Zapisy na wycieczkę „BESKID ŚLĄSKO-MORAWSKI – SMREK”

inna lokalizacja
30/09/2023

Zapraszamy na kolejną w tym sezonie wycieczkę górską z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Trasa: Čeladná – Smrk (1276 m) – Ostravice

Termin: 30.09.2023

Wyjazd: godz. 6.00

Powrót: godz. 21.00/ czas przejścia: 6h/ Brak schronisk po drodze /

Uwaga! Konieczne dokumenty do przekroczenia granicy państwa: dowód lub paszport

Cena: 120,00 zł

Skala trudności: 3 – trasa przeznaczona dla osób, którym nie straszny lekki wysiłek;
zawiera elementy szlaków spacerowych oraz pojedyncze, krótkodystansowe trudności przejawiające się w stosunkowo dużymi stromiznami; miejscami urwiska
(na ogół bezpiecznie oddalone); z reguły brak sztucznych zabezpieczeń

 

ZAPISY

TUTAJ

Szczegóły trasy:

Čeladná – Miejscowość nad rzeką Čeladenką, lewym dopływem Ostrawicy, na Pogórzu Morawsko-Śląskim. Na północnym zachodzie rozciąga się masyw Ondřejníka ze szczytem Skalka (964 m), a na południu Beskid Śląsko-Morawski ze szczytami Kněhyně (1257) i Smrek (1276). Na północy sąsiaduje z miastem Frydlant nad Ostrawicą, na wschodzie z gminą Ostrawica, a na zachodzie z Kunčicami pod Ondřejníkem. Przez miejscowość przebiega droga krajowa II kategorii nr 483 i linia kolejowa nr 323 z własnym przystankiem, łączące miasto Frenštát pod Radhoštěm z Frydlantem.

Smrek (Velký Smrk, Smrk; 1276 m n.p.m.; dawn. niem. Großficht) – szczyt w Beskidzie Śląsko-Morawskim w Czechach. Położony jest między miejscowościami Ostravice i Čeladná – geograficznie znajduje się na Morawach. W jego masywie można wyróżnić kilka innych szczytów – Malý Smrček (711 m n.p.m.), Smrček (858 m n.p.m.) i Malý Smrk (1174 m n.p.m.). Na górze nie wybudowano żadnego obiektu dla turystów, znajduje się za to książka pamiątkowa. Ze szczytu rozciąga się widok na Beskid Śląsko-Morawski (przede wszystkim niedaleką Łysą Górę, Śląsk czeski oraz północną część Moraw).

Ostravice – Miejscowość znajduje się na wysokości 415 m n.p.m. i położona jest nad rzeką o tej samie nazwie. W pobliżu znajduje się zbiornik wodny Šance (czes. Vodní nádrž Šance) z którego ma ujście Ostrawica. Oddziela ona historyczne ziemie Śląska od Moraw. Z miejscowości wychodzą liczne szlaki turystyczne w stronę pobliskich gór, przy czym najpopularniejsze idą na Łysą Górę (czes. Lysa Hora) i Smrk oraz w kierunku zbiornika Šance. Gmina połączona jest kilkukilometrowym odcinkiem linii kolejowej z Frydlantem nad Ostrawicą. Czynna jest stacja Ostravice oraz przystanek Ostravice zastávka.

Źródło: https://pl.wikipedia.org

 

Przypominamy o terminowym dokonywaniu wpłat – płatność tylko przelewem.

Numer konta bankowego: 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005, tytuł: imię i nazwisko uczestnika, SMREK .

Wszystkie wycieczki organizowane przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie prowadzą nasi doświadczeni przewodnicy.

Prosimy zapoznać się z regulaminem wycieczek górskich 2023 (w załączniku poniżej).

Regulamin Wycieczek Górskich 2023

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Działem Sportu i Rekreacji CKiS od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 15.00 pod numerem telefonu: 728 834 588.

 

Magdalena Pobożniak

KK

inna lokalizacja