Zaprosili nas do swojej bajki…

Dwór Dzieduszyckich
Radziszów
26/05/2019

W niedzielę 26 maja w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie podsumowała sezon artystyczny sekcja wokalna CKiS w Skawinie, świeżo opromieniona sukcesem na XX Festiwalu Piosenki Dziecięcej  i Młodzieżowej w Brzeźnicy.

Cały ten sezon dla młodych wokalistów był wyjątkowo owocny, niemal z każdego konkursu i przeglądu przywozili nagrody i wyróżnienia. O osiągnięciach każdego – tych małych i tych dużych – opowiadała prowadząca sekcję i koncert instruktorka Katarzyna Szybisty. Koncert był okazją do pokazania postępów i ogromu wykonanej pracy, która pomogła u jednych zwalczyć nieśmiałość sceniczną, a u innych wydobyć drzemiący potencjał aktorski i wokalny.

Na ten swoisty spektakl muzyczny złożyły się popularne utwory z repertuaru ABBY, Czerwonych Gitar, Łucji Prus, Maryli Rodowicz, a także hity disnejowskich bajek: „Kraina Lodu”, „Księżniczka i żaba”, „Anastazja”, „Pocahontas” czy „Toy Story”. Bajkowej scenografii dopełniły stroje i wizualizacje, nad którymi czuwała Ola Szybisty.

W wielkim finale cała sekcja wokalna w składzie:

Piotr Dubiel, Lilianna Jarzębińska, Wiktoria Konieczna, Kaja Kula, Lena Lupa, Kaja Najder, Zosia Okarmus, Kasia Piekarska, Mateusz Pierożek, Hania Sajdak, Amelia Bobek, Weronika Mróz, Daria Nowak oraz Weronika Gajewska, Małgorzata Szybisty, Gabriela Sieradzka, Julia Krzywoń, Kamila Wojtas i Karolina Głowacz tworzące zespół TANTO

wykonała utwór „Dziś późno pójdę spać”z z repertuaru Kwiatu Jabłoni, a ponieważ ze sceny popłynęło zaproszenie do wspólnego biesiadowania z publicznością, niewykluczone, że słowa tego swoistego hymnu zostały zrealizowane.

Serdecznie dziękujemy cudownej publiczności za fantastyczną, gorącą atmosferę i zapraszamy na kolejne koncerty, w tym najbliższy podczas Dni Skawiny.

Joanna Kurpiel

(AR)

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ z koncertu (fot. Jarosław Karasiński)

Dwór Dzieduszyckich

ul. Szkolna 4, 32-052
Radziszów,

12 256 31 18