Zapisy na wycieczkę: Gorce – Pasmo Lubania

inna lokalizacja
19/06/2021

Z wielką radością otwieramy zapisy na pierwszą w tym sezonie wycieczkę górską z CKiS w Skawinie. Serdecznie zapraszamy. Wszystkie informacje znajdą Państwo poniżej.

19.06.2021

Gorce – Pasmo Lubania

Trasa: Tylmanowa – Lubań – Jaworzyny – Ochotnica Dolna

Wyjazd godz. 6.00, powrót godz. 19.00

/czas przejścia: 6 godz./

Cena: 60 zł

ZAPISY
Formularz zgłoszeniowy:  TUTAJ

 

Skala trudności:

„4” – trasa przeznaczona dla osób, którym nie straszny lekki wysiłek; zawiera elementy szlaków spacerowych oraz pojedyncze, krótkodystansowe trudności przejawiające się w stosunkowo dużymi stromiznami;

Ruszamy zielonym szlakiem i obchodzimy górę dookoła, szybko osiągając wysokość. Docieramy do drogi krzyżowej i skręcamy w prawo. Wraz ze stacjami zobaczymy piękne kapliczki i wysoki krzyż. Widoki są bardzo okazałe. Pięknie prezentuje się Pasmo Radziejowej i nowa wieża widokowa znajdująca się na Koziarzu 943 m n.p.m. Następnie spacerujemy alejką między brzozami. Przechodzimy przez polanę i kierujemy się do widocznej drogi. Gdy tam docieramy, ukazują nam się przed oczami wspaniałe widoki na pobliski Beskid Sądecki, a także rzekę Dunajec, który płynie przez Tylmanową. Im wyżej tym ładniej. Przed nami dość spore podejście. Mijamy oznakowania i docieramy do ruin schroniska.  Na szczycie znajduje się wieża widokowa, wybudowana kilka lat temu.

Schodzimy do Ochotnicy Dolnej zielonym szlakiem.

Informacje:

Lubań – najwyższy szczyt w południowo-wschodniej części Gorców. Duży, zalesiony masyw pocięty dolinami kilku potoków. Lubań ma dwa wierzchołki, według mapy Geoportalu obydwa tej samej wysokości – 1211 m. Wierzchołek wschodni (Średni Groń) jest zarośnięty lasem i pozbawiony widoków, wierzchołek zachodni słynie z rozległych panoram, szczególnie efektowne widoki bywają wczesnym rankiem.

Źródło:

https://tiny.pl/xh3wx

Informacja graficzna:

https://tiny.pl/rv5vs

Przypominamy o terminowym dokonywaniu wpłat – ze względów bezpieczeństwa (by zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa) płatność tylko przelewem.

Wszystkie wycieczki organizowane przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie poprowadzą nasi doświadczeni przewodnicy.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Działem Sportu i Rekreacji CKiS od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-15.00, pod numerem telefonu: 728 834 588.

Warto również znać obowiązujący Regulamin wycieczek górskich 2021 (w załączniku poniżej).

Regulamin organizacji cyklu wycieczek

 

Magdalena Pobożniak

(AZG)

inna lokalizacja