„Żyj świadomie” – zapraszamy 18 czerwca na ostatni wykład z cyklu „Koronawirus – raporty ze świata”

online
Pałacyk "Sokół"
Skawina
18/06/2021

Szczęśliwie wracamy do zaległego spotkania, które niestety z przyczyn od nas niezależnych, nie mogło odbyć się w maju. Zatem zapraszamy Państwa 18 czerwca na godzinę 18.00 –  na nasz profil Facebook, gdzie będzie można posłuchać kończący trzeci sezon, ostatni wykład w ramach cyklu „Żyj Świadomie”.

Warto nadmienić, iż te niezwykle cenne, prozdrowotne prelekcje zainicjowała  dr Mirosława Ciarka-Golonka. Pani doktor, z racji obostrzeń i braku możliwości zapraszania prelegentów, podjęła się trudu poprowadzenia całego trzeciego sezonu spotkań.  Tematem prelekcji zrodzonym przez bolączkę otaczającej rzeczywistości stała się epidemia koronawirusa SARS-CoV-2. Inicjatorka cyklu poprowadziła nas przez ten wzbudzający ogromne emocje temat, który od półtora roku zdominował świat.

Poprowadzeni za rękę, przeszliśmy przez meandry lęków i niepokojów. Narastały one w naszych myślach poprzez obserwację tego, co mogliśmy ujrzeć  i usłyszeć z różnych źródeł.  Jeszcze w październiku, kiedy rozpoczynaliśmy nasze spotkania, wiedza na temat koronawirusa była zdecydowanie uboższa niż jest dzisiaj. Ale wciąż „operujemy na żywym organizmie”, bo nadal nikt nie może się szczycić  wieloletnim „covidowym” doświadczeniem i ugruntowaną wiedzą.  Tym bardziej jesteśmy ogromnie wdzięczni  dr Ciarce-Golonce za podjęcie trudu poprowadzenia całego sezonu, którego nie dało się z góry zaplanować, przygotować z wyprzedzeniem. Rzeczywistość zmieniała się z tygodnia na tydzień, newsy wirowały jak w kalejdoskopie. Stąd treść wykładów musiała być aktualizowana na bieżąco, zgodnie z nowymi faktami i spostrzeżeniami.

Tematem ostatniego wykładu, na który zapraszamy 21 maja o godzinie 18.00 będzie „Koronawirus – podsumowanie pandemii”. Pani doktor opowie o swoich doświadczeniach i przemyśleniach dotyczących pandemii koronawirusa. O jej przyczynach, wnioskach z przebiegu, korzyściach (tu z dużym naciskiem) i stratach. Co, dlaczego i jak możemy zrobić SAMI w najbliższej przyszłości, aby obecne doświadczenia przekuć w przyszłe sukcesy wg zasady, że nie ma porażek, są tylko informacje zwrotne.

A jak nam minęło te kilka miesięcy? Od początku trzeci sezon przyjął formę wykładów on-line. Tę zmianę wymusiły wprowadzone obostrzenia. Nie chcieliśmy jednak zawiesić naszych działań do „bezpieczniejszych” czasów, bo takich byśmy nadal wypatrywali. Przejście do sfery on-line pozwoliło dotrzeć do szerszego grona odbiorców, nie ograniczał nas też ani czas, ani miejsce. Z każdego zakątka świata można było wysłuchać transmisji, a każdą z prelekcji można było odtworzyć do siedmiu dni po jej zakończeniu.

Cykl otworzyliśmy „Raportem z Polski”. Zostało poruszonych wiele zagadnień dotyczących przebiegu choroby, aktualnych statystyk, prognoz zarówno zachorowalności, jak i sposobów leczenia, prac laboratoryjnych czy szczepionek.  Ogromny nacisk położono na profilaktykę, czyli strategię trzech liter: DDM, znaczących tyle co dystans-dezynfekcja-maseczka. Wciąż musimy budować swą odporność, którą posiadamy wszyscy, ale często zaburzoną różnymi czynnikami, stąd konieczność jej odbudowywania i  tworzenie oręża przeciwko wirusom. Dbając o organizm, łatwiej wychodzimy z różnych problemów zdrowotnych. Oczywiście jest prawdopodobne, że zachorujemy. Jednak jak wyjdziemy z choroby, zależy od kondycji naszego organizmu, a o nią niewątpliwie należy dbać, nie tylko w dobie covidu. Od zbudowanego przez nas fundamentu wypracowanego przez właściwą dietę, brak uzależnień, dbanie o kondycję, właściwe suplementowanie zależy, jak poradzimy sobie z wirusami.

