Zakończenie sezonu sekcji baletu klasycznego

Pałacyk "Sokół"
Skawina
28/05/2019

We wtorek 28 maja w Pałacyku „Sokół” sekcja baletu klasycznego uroczyście podsumowała sezon artystyczny 2018/2019. Cztery grupy wiekowe ćwiczące pod kierunkiem Pani Anny Ostafil zaprezentowały się w choreografiach, dostosowanych do umiejętności nabytych przez dziewczynki. Całość pokazu została przygotowana tak, aby widownia mogła obserwować progres wynikający ze stopnia zaawansowania, będącego wynikiem systematycznej pracy małych tancerek w wieku od 4 do 13 lat.

Najmłodsza grupa, skupiająca dzieci  4- i 5-letnie przygotowała Taniec Tęczy do muzyki Piotra Czajkowskiego z baletu „Dziadek do orzechów”. Na tym etapie zajęcia baletu to bardziej forma zabawy i nauki poruszania się w określonej przestrzeni, koordynacji, rytmiki i muzykalności.

Grupa II, czyli 6-latki wykonała Polkę Kwiatową do muzyki Johanna Straussa „Blumenfest polka”.  Widzowie mogli już zauważyć, jak dzieci nabywają umiejętności tanecznych po drugim sezonie nauki.

Grupa III, czyli dziewczynki w wieku 6+, tańczące trzeci sezon, przygotowała Polkę Biało-Różową do utworu J. Straussa „Polka l”Enfantillage”.

Najstarsza grupa IV, w której tańczą dziewczynki w wieku od 8 do 13 lat od co najmniej 4 sezonów, wykonała Taniec Czarownicy z tytułową partią Małgosi Lis – jak zawsze promiennie uśmiechniętej.

Oprócz zbiorowych etiud zobaczyliśmy także solistki: Lenę Klimczyk w Tańcu Wróżki z baletu „Paquita” oraz Oliwię Zemła i Wiktorię Rzemieniec w Tańcu Dwóch Pierrotów z baletu „Don Quichote” do muzyki Ludwiga Minkusa.

Finałem pokazu był Walc Kwiatów do muzyki Piotra Czajkowskiego z baletu „Dziadek do Orzechów” w wykonaniu najbardziej doświadczonych baletnic grupy IV: Leny Klimczyk, Kingi Gaczorek, Jagody Kopieć i Mileny Najder.

Na koniec nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów, pamiątkowych statuetek i podziękowań dla instruktorów czyli Pani Ani Ostafil oraz akompaniatora sekcji Pana Macieja Ziobro za całoroczną, owocną pracę i serce włożone w edukację artystyczną najmłodszych.

Do zobaczenia w przyszłym sezonie.

Joanna Kurpiel

(JK)

Fotogaleria: https://flic.kr/s/aHsmDR5RMP [fot. Jarosław Karasiński]

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl