„Zuzia”, czyli Czerwony Kapturek w internetowym lesie

Pałacyk "Sokół"
Skawina
19/06/2019

Trzeci dzień XVI Skawińskiego Tygodnia Teatralnego rozpoczęliśmy spektaklem „Zuzia” w wykonaniu Zespołu Teatralnego PEREŁKI ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie.

Przedstawienie oczarowało jury II Gminnego Przeglądu Teatralnego MELPOMENA, który odbył się w marcu w Pałacyku „Sokół”,  i bezapelacyjnie wygrało konkurs. Teraz, na specjalne zaproszenie Organizatorów STT, PEREŁKI wystawiły nagrodzony spektakl, dodając do niego nowe akcenty.

Prosta fabuła, czerpiąca z codzienności nastolatków pełnymi garściami, krytykuje social media, wirtualnych followersów i potrzebę celebryckiego funkcjonowania w centrum uwagi całego świata. Prawdziwa rodzina, koledzy, przyjaciele, ich potrzeby i emocje nie znaczą nic wobec lajków i komentarzy anonimowych użytkowników w sieci. Taką gwiazdą „insta” chce być Zuzia i to jej udzielają srogiej lekcji szkolni koledzy. W historii bazującej na konwencji bajki o Czerwonym Kapturku to Zuzia jest zagubioną dziewczynką w wirtualnym lesie iluzorycznego świata, „znajomych” i sztucznie tworzonych potrzeb. Budujący jest fakt, że to samo pokolenie, wychowane na mediach społecznościowych, potrafi także dostrzec tkwiące w nich zagrożenie. Punktują izolację człowieka mimo tysięcy wirtualnych „przyjaciół”, kreację fałszywego życia i sztucznych emocji.

Podczas Przeglądu MELPOMENA jury wyróżniło także kreację aktorską Jakuba Wrzoszczyka w roli Babci oraz plastyczność ruchu scenicznego Igora Mirewicza, ale cały zespół aktorski zasługuje na wielkie brawa i uznanie. Zasługa to reżyserki spektaklu i jego pomysłodawczyni, pani Katarzyny Polus.

Wystąpili: Julia Klimek, Wiktoria Proficz, Kuba Wrzoszczyk, Roksana Lepiarz, Karol Hojny, Natalia Styrylska, Weronika Jaworska, Igor Mirewicz, Norbert Ożóg, Wiktoria Lupa.

Muzyka: Kuba Przybyłowicz, scenografia: Dawid Dzięcioł.

Joanna Kurpiel

(JK)

 

Fotogaleria ze spektaklu: https://flic.kr/s/aHsmEp83Jj (fot. Jarosław Karasiński)

 

 

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl