Zielono nam!

online
20/04/2021

Za nami kolejne, piąte już spotkanie z cyklu „Artystyczne triki Małgosi i Moniki” , którego transmisja odbyła się w grupie CKiS LIVE na Facebooku 20 kwietnia.

Podczas warsztatów zatrzymaliśmy się przez chwilę w „ZIELONYM ZAKĄTKU”  tajemniczego ogrodu zaaranżowanego przez prowadzące – Małgorzatę Tomalę i Monikę Fliszewską. Na jego tle, w klimacie rozkwitającej zieleni, miniaturowe kompozycje wykonane przez ARTDUO nabrały wyrazistości i na moment oderwały nas od  przygnębiającej aury za oknem.

Tropik w szklanym wazonie wykonany wprawną ręka pani Małgosi rozrósł się na naszych oczach tworząc niepowtarzalną kompozycję, na którą złożyły się keramzyt, kamyki różnej wielkości, ziemia i najważniejsi bohaterowie warsztatów – rośliny takie jak mech, skrzydłokwiat, sukulenty, a także muszelki i  dekoracyjny korzeń.

W tym samym czasie powstawał bajkowy obraz na drewnianej kuchennej tacy wykonywany przez panią Monikę. Wyklejone podkładką z wzorem liści monstery dno tacy zyskało dekorację w postaci  kory i drobnych gałązek, pomiędzy którymi pojawiły się główki piwonii przeplecione lekko rozkwitłymi pąkami magnolii. Między gałązkami przysiadł w gnieździe wsłuchany w ciszę  ogrodowy skrzat. Udokumentowaliśmy to skrzętnie w FOTOGALERII.

Nagranie warsztatów dostępne jest już na naszym kanale YouTube, tam też (na playliście „Artystyczne triki Małgosi i Moniki”) znajdziecie rejestracje wszystkich dotychczasowych spotkań z tego cyklu.

Mamy nadzieję, że prace wykonane przez nasze ARTDUO zainspirowały Was do stworzenia własnych zielonych zakątków. Życzymy, aby czas w nich spędzany upływał w harmonii z przyrodą, kojąc zmysły i ciesząc oko.

Monika Fliszewska

(AR)

online