Hala Widowiskowo-Sportowa

Kolaż składający się z 3 zdjęć Hali Widowiskowo-Sportowej, ułożonych w jednym rzędzie. Pierwsze zdjęcie to widok budynku hali od strony ul Konstytucji 3 Maja. Drugie zdjęcie przedstawia trybuny na dużej sali, a trzecie zdjęcie to widok na cały parkiet w dużej sali.

Hala Widowiskowo-Sportowa w Skawinie została zbudowana pod koniec lat 70. XX wieku, jednak pierwotny projekt powstał dekadę wcześniej. Początkowo w Hali mieścił się Miejski Ośrodek Sportu, który w roku 1992 wszedł w skład nowo powstałej jednostki – Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

W Hali odbywają się imprezy zarówno o zasięgu gminnym, jak i ogólnopolskim. W obiekcie znajduje się hala sportowa z widownią, sala gimnastyczna, będąca jednocześnie zapleczem dla imprez oraz niewielka sala gimnastyczna przeznaczona głównie do prowadzenia zajęć sekcyjnych, w szczególności tanecznych i korekcyjnych. W Hali Widowiskowo-Sportowej mają miejsce także treningi sekcji sportowych i artystycznych.

Do bardziej prestiżowych wydarzeń, które odbywają się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie zaliczyć można coroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Noworoczne Koncerty Galowe SkaVienna oraz Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Tańcu Towarzyskim i Nowoczesnym.