Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/itewh10ckis/ckis.pl/public_html/wp-content/themes/eventbuilder/single-event.php on line 706

Zapraszamy na „Wielką wyprawę Pana Maluśkiewicza”…

14/05/2018

…która odbędzie się 14 maja o godzinie 17.30 w sali teatralnej Pałacyku „Sokół”, a wszystko w ramach spotkania z cyklem „Teatr Dzieciom”. Najmłodszych widzów zapraszamy na spektakl w wykonaniu znanego nam już „Teatru O Rety”.

Zobaczymy przedstawienie oparte na wierszach Juliana Tuwima, wśród których znajdą się między innymi „Pan Maluśkiewicz”, „Murzynek Bambo”, „Pan Hilary” czy „Lokomotywa” oraz wierszyki o różnych czworonogich i pierzastych mieszkańcach „Zoo” autorstwa Jana Brzechwy.

Wraz z Panem Maluśkiewiczem dzieci poznają mieszkańców Afryki i ich niezwykłe cechy. Motylim samolotem dotrą nad morze, gdzie wspólnie z kapitanem nauczą się piosenki prawdziwego wilka morskiego. Spektakl przedstawi małym widzom otaczający świat w sposób dowcipny i niebanalny. Bogaty zestaw rekwizytów i nieszablonowe ich wykorzystanie pozwoli ciągle zaskoczyć widza. Wykorzystane w spektaklu motywy muzyczne kołysanki, opery, muzyki etnicznej, filmowej czy odgłosów przyrody podkreślą zmieniającą się poetykę przedstawienia.

Spektakl niewątpliwie zauroczy młodego widza, bo gwarancj udzieli nam sam Teatr O Rety, który przed naszymi najmłodszymi Widzami z ogromnym sukcesem zaprezentował już trzy przedstawienia: „O Królewnie Marysi i Lodowej Górze”, „Bajkę o Gajowym Chrobotku” i opowieść o „Królu Maciusiu”.

Zatem zapraszamy na „Wielką Wyprawę Pana Maluśkiewicza” w drugi poniedziałek miesiąca, tj. 14 maja o godzinie 17.30.

Bilety do nabycia w kasach CKiS oraz na godzinę przed spektaklem.

Do zobaczenia!

Czas trwania spektaklu: ok. 45 min

 

Marta Tyrpa

(AR)