Złota „250-ka” dla CKiS!

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
inna lokalizacja
17/11/2018

Po raz drugi Centrum Kultury i Sportu w Skawinie przy nieocenionej współpracy z Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie oraz Klubem Crossmintona Wolf Fighter zorganizowało w dniu 17 listopada Międzynarodowy Turniej Crossmintona Skawina 2018 (250 POINTS). Patronami Turnieju byli: International Crossminton Organization, Polska Federacja Crossmintona i Burmistrz Miasta i Gminy Skawina. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Dyrektor LO, Adam Łukasik.

Rozegranie turnieju nie byłoby możliwe bez najważniejszych „aktorów” tego sportowego wydarzenia, którzy wpisali w swój kalendarz rozgrywek skawińską 250-kę i w porównaniu z rokiem ubiegłym przybyli do nas liczniejsza ekipą. Z zapisanych do turnieju 59 osób ostatecznie do rywalizacji o najwyższe laury przystąpiło 53 zawodników (Polska, Słowacja i Litwa) w 6 kategoriach indywidualnych i 2 deblowych. Te ostatnie, do których zgłosiło się 10 par w Crossminton Mixed Adults Double i 5 w Crossminton Open Adults Double, swoje potyczki z przeciwnikami i ich pędzącą lotką rozpoczęli najwcześniej, bo już o godzinie ósmej rano. Rozgrywki indywidualne o godzinie dziewiątej otwarli juniorzy w wydaniu damskim (U12) i męskim (U12 i U14), rywalizując obok par deblowych na 7 polach,  przy ul. Żwirki i Wigury 11. W tym samym czasie na trzech boiskach przy ul. Konstytucji 3 Maja 4, stanęły naprzeciwko siebie kobiety z kategorii Crossminton Female Adults Individual.  Dzięki obecności zawodników  z najwyższej crossmintonowej półki i juniorów z pierwszej piątki listy rankingowej mogliśmy podczas długiego turniejowego dnia oglądać pojedynki pełne niepowtarzalnych akcji i zagrań, walkę o każdy centymetr pola gry i podziwiać zawodników zaciekle broniących swojego terytorium przed pędzącym speederem rywala. W sumie na parkietach obu hal rozegrano 129 spotkań, a najlepsi z najlepszych ugrali dla siebie nie tylko jakże ważne punkty rankingowe w ICO i Grand Prix Crossminton Stars Poland 2018, ale specjalnie dla nich przygotowane przez CKiS oryginalne medale i pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo w kategoriach indywidualnych stojący na podium zawodnicy zostali obdarowani pakietem od Miasta i Gminy Skawina, który przypadł w udziale także zwycięskim parom deblowym. Tyle dla czołówki, ale jak zawsze, tak i w tym roku Organizatorzy zadbali o wszystkich startujących i przygotowali dla nich loterię upominków. W tym przypadku o wszystkim decydował łut szczęścia.

Dla nas jako CKiS były to złote zawody w wydaniu naszych wychowanków Zofii Wincenciak, Mateusza Knapczyka i Mateusza Faski; srebrne dzięki Adrianowi Jančunskiemu i brązowe za przyczyną Macieja Janczaka i Kamila Jančunskiego.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał Sędzia Główny Mariusz Sawicki, Kierownikiem Turnieju była Gabija Jančunska. Dobrym duchem dla CKiS była obecność nieocenionej Pani Moniki Gudzowskiej-Popowicz. Kategoriom juniorskim medale wręczała zastępca Dyrektora ds. Organizacji Imprez CKiS Iwona Najder.

CKiS składa podziękowanie Dyrekcji LO, Powiatowi Krakowskiemu i Gminie Skawina za udostępnienie hali, co w przypadku gier w 8 kategoriach wiekowych, miało dla Organizatora Turnieju ogromne znaczenie

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i trzymamy kciuki za Wasze kolejne sportowe występy!

Szczegółowe wyniki w załączniku poniżej, a zainteresowanych fotorelacją zapraszamy TUTAJ ; filmik TUTAJ.

 

Barbara Brodzińska

(AR)

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl

inna lokalizacja