PKS Milenium

Parafialny Klub Sportowy Milenium działa na terenie gminy Skawina nieprzerwanie od 2000 r. Obecnie w klubie prowadzone są sekcje piłki nożnej w kategoriach wiekowych: 2 drużyny skrzatów, 2 drużyny żaków, 2 drużyny orlików, 2 drużyny młodzików oraz drużyna trampkarzy. Wszystkie grupy są zgłoszone do rozgrywek ligowych w Małopolskim Związku Piłki Nożnej lub biorą udział w renomowanych Turniejach na trawie i hali.

Główną misją PKS Milenium jest szkolenie młodzieży mające na celu: podniesienie sprawności fizycznej, wytrzymałości, udoskonalenie elementów techniki i taktyki piłki nożnej, naukę współżycia i funkcjonowania w grupie rówieśników.

Klub posiada własny stadion piłkarski z zapleczem socjalnym. Obiekt spełnia wszelkie wymagane normy dla bezpieczeństwa uprawiania sportu (Licencja IV Ligowa). Zdjęcie boiska znajdziecie w naszej bazie Turystyczna Skawina TUTAJ.

Każda z drużyn trenujących w Milenium posiada własny sprzęt do przeprowadzenia meczy i treningów, a dodatkowo grupy prowadzone są przez szkoleniowców posiadających licencje trenerskie zarejestrowane w Małopolskim Związku Piłki Nożnej oraz PZPN. Warto również podkreślić, że trenerzy systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach organizowanych przez MZPN oraz PZPN.

Jako jedyny klub PKS Milenium nie pobiera składek członkowskich za udział w zajęciach.

Pisząc o Milenium nie sposób nie wspomnieć o śp. Zbigniewie Morawskim, współpomysłodawcy utworzenia Klubu Sportowego przy Parafii św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza oraz prezesa PKS Milenium Skawina. To z jego inicjatywy powstało boisko z budynkiem sportowym, na którym organizowano zawody sportowe. Angażował się również na rzecz osób chorych, ubogich i niepełnosprawnych. Wraz z całą rodziną był zaangażowany w funkcjonowanie Jadłodajni dla ubogich przy Parafii Św. App. Szymona i Judy Tadeusza. Zbigniew Morawski przyczynił się także do stworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie. Zmarł 8 września 2020 roku. 20 października 2021 roku podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Skawinie, został mu pośmiertnie nadany tytuł Honorowego Obywatela Gminy Skawina.

DANE KLUBU
Parafialny Klub Sportowy „Milenium” Skawina
Ul. Torowa 4632 – 050 SkawinaTel. 509 410 658
e-mail: mileniumskawina@gmail.com

Na zdjęciu Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Skawinie – Tomasz Stawowy i Prezes PKS Milenium – Piotr Morawski podpisują długofalowe „Porozumienie o współpracy”.