Poprowadzono nas także przez temat konopi medycznych, wokół których narosło tak wiele mitów, a których zdrowotne właściwości są znane i wykorzystywane od tysięcy lat. W składzie tej rośliny znajduje się ponad 480 cennych związków organicznych, przydatnych w leczeniu różnych dolegliwości. Okazuje się, że prokonopne suplementy mogą wspomóc nasz organizm także w walce z covidem.

Mogliśmy też omówić temat szczepień przeciw koronawirusowi. Choć nie podano gotowych „recept” na podjęcie decyzji, to niewątpliwie rzeczowe wprowadzenie w plusy i minusy dostępnych na rynku szczepionek mogło pomóc w otwarciu oczu i oswojenie tego, jak się okazuje, kontrowersyjnego tematu.

Zastanawiając się, co jeszcze możemy w temacie ochrony przed koronawirusem zrobić, Pani doktor zapoznała nas z metodami Medycyny Mitochondrialnej dr Enzmana i Nowej Germańskiej Medycyny dr Hamera, zastosowaniem terapii roślinnej w leczeniu zakażeń koronawirusem wg Stephena Harroda Buhnera, regeneracją zdrowia wg Sayer Ji oraz innymi przemilczanymi terapiami. Kluczem do wszystkiego jest – jakże oczywiste – właściwa dieta i dostarczanie organizmowi optymalnych składników odżywczych, zgodnie z zaleceniami powyższych.

Mimo walki z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, ona wciąż trwa. Nie traćmy czujności, dbajmy o siebie i swoich bliskich. Bądźmy rozsądni. „Moje” decyzje mają konsekwencje także dla innych, dlatego myślmy o sobie, jako o części społeczeństwa, którego zdrowie zależy także ode mnie.

Zapraszamy 18 czerwca o godzinie 18.00. Wykład „Koronawirus – podsumowanie pandemii”. Relacja na naszym profilu Facebook. Nie przegapcie, bo o zdrowiu należy pamiętać!

Jak zawsze zachęcamy do wysyłania do nas pytań dotyczących nurtujących Was, czy Waszych bliskich, zagadnień zdrowotnych.  Możecie to zrobić zarówno pocztą mailową na adres sokol@ckis.pl, lub za pośrednictwem Messengera.

Zachęcamy także do podsuwania nam tematów, które moglibyśmy poruszyć w kolejnym, IV sezonie cyklu „Żyj świadomie”.

O prowadzącej:

Mirosława Ciarka – Golonka, lekarz medycyny zintegrowanej, specjalista II stopnia z zakresu otolaryngologii z  30-letnim doświadczeniem pracy w Klinicznym Oddziale Otolaryngologicznym 5. Wojskowego Szpitala Wojskowego w Krakowie. Przez pierwsze 20 lat pracy zdobywała doświadczenie jako chirurg głowy i szyi. Prawie 20 lat, podczas specjalistycznej prywatnej praktyki lekarskiej, zajmowała się leczeniem zarówno dzieci, jak i dorosłych. Systematycznie poszerza swoją wiedzę i umiejętności lekarskie  poprzez udział w licznych szkoleniach kierunkowych oraz ogólnolekarskich, zarówno w zakresie medycyny akademickiej, jak i zintegrowanej. Od prawie 10 lat – po własnych doświadczeniach z chorobą nowotworową – szczególną uwagę poświęca tak zwanemu holistycznemu podejściu do pacjenta. Dewizą dr Mirosławy Ciarki-Golonki jest „być dla pacjenta bardziej przewodnikiem po zdrowiu, a tylko czasami – lekarzem od leczenia chorób”. Lubi pracować z pacjentem aktywnym, zaangażowanym i świadomym. Leczy według zasady ZHS: leczenie zintegrowane (akademickie plus komplementarne), holistyczne (całościowe podejście do pacjenta, nie tylko do jego choroby) oraz spersonalizowane w oparciu o poszerzoną diagnostykę np.: analizę niedoborów mikroelementów i toksemii organizmu (analiza pierwiastkowa włosa), celowaną, indywidualną probiotykoterapię (diagnostyka mikroflory jelitowej), testy na chemiowrażliwość w chorobach onkologicznych i inne.

Marta Tyrpa

(AR)

 

online



Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl