„Żyj świadomie”: Weź głęboki oddech!

Pałacyk "Sokół"
Skawina
17/02/2020

Wczorajsze spotkanie zorganizowane w ramach cyklu „Żyj świadomie. Biologia życia” dotyczyło ważnego życiodajnego pierwiastka – tlenu. O jego niezbędności do powstania i utrzymania życia wie każdy, jest jednak wiele jego zastosowań w profilaktyce i leczeniu schorzeń.

Tlen pozwala utrzymać w czystości urządzenia klimatyzacyjne, wentylacyjne oraz wodę basenową. Jest powszechnie używany w kosmetologii, w profilaktyce przeciwstarzeniowej oraz jako naturalne wsparcie wydolności organizmu w sporcie i rekreacji. Istotnym aspektem jest także wykorzystanie tlenu w terapii: stanów zagrożenia życia, schorzeń układu oddechowego, sercowo – naczyniowego, zaburzeń słuchu i równowagi, zaburzeń detoksykacji, chorób cywilizacyjnych oraz jako wsparcie w rehabilitacji i rekonwalescencji.

Ekspertem prowadzącym spotkanie była Mirosława Ciarka – Golonka, lekarz medycyny zintegrowanej, specjalista II stopnia z zakresu otolaryngologii.

Podczas spotkania obecny był również przedstawiciel partnera wspierającego cykl – Bio Life Medicine  (www.biolifemedicine.com), oferującego terapie tlenowe w kapsule hiperbarycznej. Spotkanie zostało uatrakcyjnione poprzez losowanie 2 voucherów na seanse w komorze hiperbarycznej, dwóch szczęśliwców spośród uczestników spotkania będzie miało okazję przetestować działanie tego typu terapii na własnej skórze.

Cieszymy się, że uczestnicy comiesięcznych prelekcji mają szansę pogłębić wiedzę na interesujące ich tematy poprzez specjalistyczną literaturę. Dzięki uprzejmości Skawińskiego Stowarzyszenia Klubu Seniora „Seniorek” w siedzibie klubu dostępny jest zbiór książek z zakresu medycyny zintegrowanej.

Dziękujemy za Państwa obecność i aktywność. Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie pt. „Mikrobiom człowieka – cóż to?”.
16 marca 2020 (poniedziałek), godz.18.00, sala teatralna Pałacyku „Sokół”. Wstęp wolny!

Anna Wrzoszczyk

(AR)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl