Zielono mi, czyli odetchnij wśród Skarbów – warsztaty rodzinne

Basen Camena
Skawina
05/06/2021

Zapraszamy dzieci i dorosłych do udziału w warsztatach rodzinnych „Zielono mi, czyli odetchnij wśród Skarbów”, podczas których będziemy zdobić drewniane skrzynie – donice wzorem opartym o tradycyjny haft skawiński oraz o wzór ze skawińskiej skrzyni posagowej, wykorzystujący ornamenty kwiatowe, stanowiące dziedzictwo regionu. Malowane donice będą zasadniczym elementem tworzonego zielonego zakątka relaksu w przestrzeni publicznej na I piętrze Basenu Camena, który dla Państwa przygotowujemy.

Zielony zakątek to miejsce odpoczynku dla każdego, a szczególnie dla osób potrzebujących wyciszenia od bodźców zewnętrznych, od stresów i napięcia, dające przestrzeń do przeczytania książki czy uspokojenia myśli wśród kojącej zieleni – enklawy w szumie basenowego zgiełku.

Wykorzystując szablony odwzorowujące tradycyjny skawiński wzór oraz materiały malarskie w odpowiedniej kolorystyce, pomalujemy drewniane donice, które, nabrawszy oryginalnego skawińskiego charakteru, będą ozdobą zielonego zakątka relaksu. Częścią warsztatów, które poprowadzą artystki plastyczki CKiS w Skawinie: Małgorzata Tomala i Karolina Kozanecka, będzie wprowadzenie teoretyczne w historię wzorów oraz ich specyfikę. Do wymalowanych donic wsadzimy rośliny oczyszczające powietrze i całość zostanie zaaranżowana razem z zielonymi panelami, wykonanymi z chrobotka reniferowego oraz rattanowymi meblami w kompleksową strefę relaksu dla wszystkich odwiedzających Basen Camena.

Na uczestników warsztatów czekają pamiątkowe zielone upominki.

Warsztaty odbędą się w sobotę 5 czerwca o godzinie 10.00 w plenerze, na skwerze przed Basenem Camena, a w razie niepogody – w lobby na I piętrze Basenu, z zachowaniem aktualnych wytycznych reżimu sanitarnego.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa przez wysłanie maila na adres sokol@ckis.pl z informacją: imię i nazwisko zgłaszającego, ilość osób w rodzinnej grupie, kontakt telefoniczny. W tytule maila proszę podać hasło „Zielono mi”.

Informacji na temat warsztatów udzielają pracownicy Działu Realizacji Projektów Kultury, tel. 12 276 34 64, e-mail sokol@ckis.pl.

Projekt „Zielono mi, czyli odetchnij wśród Skarbów” jest realizowany w ramach patronatu Skarby Blisko Krakowa.

Joanna Kurpiel

(AR)

Logo Skarby Blisko Krakowa. Białe tło, napis drukowanymi literami w kolorach zielonym i granatowym.

Basen Camena

ul. Żwirki i Wigury 11, 32-050
Skawina,

camena@ckis.pl