ODWOŁANE/Żyj świadomie: „Mikrobiom człowieka – cóż to?”

Pałacyk "Sokół"
Skawina
16/03/2020

Tradycyjnie w trzeci poniedziałek miesiąca zapraszamy na kolejne spotkanie prozdrowotnego cyklu „Żyj świadomie. Biologia życia”. Tym razem poruszymy temat mikrobiomu, pojęcia które coraz częściej słyszymy, a nie do końca znamy jego znaczenie dla organizmu człowieka. Do współpracy zaprosiliśmy specjalistę w dziedzinie mikrobioty jelitowej, biologii funkcjonalnej i mikroodżywiania – dr n. med. Danielę Kurczabińską – Luboń, alergologa, specjalistę medycyny naturalnej, diagnostę.

Dr n. med. Daniela Kurczabińska–Luboń – absolwentka​ Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach oraz studiów podyplomowych z zakresu biologii funkcjonalnej i mikroodżywiania na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Burgońskiego w Dijon. Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Wykładowca na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, Wyższej Szkole Nauk Stosowanych i Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Wiedzę z tego zakresu zdobywała podczas wielu szkoleń i konferencji zagranicznych. Założycielka i dyrektor ośrodka, w którym zajmuje się medycyną zdrowia holistycznie podchodząc do pacjentów. W leczeniu wykorzystuje przede wszystkim terapie żywieniowe, mikroodżywianie i terapeutyczne probiotyki oraz naturalne środki roślinne. Proponuje terapie w oparciu o najnowsze osiągnięcia biologii funkcjonalnej, dietetyki i mikroodżywiania oraz medycyny przeciwstarzeniowej współpracując ze specjalistami z zakresu dietetyki, osteopatii i rehabilitacji funkcjonalnej. (źródło: https://www.znanylekarz.pl/daniela-kurczabinska-lubon/alergolog-specjalista-medycyny-naturalnej-diagnostyk/katowice oraz https://www.preveneo.pl/o-nas/nasz-zespol/)

Dzięki uprzejmości Skawińskiego Stowarzyszenia Klubu Seniora „Seniorek” wiedzę zdobytą podczas cyklu „Żyj świadomie” można pogłębić korzystając z wypożyczalni książek z zakresu medycyny zintegrowanej. Wypożyczalnia dostępna jest w godzinach pracy klubu.

16 marca 2020 (poniedziałek), godz. 18.00, sala teatralna w Pałacyku „Sokół”. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Anna Wrzoszczyk

(JK)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl