„Żyj świadomie”: Tlen – rola w życiu i zastosowanie w terapii

Pałacyk "Sokół"
Skawina
17/02/2020

Tradycyjnie w trzeci poniedziałek miesiąca zapraszamy na kolejne spotkanie prozdrowotnego cyklu „Żyj świadomie. Biologia życia”. Tym razem w roli prelegenta wystąpi pomysłodawczyni cyklu, Pani Mirosława Ciarka – Golonka.

Mirosława Ciarka–Golonka jest lekarzem medycyny zintegrowanej, specjalistą II stopnia z zakresu otolaryngologii. Ma 30-letnie doświadczenie pracy w Klinicznym Oddziale Otolaryngologicznym 5 Szpitala Wojskowego w Krakowie. Od 1992 r. prowadzi specjalistyczną prywatną praktykę lekarską. Zajmuje się leczeniem zarówno dzieci, jak i dorosłych. Bierze udział w licznych szkoleniach kierunkowych oraz ogólnolekarskich w kraju i zagranicą, zarówno w zakresie medycyny akademickiej, jak i zintegrowanej (holistycznej), systematycznie doskonaląc  swoje umiejętności lekarskie. Posiada aktualną i udokumentowaną  pozytywną ocenę Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie, dotyczącą obowiązku ustawicznego kształcenia. Szczególną uwagę poświęca tzw. holistycznemu podejściu do pacjenta. Jej dewizą jest: „Być dla pacjenta bardziej przewodnikiem po zdrowiu, a tylko czasami… lekarzem od leczenia chorób”. (źródło: http://laryngolog-holistycznie.pl)

„Tlen – rola w życiu i zastosowanie w terapii” to temat najbliższego spotkania. Nawet dzieci wiedzą, że tlen jest jednym z najważniejszych życiodajnych pierwiastków. Coraz częściej słyszymy jednak o skuteczności tlenoterapii w leczeniu chorób – właśnie o takich nowinkach medycznych dowiemy się podczas prelekcji.

17 lutego 2020 (poniedziałek), godz. 18.00, sala teatralna w Pałacyku Sokół. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Dzięki uprzejmości Skawińskiego Stowarzyszenia Klubu Seniora „Seniorek” wiedzę zdobytą podczas cyklu „Żyj świadomie” można pogłębić korzystając z wypożyczalni książek z zakresu medycyny zintegrowanej. Wypożyczalnia dostępna w godzinach pracy klubu.

Cykl wspiera Bio Life Medicine Sp. z o. o. Sp. komandytowa –  komora hiperbaryczna (www.biolifemedicine.com).

Anna Wrzoszczyk

(AR)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl