Złote, srebrne i brązowe lotki dla speedersów

inna lokalizacja
16/02/2019

 

Kolejny cykl rozgrywek crossmintonowych rozpoczął się  16 lutego w Starych Babicach koło Warszawy.  O tytuły Międzynarodowego Mistrza Polski w różnych kategoriach wiekowych w grach singlowych i deblowych zawalczyli także skawińscy speedersi. Najstarsi wychowankowie oraz aktualnie trenujący w sekcji crossmintona CKiS po raz kolejny pokazali, że szybka rakieta i lotka w ich ręku to był dobry wybór!

 

 

Lutowe zawody w Starych Babicach zgromadziły na starcie aktualnych Mistrzów Polski i Mistrzów z lat ubiegłych, w tym reprezentantów kraju z poprzednich Mistrzostw Świata rozegranych w 2017 roku w Warszawie oraz Mistrzostw Europy, które odbyły się w 2018 roku w Norwegii.

 

 

W tym znakomitym gronie nie zabrakło naszych utytułowanych zawodników. Cytując instruktor sekcji CKiS, a zarazem czynną zawodniczkę tej dyscypliny sportu, Gabiję Jančunską,  „…nasza wspaniała drużyna znowu świetnie się popisała”. O czym niezaprzeczalnie świadczą poniższe wyniki:

Kategoria U18 Male
1 m-ce -> Adrian Jančunski

2 m-ce -> Mateusz Faska

3 m-ce -> Kamil Jančunski

 

Kategoria Female Open
1 m-ce -> Zofia Wincenciak

2 m-ce -> Natalia Wiklańska

Kategoria Open singles (all genders)

2 m-ce -> Mateusz Knapczyk

Female singles. Seniors 40+

2 m-ce -> Gabija Jančunska

 

Mix doubles (one female and one male)
1 m-ce -> Zofia Wincenciak / Mateusz Knapczyk

 

A po dziennym przyszedł czas na…

 

 

„Późnym wieczorem, rozpoczęły się rozgrywki nocnego turnieju crossmintona 100 points-Blackminton®STARS 2019. Wielu uczestników biorących udział w dziennym turnieju pozostało na hali do wieczora, by nadal rywalizować z równymi sobie przeciwnikami w grze w ciemnościach, wyłącznie przy świetle lamp ultrafioletowych. Skawinę oraz nasze CKiS reprezentowali: Zosia Wincenciak, Natalia Wiklańska, Mateusz Faska, Mateusz Knapczyk oraz Jan Wincenciak.

 

Po ciężkim dniu rywalizacji w turnieju dziennym musieli oni stoczyć kolejne zmagania w zupełnie innym otoczeniu. Proszę wierzyć, nie jest to łatwe zadanie – nawet najlepsi przegrywają. Mimo to naszym zawodnikom się udało. W kategorii Open kobiet Zosia Wincenciak zajęła I miejsce, a Natalia Wiklańska miejsce III. Nasz najmłodszy reprezentant, 14 letni Mateusz Faska, postanowił spróbować swoich sił w kategorii Open mężczyzn, gdzie jego przeciwnikami byli doświadczeni starsi koledzy. Ostatecznie stanął na drugim miejscu podium, na trzecim natomiast Mateusz Knapczyk. Pan Jan Wincenciak w kategorii Senior 40 + niestety nie zdobył medalu, ale nie poddaje się i na pewno będzie uczestniczył w kolejnych tego typu rozgrywkach”

Życzymy Wam kolejnych speederów pędzących wyłącznie po złoto, srebro lub brąz!

 

Barbara Brodzińska, Anna Faska

(AR)

 

inna lokalizacja