Zapisy na wycieczkę „SŁOWACKI RAJ – ZEJMARSKA ROKLINA”

inna lokalizacja
13/05/2023

Zapraszamy na kolejną w tym sezonie wycieczkę górską z Centrum Kultury i Sportu.

 

Trasa piesza: Dedinky – Zejmarská roklina, ústie – Geravy – Havrania skala (1156 m) – Dobšinská Ľadová Jaskyňa parking /konieczne dokumenty do przekroczenia granicy państwa: dowód lub paszport/

Termin: 13.05.2023

Wyjazd: godz. 5.00

Powrót: ok. godz. 21.00 /czas przejścia ok. 7 h/ Schronisko Geravy

Cena: 135 zł, dodatkowo na miejscu wstęp do Parku Słowacki Raj płatny 1,5 EUR

Skala trudności: 5 – trasa trudna, uwzględnia strome i długie zejście; dedykowana osobą aktywnym turystycznie lub na co dzień żyjącym na sportowo; wymagana dobra koncentracja (miejscami masz po litej skale, wymagający skoncentrowania się na wyborze stopni) mogą pojawić się sztuczne zabezpieczenia, czas przejścia najczęściej przekracza 7 h.

 

ZAPISY

Formularz zgłoszeniowy: TUTAJ

 

Szczegóły trasy:

Zejmarská roklina – najkrótszy (0,8 km) i jedyny udostępniony dla ruchu turystycznego wapienny wąwóz w południowej części Słowackiego Raju. Płynący przez niego potok ma początek w południowo-wschodniej części płaskowyżu Geravy, a jego głównym źródłem jest bardzo wydajne wywierzysko Zejmarská studňa. Potok uchodzi do Hnilca przy osadzie Biele Vody. Przejście wąwozem umożliwiają drabiny, półeczki (słow. stúpačky) i łańcuchy. Przejście jest tylko jednokierunkowe, w górę potoku. W wąwozie znajduje się zespół wodospadów nazwanych Nálepkovymi vodopádami – na cześć kpt. Jána Nálepki, bohatera walk na terenie Rosji w okresie II wojny światowej, który pracował jako nauczyciel w osadzie Biele Vody. Wąwóz został udostępniony dla ruchu turystycznego w 1963 r. przez członków Horskej služby.

Geravy – wapienny płaskowyż w południowej części Słowackiego Raju. Znajduje się po północnej stronie miejscowości Dedinky i sztucznego zbiornika wodnego Palcmanská Maša. Ograniczony jest przez wzniesienia Suchý vrch, Červená skala, Holý kameň i Gačovska skala.

Havrania skala (1156 m) – jeden z najwyższych szczytów Słowackiego Raju na Słowacji. Wznosi się w jego południowej części, w miejscowości Stratená.

 

Informacja graficzna: TUTAJ

Źródło: https://mapa-turystyczna.pl

 

Przypominamy o terminowym dokonywaniu wpłat – płatność tylko przelewem.

Numer konta bankowego: 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005, tytuł: imię i nazwisko uczestnika, SŁOWACKI RAJ.

Wszystkie wycieczki organizowane przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie prowadzą nasi doświadczeni przewodnicy.

Prosimy zapoznać się z regulaminem wycieczek górskich 2023 (w załączniku poniżej).

REGULAMIN: Regulamin Wycieczek Górskich 2023

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Działem Sportu i Rekreacji CKiS od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 15.00 pod numerem telefonu: 728 834 588.

 

Magdalena Pobożniak

KK

inna lokalizacja