Stadion Miejski

Kolaż składający się z 3 zdjęć Stadionu Miejskiego, ułożonych w jednym rzędzie.

Stadion Miejski w Skawinie jest obiektem, którym Centrum Kultury i Sportu zarządza od 2011 roku. Jego historia sięga 1922 roku, kiedy zespół „Skawinki” zgłoszono do Krakowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Kilka lat później, mimo nieprzychylności społeczeństwa, udało się zbudować boisko w miejscu, w którym do dziś rozgrywane są mecze. Warto podkreślić także, że obok piłki nożnej w skład „Skawinki” wchodziły inne sekcje sportowe: boks, gimnastyka, lekkoatletyka, tenis ziemny, szachy i siatkówka.

Stadion Miejski znajduje się na obrzeżach miasta, w pobliżu drogi krajowej nr 44 (droga oświęcimska), co gwarantuje łatwy i szybki dojazd z Krakowa (zaledwie 15 km od centrum), z autostrady A4 (5 km), czy z Balic (10 km). Dobra lokalizacja daje również możliwość dojazdu komunikacją miejską lub za pośrednictwem PKP (skawiński dworzec kolejowy usytuowany jest w pobliżu Stadionu). Stadion to obiekt o łącznej powierzchni 4,4155 ha, posiadający 2 płyty boiskowe o nawierzchni trawiastej – jedno pełnowymiarowe boisko (106 x 63m) oraz boisko o zmniejszonych wymiarach (70 x 40 m), a także pole treningowe (70 x 40 m). Wokół głównej płyty usytuowana jest odgrodzona od widowni bieżnia. Część socjalna, mieszcząca się w budynku klubowym, to cztery przestronne szatnie. Każda z nich wyposażona jest w węzeł sanitarny oraz prysznice. Budynek klubowy posiada również salę przystosowaną do organizacji minikonferencji.

Stadion dysponuje własnym nagłośnieniem, trybuną na 500 osób i parkingiem.

UWAGA! Wydział Inwestycji UMiG w Skawinie informuje, że w dniu 20.07.2022 r. rozpoczął się remont infrastruktury Stadionu Miejskiego w Skawinie. Plac budowy został przekazany wykonawcy – firmie Galicja Sport Sp. z o.o., ul. Wadowicka 5, 30-347 Kraków. W związku z powyższym, aktualnie nie ma możliwości korzystania z treningowego boiska trawiastego w tzw. dolnej części Stadionu Miejskiego. Boisko ,,Orlik’’ na Stadionie pozostaje otwarte. Za utrudnienia przepraszamy.

[AKTUALIZACJA | 22.09.2022]  Informujemy, że ze względu na prace modernizacyjne, od 3 października do odwołania będą niedostępne boczne boiska Stadionu Miejskiego oraz kompleks boisk ORLIK przy ul Mickiewicza 52. Za utrudnienia przepraszamy.

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA I INFORMACYJNO-KOMUNIKACYJNA
  • Przy obiekcie parking samochodowy, bez wydzielonych miejsc dla osób niepełnosprawnych.
  • Budynek niedostosowany dla osób ze specjalnymi potrzebami.
  • Wejście do budynku: schody (2 stopnie), drzwi o szerokości 0,8 m z klamką, wewnątrz stroma klatka schodowa.
  • Brak podjazdów i windy.
  • Szatnie i natryski niedostosowane dla osób na wózkach i z ograniczeniami motorycznymi.
  • Brak dostępnej toalety przystosowanej dla osób na wózkach.
  • Brak w budynku oznaczeń w alfabecie brajla, oznaczeń kontrastowych i w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
  • W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
  • Do budynku oraz na trybuny można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
  • Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

Koordynator ds. Dostępności w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie – Joanna Kurpiel
E-mail: joanna.kurpiel@ckis.pl
Messenger: Centrum Kultury i Sportu w Skawinie
TEL./SMS/MMS: +48 784 031 281

TEL.: 12 276 34 64