Żyj świadomie: Koronawirus – co nowego?

Pałacyk "Sokół"
Skawina
20/11/2020

W najbliższy piątek, 20 listopada zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Żyj świadomie. Koronawirus – raporty ze świata”. Spotkanie będzie transmitowane na żywo w Grupie CKiS LIVE na profilu facebookowym Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

„Koronawirus  – co nowego?” to temat listopadowego spotkania, które poprowadzi doktor Mirosława Ciarka-Golonka, pomysłodawczyni naszych prozdrowotnych slajdowisk. Będzie ono kontynuacją spotkania październikowego, które zainaugurowało już trzeci sezon cyklu „Żyj świadomie”. Przeanalizujemy aktualną sytuację w naszym kraju. Rzeczowo i bez sensacji postaramy się uaktualnić wiedzę medyczną na temat wirusa, który niestety tak mocno się wokół nas rozprzestrzenił. Porozmawiamy o zespole po-covidowym, zaleceniach i sposobach na powrót do formy.

Zachęcamy Państwa do kreowania przebiegu naszych spotkań, za sprawą zgłaszanych tematów, które Państwa interesują, czy pytań, na które szukają Państwo odpowiedzi. Oczywiście możliwe jest komentowanie „na żywo” zainicjowanych podczas prelekcji tematów i udzielanie odpowiedzi na bieżące pytania. Jednak, by można było rzeczowo przygotować się do udzielenia jak najpełniejszej merytorycznie odpowiedzi, już dziś zachęcamy Państwa do przesyłania pytań do nas poprzez messengera Centrum Kultury i Sportu w Skawinie lub poprzez zadawanie ich bezpośrednio pod postem z zaproszeniem na najbliższe spotkanie z cyklu „Żyj świadomie”. Oczywiście, nie musimy skupiać swej uwagi wyłącznie wokół tematu panującej pandemii. Cykl nakreśla sferę zdrowia, w której poruszamy się, by jak najdłużej zachować dobrą formę i cieszyć się życiem, toteż zachęcamy do zadawania wszelkich prozdrowotnych pytań, na które postaramy się jak najpełniej Państwu odpowiedzieć.

O prowadzącej:

Mirosława Ciarka Golonka, lekarz medycyny zintegrowanej, specjalista II stopnia z zakresu otolaryngologii. Posiada 30-letnie doświadczenie pracy w Klinicznym Oddziale Otolaryngologicznym 5. Wojskowego Szpitala Wojskowego w Krakowie.
Pierwsze 20 lat pracy zdobywała jako chirurg głowy i szyi. Prawie 20 lat podczas specjalistycznej prywatnej praktyki lekarskiej zajmowała się leczeniem zarówno dzieci, jak i dorosłych. Systematycznie poszerza swoją wiedzę i umiejętności lekarskie  poprzez udział w licznych szkoleniach kierunkowych oraz ogólnolekarskich w kraju i zagranicą, zarówno w zakresie medycyny akademickiej, jak i zintegrowanej (holistycznej).

Od prawie 10 lat – po własnych doświadczeniach z chorobą nowotworową – szczególną uwagę poświęca tak zwanemu holistycznemu podejściu do pacjenta. Dewizą dr Mirosławy Ciarki-Golonki jest „być dla pacjenta bardziej przewodnikiem po zdrowiu, a tylko czasami – lekarzem od leczenia chorób”. Lubi pracować z pacjentem aktywnym, zaangażowanym i świadomym.
Stosuje leczenie wg zasady ZHS: zintegrowane (akademickie plus komplementarne), holistyczne (całościowe podejście do pacjenta nie tylko do jego choroby) oraz spersonalizowane w oparciu o poszerzoną diagnostykę np.: analizę niedoborów mikroelementów i toksemii organizmu (analiza pierwiastkowa włosa), celowaną, indywidualną probiotykoterapię (diagnostyka mikroflory jelitowej), testy na chemiowrażliwość w chorobach onkologicznych i inne.

Zapraszamy w piątek, 20 listopada, godz. 18.00 – transmisja on-line na żywo w Grupie CKiS LIVE.

Marta Tyrpa

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl