.
Bilety w cenie:

  • ulgowy (dzieci od 2. roku życia) – 25 zł od osoby,
  • normalny (dorośli) – 30 zł od osoby,

do nabycia:

  • w Kasie Basenu Camena (parter) – w godzinach od 7.00 do 21.00 (płatność kartą, gotówką lub voucherem),
  • w Pałacyku „Sokół”, na godzinę przed spektaklem tylko w przypadku wolnych miejsc (płatność kartą, gotówką lub voucherem).

Posiadaczom Karty Dużej Rodziny przysługuje możliwość zakupu jednego biletu ulgowego dla osoby pełnoletniej, sprawującej opiekę nad małoletnimi uczestnikami.
Liczba miejsc na widowni ograniczona!

Zapraszamy do kolorowego świata Teatru Dzieciom!

 

Marta Tyrpa

(AZG)

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl