Zapisy na wycieczkę „NIŻNE TATRY – KRAKOWA HALA”

Tatry
03/06/2023

Zapraszamy na kolejną w tym sezonie wycieczkę górską z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Trasa piesza: Demänovská dolina Lúčky – Sedlo Javorie – Krakova hoľa (1752 m) – Poludnica (1548 m) – Závažná Poruba /konieczne dokumenty do przekroczenia granicy państwa: dowód lub paszport/

Termin: 03.06.2023

Wyjazd: godz. 5.00

Powrót: ok. godz. 21.00 /czas przejścia ok. 8 h/ Brak schronisk po drodze

Cena: 125  zł

Skala trudności: 5 – trasa trudna, uwzględnia strome i długie zejście; dedykowana osobom aktywnym turystycznie lub na co dzień uprawiających sport; wymagana dobra koncentracja (miejscami marsz po litej skale, wymagający skoncentrowania się na wyborze stopni) mogą pojawić się sztuczne zabezpieczenia, czas przejścia najczęściej przekracza 7 h.

 

ZAPISY

 TUTAJ

 

Szczegóły trasy:

Lučky – miejsce w środkowej części Doliny Demianowskiej (Demänovská dolina) na Słowacji. Znajduje się na wysokości 930 m n.p.m. w widłach dwóch źródłowych cieków Demianówki, między szczytami Ostredok (1167 m) i Krakova hoľa (1752 m)

Javorie – przełęcz w Niżnych Tatrach na Słowacji

Krakova hoľa (pol. Krakowa Hala; 1752 m n.p.m.) – szczyt w zachodniej (tzw. dziumbierskiej) części Niżnych Tatr na Słowacji. Leży w bocznym grzbiecie Niżnych Tatr, odgałęziającym się w kierunku północnym od grzbietu głównego w szczycie Krupowej Hali, tuż na zachód od najwyższego szczytu tych gór – Dziumbiera. Masyw Krakowej Hali leży 5,3 km na północ od tego ostatniego, oddzielony od głównego grzbietu dość głęboką przełęczą Javorie (słow. sedlo Javorie, 1487 m). Zajmuje powierzchnię ok. 18 km² pomiędzy dolinami Jańską na wschodzie i Demianowską na zachodzie.

Poludnica (1549 m n.p.m.) – szczyt w północnej części Niżnych Tatr na Słowacji. Najdalej na północ wysunięty szczyt tej grupy górskiej o wysokości przekraczającej 1500 m n.p.m. Szczyt leży w zachodniej części Niżnych Tatr, w tzw. Tatrach Ďumbierskich. Należy do grupy zwanej Demänovské vrchy, budowanej z wapieni i dolomitów. Jego rozległy masyw stanowi zakończenie długiego górskiego ramienia, odchodzącego w rejonie Dziumbiera od głównego grzbietu niżnotatrzańskiego w kierunku północnym i podążającego przez przełęcz Javorie i szczyt Krakova hoľa ku Kotlinie Liptowskiej. Od południa masyw Poludnicy ogranicza głęboka przełęcz Pod Kúpeľom. Od zachodu ogranicza go Iľanovská dolina, od wschodu – Jánska dolina i jej odgałęzienie, zwane Bielo.

Źródło: https://pl.wikipedia.org

 

Przypominamy o terminowym dokonywaniu wpłat – płatność tylko przelewem.

Numer konta bankowego: 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005, tytuł: imię i nazwisko uczestnika, KRAKOWA HALA .

Wszystkie wycieczki organizowane przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie prowadzą nasi doświadczeni przewodnicy.

Prosimy zapoznać się z regulaminem wycieczek górskich 2023 (w załączniku poniżej).

REGULAMIN: Regulamin Wycieczek Górskich 2023

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Działem Sportu i Rekreacji CKiS od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 15.00 pod numerem telefonu: 728 834 588.

 

Magdalena Pobożniak

(AZG)

Tatry