Żyj świadomie – zakończenie I sezonu

Pałacyk "Sokół"
Skawina
20/05/2019

W trzeci poniedziałek maja spotkaniem z dr Beatą Błachut-Frączek zakończyliśmy pierwszy cykl wykładów „Żyj świadomie, teraz zdrowie”. Cykl spotkań powstał z inicjatywy Pani dr Mirosławy Ciarki-Golonki, której celem było wzmocnienie świadomości pacjenta w dbaniu o dobrą kondycję organizmu i cieszeniu się nią do późnych lat.

Każdemu ze spotkań towarzyszyła ich inicjatorka, dr Mirosława Ciarka-Golonka. Tak też było podczas ostatniego spotkania z dr Beatą Błachut-Frączek, którą mieliśmy przyjemność wysłuchać po raz drugi. Tematem majowego spotkania był „Kod Boga – czyli wpływ emocji na powstawanie i rozwój nowotworu”. Jeśli ktoś liczył na gotową receptę jak uniknąć powstania nowotworu, mógł czuć się rozczarowany. Temat wykładu sięgał dużo dalej i głębiej, na tyle szeroko, ile można było powiedzieć osobom nie związanym z medycyną. Poruszana koncepcja psychobiologii miała: uzmysłowić jak ważne jest dotarcie do naszych indywidualnych emocji i przekonań, które programują choroby; pomóc zidentyfikować nasz indywidualny, biologiczny pryzmat, „dyskietkę” naszych pokoleniowych danych, przez które opisujemy fakty i zjawiska naszego życia; wyjaśnić konflikty biologiczne z każdym naszym układem i narządem ciała. Była też mowa o nierozwiązanych konfliktach rodzinnych, które przechodzą niejako z pokolenia na pokolenie i objawiają się chorobami dziedzicznymi.

Także kiedy organizm przeżywa traumę i jego życie jest zagrożone, to uruchomione zostają mechanizmy, które po prostu są chorobami. Wszystkie emocje są odzwierciedlane w naszym ciele, a te które wywołują u nas chroniczny stres, potrafią przez wiele lat generować objawy, które ostatecznie doprowadzają do choroby. Ten stan można odwrócić uświadamiając sobie emocjonalną przyczynę dolegliwości. Świadomość w psychice uzdrawia nasze ciało.

Psychobiologia to prężnie rozwijająca się dziedzina, której celem jest uświadomienie jak ważna jest zdrowa psychika, uwolnienie od pokoleniowych obciążeń w uzdrowieniu ciała ludzkiego.

Niewątpliwie ostatni z wykładów w ramach cyklu „Żyj Świadomie teraz zdrowie” rozpostarł przed nami nieznane dotąd horyzonty medycyny zintegrowanej, choć jest to zaledwie mikroskopijny ślad w makroprzestrzeni tej dziedziny. Nie otrzymaliśmy gotowej recepty na zdrowie, lecz świadomość, która pozwoli o nie zawalczyć.

Pragniemy podziękować pomysłodawczyni projektu – Pani Mirosławie Ciarce–Golonce, za to, że zechciała się podzielić z nami  swoją ogromną wiedzą medyczną i lekarskimi doświadczeniami, ale także zadbała o wyjątkowych wykładowców z różnych medycznych i okołomedycznych dziedzin, którzy pomogli czy zasugerowali nam jak żyć świadomie myśląc o swojej zdrowej teraźniejszości i dalekiej przyszłości.

Przypomnijmy że w ramach cyklu odbyły się spotkania:

  1. „Zdrowie w Twoich rękach – mit czy rzeczywistość?”.  Prowadzenie dr Mirosława Ciarka – Golonka.
  2. „Jak uchronić się przed rakiem”. Prowadzenie Magdalena Kowalewska, licencjonowana dietetyczka.
  3. „Łąka – apteka pełna nadziei”. Prowadzenie Klaudia Cwajna, fitoterapeutka.
  4. „Rak to nie wyrok – zintegrowane metody leczenia raka”. Prowadzenie dr Beata Frączek – Błachut
  5. „Borelioza – choroba nie tylko „leśnych ludzi”. Prowadzenie dr Mirosława Ciarka – Golonka.
  6. „Kod Boga – wpływ emocji na powstawanie i rozwój nowotworu”. Prowadzenie dr Beata Frączek – Błachut

Dziękujemy naszym Sponsorom:  Easy Eco „Żywność ekologiczna i zdrowa, Kosmetyki naturalne” oraz Xtreme Fitness Skawina za ufundowanie nagród, które rozdane wśród naszych słuchaczy umiliły każde ze spotkań.

Zapraszamy serdecznie na kolejny cykl spotkań „Żyj Świadomie”, które rozpoczniemy w październiku, spotykając się o godzinie 18.00  w każdy trzeci poniedziałek miesiąca!

 

Marta Tyrpa

(JK)

Fotogaleria: https://flic.kr/s/aHsmymsSmq

 

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl