Zapisy na wycieczkę „TATRY ZACHODNIE – STOŁY”

Tatry
20/04/2024

Zapraszamy na kolejną w tym sezonie wycieczkę górską z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Trasa: Kiry – Dolina Kościeliska – Hala Stoły – Ścieżka nad Reglami – Kominiarska Przełęcz – Dolina Chochołowska – Siwa Polana

Termin: 20.04.2024

Wyjazd: godz. 6.00

Powrót: godz. 20.00 /czas przejścia 7h/

Cena: 140,00 zł

Brak schronisk po drodze

Wstęp do TPN płatny 10 PLN

Skala trudności: 2 – szlak bez żadnych technicznych komplikacji; zazwyczaj wiedzie łagodnym zboczem, niekiedy nawet na sam szczyt

 

ZAPISY.

TUTAJ

Szczegóły trasy:

Kiry – część wsi Kościelisko w Polsce w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, w gminie Kościelisko.

Dolina Kościeliska – dolina walna tj. sięgająca od podnóża Tatr do głównego grzbietu – grani głównej Tatr. Jest orograficznie prawą odnogą doliny Czarnego Dunajca do której uchodzi w Kirach. Jest drugą co do wielkości doliną polskich Tatr (po Dolinie Chochołowskiej) i najbardziej atrakcyjną pod względem ilości wapiennych form skalnych, wąwozów, jaskiń, a także historii.

Stoły, także Hala na Stołach lub Hala Stoły – wysokogórska hala pasterska leżąca na Stołach – niewielkim, wapiennym masywie górskim w Tatrach Zachodnich, nad Doliną Kościeliską. Położona jest na grzbiecie oraz wschodnim, stromym stoku, na średniej wysokości 1340 m n.p.m. W jej skład wchodziła Niżnia oraz Wyżnia Polana na Stołach.

Ścieżka nad Reglami – nazwa pieszego szlaku turystycznego w części reglowej Tatr Zachodnich. Ścieżka nad Reglami przecina kilka innych szlaków turystycznych, co czyni ją łatwo dostępną z Zakopanego. Całkowita długość ścieżki to ok. 17 km. Czas przejścia całej trasy wynosi ok. 6 godzin. Szlak jest koloru czarnego i przebiega z Kalatówek przez doliny oraz przełęcze reglowe na zachód, aż do Doliny Chochołowskiej.

Kominiarska Przełęcz (1307 m) – przełęcz w północnej grani Siwego Zwornika w Tatrach Zachodnich. Znajduje się pomiędzy Wierchem Spalenisko (1324 m) a Małym Opalonym Wierchem (1448 m). W północno-zachodnim kierunku opada spod niej Kamienny Żleb, będący odnogą Doliny Huciańskiej. Wznoszą się nad nim wapienne turnie i urwiska zwane Kobylimi Głowami.

Dolina Chochołowska – najdłuższa i największa dolina w polskich Tatrach, znajdująca się na zachodnim skraju polskich Tatr Zachodnich i stanowiąca orograficznie lewą odnogę doliny Czarnego Dunajca. Zajmuje obszar ponad 35 km² i ma długość ok. 10 km. Jest doliną walną. Administracyjnie leży na terenie wsi Witów.

Siwa Polana – położona na wysokości 910–935 m n.p.m. śródleśna polana u wylotu Doliny Chochołowskiej, na obrzeżu Tatr Zachodnich w mikroregionie zwanym Rowem Kościeliskim. Znajduje się w odległości 1 km od skrzyżowania dróg w Roztokach, przez które przebiega droga Zakopane – Witów – Czarny Dunajec.

Źródło: https://pl.wikipedia.org

 

Przypominamy o terminowym dokonywaniu wpłat – płatność tylko przelewem.

Numer konta bankowego: 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005, tytuł: imię i nazwisko uczestnika, STOŁY.

Wszystkie wycieczki organizowane przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie prowadzą nasi doświadczeni przewodnicy.

 

Prosimy zapoznać się z regulaminem Wycieczki Górskie 2024.

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Działem Sportu i Rekreacji CKiS od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 15.00 pod numerem telefonu: 728 834 588.

 

Magdalena Pobożniak

KK

Tatry