Masaże

MASAŻE CAŁOŚCIOWE

Masaż relaksacyjny

Wykonywany przy spokojnej muzyce, w ciepłym świetle świec. Celem masażu jest zmniejszenie napięcia mięśniowo-nerwowego oraz psychicznego, co pozwala uzyskać pełne rozluźnienie i odprężenie. Ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, powolne i łagodne, a ich zadaniem jest uspokoić duszę i ciało. Doskonały w walce z bezsennością!

Ayurveda

Masaż wywodzący się z indyjskiej medycyny naturalnej. Podczas zabiegu używane są gorące olejki ziołowe, które pobudzają układ krążenia, koją system nerwowy i wprowadzają w stan relaksu. Odpowiednie uciski masażysty regulują działanie wszystkich narządów wewnętrznych niwelując wiele dolegliwości. Wspomagają one ciało w dążeniu do odtworzenia utraconej równowagi wewnętrznej. Masaż ma właściwości energetyczne, regenerujące oraz gwarantuje dobre samopoczucie i zdrowy wygląd skóry.

Masaż aromaterapeutyczny

Jest najważniejszym zabiegiem w aromaterapii. Do masażu stosuje się mieszankę olejku bazowego z olejkiem eterycznym. W trakcie zabiegu olejek wnika w głębsze tkanki stymulując zakończenia nerwowe i wywołując reakcję w postaci relaksu, odprężenia, złagodzenia bólu i napięcia psychicznego.

Masaż świecą

W zabiegu wykorzystuje się ciepły olejek ze świecy, który stanowią jedynie oleje naturalne. Ich właściwości lecznicze wzbogacone są woskiem pszczelim. Masaż świecą pozostawia skórę nawilżoną, gładką i zrelaksowaną, a dzięki wyjątkowemu aromatowi pobudza zmysły i jest gwarancją głębokiego odprężenia.

Masaż gorącymi kamieniami

Łączy w sobie masaż relaksacyjny, oddziaływanie ciepła i akupresurę. Podstawą działania jest jego szeroki wpływ na termoreceptory znajdujące się w skórze. Masaż jest zabiegiem silnie relaksującym i rozgrzewającym, przez co pomaga osiągnąć uczucie spokoju i odprężenia, redukuje stres, a także korzystnie wpływa na układ krążenia.

 

 

MASAŻE CZĘŚCIOWE

Masaż drenująco – limfatyczny

Czas trwania 45 min. Masaż drenujący to zabieg wpływający na skórę i tkankę podskórną. Powolne, ugniatające ruchy mają na celu przesunięcie limfy z miejsc jej zalegania, aby organizm mógł w naturalny sposób wydalić płyn i toksyny. Drenaż limfatyczny w błyskawiczny sposób pomoże Ci pozbyć się opuchlizny nóg oraz przywróci kształt i lekkość obolałym kończynom. Doskonale sprawdza się także w walce z cellulitem, zapewniając jędrność skóry. Zabieg łączy w sobie właściwości zdrowotne i pielęgnacyjne.

Masaż twarzy, szyi i dekoltu

Czas trwania 30 min. Najprzyjemniejsza i zarazem bardzo skuteczna forma przeciwzmarszczkowej terapii. Ten rodzaj masażu poprawi ukrwienie mięśni twarzy i zwiększy ich sprężystość. W wyniku zastosowania technik drenujących redukuje obrzęki. Masaż twarzy sprawia, że jej skóra staje się jędrniejsza, gładsza i w pełni wypoczęta. Dodatkowy efekt można uzyskać wcierając maseczkę zamiast zwykłej oliwki.

Refleksoterapia stóp

Czas trwania 30 min. To metoda lecznicza należąca do naturalnych, polegająca na uciskaniu określonych receptorów, które znajdują się na podeszwie i podbiciu stóp. Szczególnie zalecany osobom wykonującym stojącą pracę.

MASAŻE ZDROWOTNE

Masaż leczniczy

(ogólny z opracowaniem bolesnego miejsca – 60 min.; częściowy – 30 min.)
Masaż mechanicznie oddziaływuje na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki stawowe oraz więzadła. Masażysta bazuje na technice masażu klasycznego, dodatkowo opracowując bolesne punkty.

Masaż bańką chińską

(całego ciała – 60 min., wybranej części ciała – 30 min., wybranego stawu – 20 min.)
Masaż wykorzystuje terapeutyczne działanie podciśnienia. Polega na zasysaniu tkanek skóry przez specjalistyczną bańkę, w efekcie uzyskując ich przekrwienie, co pobudza układ krążenia i limfatyczny. Masaż ułatwia odprowadzanie produktów przemiany materii i usuwanie toksyn z organizmu, a także wpływa na metabolizm tkanki tłuszczowej, dzięki czemu zyskał miano masażu antycellulitowego. Jest również jednym z niewielu masaży polecanych przy bólach i obrzękach stawów.

MASAŻE SPORTOWE

Treningowy kończyn dolnych (30 min.)

Masaż stanowi element uzupełniający rozgrzewkę przed treningiem sportowym. Przygotowuje aparat więzadłowo-mięśniowy do wzmożonego wysiłku, pełniąc tym samym dodatkową funkcję profilaktyczną przed urazami. W celu podniesienia temperatury tkanek można zastosować maści rozgrzewające.

Przedstartowy w apatii – tonizujący (30 min.)

Masaż grzbietu stosowany w celu przywrócenia właściwego poziomu mobilizacji do zwiększonego wysiłku.

Przedstartowy w „gorączce” przedstartowej (30 min.)

Inaczej – przedstartowy uspokajający. Stosowany przed zawodami lub ciężkim treningiem. Ruchy są spokojne i rytmiczne, co sprzyja wyciszeniu układu wegetatywnego oraz zmniejszeniu napięcia emocjonalnego.

Restytucyjny (30 min.)

Odnawiający zwany regeneracyjnym. Można go stosować w trakcie zawodów pomiędzy kolejnymi próbami, bezpośrednio po treningu lub w dłuższym odstępie czasu (powyżej pół godziny po wysiłku). Celem jest przywrócenie sił oraz przyspieszenie regeneracji organizmu.

© 2020 Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.