Zapisy na wycieczkę „TATRY WYSOKIE – RYSY OD SŁOWACJI”

inna lokalizacja
05/08/2023

Zapraszamy na kolejną w tym sezonie wycieczkę górską z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Trasa piesza: Štrbské Pleso – Popradské pleso – Chata pod Rysmi – Rysy (2499 m) – Štrbské Pleso

Termin: 05.08.2023

UWAGA! Zmiana godziny wyjazdu z powodu utrudnień drogowych.

Wyjazd: godz. 4.30,

Powrót: ok. godz. 22.00 /czas przejścia ok.  10h/ Schronisko Popradzki Staw, Chata pod Rysami

/konieczne dokumenty do przekroczenia granicy państwa: dowód lub paszport/

Cena: 140  zł

Skala trudności: 5 – trasa trudna, uwzględnia strome i długie zejście; dedykowana osobom aktywnym turystycznie lub na co dzień uprawiających sport; wymagana dobra koncentracja (miejscami marsz po litej skale, wymagający skoncentrowania się na wyborze stopni) mogą pojawić się sztuczne zabezpieczenia, czas przejścia najczęściej przekracza 7 h.

 

ZAPISY

W związku z organizacją drugiego autokaru, wznawiamy zapisy 🙂

TUTAJ

 

Szczegóły trasy:

Szczyrbskie Jezioro (słow. Štrbské Pleso, niem. Tschirmer See, węg. Csorbató) – miejscowość u podnóża Tatr Wysokich na Słowacji. Położone na południowym brzegu jeziora o tej samej nazwie Szczyrbskie Jezioro (słow. Štrbské pleso – drugi człon małą literą w odróżnieniu od nazwy miejscowości) i otoczone lasem świerkowym, zniszczonym jednak bardzo przez huraganowy wiatr w 2004. Ośrodek turystyczny i sportów zimowych. Osada jest położona na wysokości 1315–1385 m n.p.m.

Popradzki Staw (słow. Popradské pleso, dawniej Rybi Staw, Mały Rybi Staw) – staw tatrzański, znajdujący się w dolnej części Doliny Złomisk, odnogi Doliny Mięguszowieckiej w słowackich Tatrach Wysokich.

Schronisko pod Rysami (słow. Chata pod Rysmi, węg. Hunfalvy-hágó alatti menedékház), nazywane także Schroniskiem pod Wagą (Chata pod Váhou) – tatrzańskie schronisko położone w górnej części Doliny Żabiej Mięguszowieckiej (Žabia mengusovská dolina) w słowackich Tatrach Wysokich. Schronisko to, znane głównie dzięki dogodnemu położeniu pod Rysami, leży na wysokości 2241 m n.p.m. (jest to najwyżej położone schronisko w Tatrach).

Rysy (niem. Meeraugspitze, słow. Rysy, węg. Tengerszem-csúcs) – góra zlokalizowana na granicy polsko-słowackiej, w Tatrach Wysokich (jednej z części Tatr). Ma trzy wierzchołki, z których najwyższy jest środkowy (2501 m n.p.m.), znajdujący się w całości na terytorium Słowacji. Wierzchołek północno-zachodni, przez który biegnie granica, stanowi najwyżej położony punkt Polski (według większości najbardziej wiarygodnych źródeł 2499 m – więcej informacji w sekcji „Topografia”) i należy do Korony Europy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org

 

Przypominamy o terminowym dokonywaniu wpłat – płatność tylko przelewem.

Numer konta bankowego: 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005, tytuł: imię i nazwisko uczestnika, RYSY.

Wszystkie wycieczki organizowane przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie prowadzą nasi doświadczeni przewodnicy.

Prosimy zapoznać się z regulaminem wycieczek górskich 2023 (w załączniku poniżej).

REGULAMIN: Regulamin Wycieczek Górskich 2023

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Działem Sportu i Rekreacji CKiS od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 15.00 pod numerem telefonu: 728 834 588.

 

Magdalena Pobożniak

inna lokalizacja