Zapisy na wycieczkę „KROKUSY W TATRACH”

Tatry
01/04/2023

Zapraszamy na pierwszą w tym sezonie wycieczkę górska z Centrum Kultury i Sportu.

Trasa piesza: Zazadnia – Wiktorówki – Rusinowa Polana – Gęsia Szyja – Rówień Waksmundzka – Polana pod Wołoszynem – Wodogrzmoty Mickiewicza – Schronisko PTTK w Dolinie Roztoki – Palenica Białczańska.

(W przypadku dużej pokrywy śnieżnej z Rusinowej Polany przejście bezpośrednio na Polanę pod Wołoszynem)

 

 

Termin: 01.04.2023

Wyjazd godz. 6.30,

powrót ok. godz. 19.00/czas przejścia: ok. 6h/

Cena: 115 zł, wstęp do TPN płatny 9 PLN,

Skala trudności: 3/5 – trasa przeznaczona dla osób, którym nie straszny lekki wysiłek; zawiera elementy szlaków spacerowych oraz pojedyncze, krótkodystansowe trudności przejawiające się w stosunkowo dużymi stromiznami; miejscami urwiska (na ogół bezpiecznie oddalone); z reguły brak sztucznych zabezpieczeń;

ZAPISY ZAMKNIĘTE!

ZAPISY
Formularz zgłoszeniowy  TUTAJ

Informacje:

Gęsia Szyja (1489 m n.p.m) jest idealnym miejscem do rozpoczęcia tegorocznej przygody w górach. Wycieczka na ten lesisty, reglowy szczyt stanowi  świetny punkt widokowy ukazujący panoramę Tatr Wysokich. Podróż rozpocznie się od Zazadniej, z której prowadzi niebieski szlak do Rusinowej Polany. Droga ta biegnie obok Sanktuarium Maryjnego na Wiktorówkach, które jest tradycyjnym miejscem kultu dla miejscowych górali.

Z Rusinowej Polany dalej bezpośrednio na szczyt poprowadzi nas zielony szlak. Początkowo przebiega po stromych, drewnianych schodach  i stanowi ok. 250 metrów przewyższenia na dystansie ok. kilometra – podejście, choć krótkie, należy do dosyć wyczerpujących. Na szlaku kilkukrotnie ukazują się niewielkie polany. Z czasem szlak łagodnieje i wyprowadza nas na szczyt Gęsiej Szyi, który przy słonecznej pogodzie urzeka panoramą.

Ze szczytu Gęsiej Szyi skierujemy się do Równi Waksmundzkiej, skąd rozpościera się widok na Tatry Bielskie. Szlakiem czerwonym dotrzemy stamtąd do Polany pod Wołoszem, która została niemal całkowicie zalesiona wskutek zaniechania wypasu owiec. Dalej, ukaże nam się wygodna droga spacerowa  prowadząca do Wodogrzmotów Mickiewicza. Stamtąd skierujemy skierujemy się ku  Dolinie Roztoki gdzie znajduje się Schronisko PTTK. Końcowy odcinek wycieczki do Palenicy Białczyńskiej pokonamy również wygodną drogą spacerową.

Informacja graficzna:

https://bit.ly/32LShM4

Źródło: mapa-turystyczna.pl

 

Przypominamy o terminowym dokonywaniu wpłat – płatność tylko przelewem.

Numer konta bankowego: 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005, tytuł: imię i nazwisko uczestnika, KROKUSY W TATRACH.

Wszystkie wycieczki organizowane przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie poprowadzą nasi doświadczeni przewodnicy.

Prosimy zapoznać się z regulaminem wycieczek górskich 2023 (w załączniku poniżej).

REGULAMIN: Regulamin Wycieczek Górskich 2023

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Działem Sportu i Rekreacji CKiS od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-15.00 pod numerem telefonu: 728 834 588.

 

Magdalena Pobożniak

KK

Tatry