Zapraszamy na nowy sezon SAWIU

Pałacyk "Sokół"
Skawina
01/09/2019

24/04/2020

SPOTKANIA SKAWIŃSKIEJ AKADEMII WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI W SEZONIE 2019/2020

 

27 września 2019 – GRAND CANYON COLORADO

Już we wrześniu zapraszamy na pierwsze spotkanie, otwierające nowy sezon Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności, podczas którego swoje tajemnice odkryje przed nami Wielki Kanion Kolorado. Naszym przewodnikiem będzie Łukasz Pająk – uczestnik polskiej wyprawy kajakowej Grand Canyon Colorado 2013.

 

25 października 2019 – KARKONOSZE. MITYCZNA KRAINA DUCHA GÓR

W październiku zapraszamy w podróż po Polsce. Tym razem wybierzemy się w Karkonosze w poszukiwaniu Ducha Gór. Bazując na własnym doświadczeniu Sebastian R. Bielak dzieli się szczegółowymi informacjami, potrzebnemu każdemu turyście do przyjemnego i bezpiecznego zwiedzania Karkonoszy. Nie zabraknie wiedzy praktycznej, ciekawostek, a także przygód, jakie spotkały naszego gościa w trakcie wyprawy.

 

29 listopada 2019 – CYPR – WSTRZĄŚNIĘTY, NIE ZMIESZANY: CZĘŚĆ II

W listopadzie proponujemy kontynuację spotkania, które wzbudziło bardzo duże zainteresowanie i wywołało lawinę pytań. Ponownie spotkamy się zatem z Andrzejem Pasławskim, który odkryje przed nami tajemnice Cypru, szczególnie północnego, zaanektowanego przez Turcję w 1974 roku.

 

31 stycznia 2020 – BIG HEART BIKE. PAMIR 2019

Ponownie spotkamy się z grupą śmiałków, którzy na rowerach wybrali się do Pamiru, aby tym razem nagłośnić i uzbierać fundusze na pionierską wyprawę do Indii w 2020 roku – Bollywheels. Kto na nią pojedzie? Zacna ekipa fighterów – osoby z niepełnosprawnościami. Ludzie, którzy codziennie podejmują wyzwania i nie boją się niewygód.

Jedną z organizatorek jest nasza koleżanka Monika Spisak.

 

28 lutego 2020 – PODRÓŻE ZE SMAKIEM

Która przyprawa jest najstarsza, a która najdroższa? Czy Marco Polo na pewno dotarł do Chin? Dlaczego wanilia przez dziesięciolecia nie owocowała poza Meksykiem? Na te i wiele innych pytań odpowie Jędrzej Majka, autor książki Podróże ze smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat.

 

27 marca 2020 – INDOCHINY

Piotr Wnuk – pasjonat podróży w stylu wagabundy przemierzający świat autostopem, lokalnym transportem, motorem, rowerem lub na piechotę opowie o swoich dwóch wyprawach do Indochin – Wietnamu, Laosu, Kambodży oraz Birmy.

Slajdowisko zostało wybrane najlepszą prezentacją wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego Równoleżnik Zero im.  Olgierda Budrewicza.

 

24 kwietnia 2020 – WENEZUELA DZISIAJ

Nad Morzem Karaibskim spokojnie drzemią puste rajskie plaże z turkusową wodą. Fale wyrzucają na brzeg wielkie muszle. Miesięczna wypłata wystarcza, by się wyżywić przez 3 dni. Ceny rosną każdego dnia proporcjonalnie do tempa dewaluacji wenezuelskiej waluty. Brakuje prądu, wody, gazu i benzyny, która jest za darmo. O rzeczywistości Wenezueli opowie Renata Matusiak.

 

Pałacyk „Sokół”, godz. 18.00, wstęp wolny.

Poleca nas portal IMPREZY PODRÓŻNICZE

 

 

 

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl