Balet

ZAPISY DO SEKCJI ZOSTAŁY ZAMKNIĘTE.
Zapisy na nowy sezon rozpoczniemy 2 września 2024.

OFERTA ZAJĘĆ KULTURALNYCH NA SEZON 2023/2024
Zajęcia: od 2 października 2023
O zajęciach

Taniec klasyczny swoje korzenie zawdzięcza renesansowym tańcom dworskim. Wysmukla sylwetkę, wzmacnia mięśnie całego ciała, rozciąga ścięgna, uwalnia ekspresję poprzez ruch, uwrażliwia na estetyczne formy wyrazu. Na zajęciach baletu klasycznego dla najmłodszych najważniejsze jest przygotowanie uczestników do występów scenicznych, kształtowanie umiejętności interpretacji muzyki i wrażliwości estetycznej, oraz praca z rekwizytem i elementy pantomimy. Przez kilka miesięcy dzieci pracują nad krótkimi układami choreograficznymi, często wcielając się w bajkowe postacie, stawiają odważnie pierwsze kroki na scenie, a towarzyszą im piękne stroje i dźwięki muzyki klasycznej oraz niezapomniane wrażenia w blasku reflektorów, z oklaskami w tle.

Zajęcia baletu klasycznego dla najmłodszych prowadzone są 4 grupach wiekowych (aktualizacja z dn. 7 września):

• I grupa (początkująca), dwie grupy: dzieci w wieku 4 – 5  lat (zajęcia 1 x w tygodniu)
• II grupa: 6 – 8 lat początkujące (zajęcia 2 x w tygodniu)
• III grupa: dzieci w wieku 5 – 7 lat kontynuujące (zajęcia 2 x w tygodniu)
• IV grupa: zaawansowana (zajęcia 2 x w tygodniu)

Dla grupy początkującej I zajęcia prowadzone są raz w tygodniu. Dla grup II, III i IV zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu.

Zajęcia rozpoczynamy 2 października 2023.

Miejsce zajęć: sala baletowa, Basen Camena poziom -1, ul. Żwirki i Wigury 11, Skawina

Informacje: Dział Realizacji Projektów Kultury, nr tel. 12 276 34 64, e-mail: zapisy@ckis.pl

STRÓJ: bawełniane body, bawełniane rajstopy lub legginsy, baletki na biszkoptowej podeszwie, dodatkowo rozpinany sweterek lub bluza nie krępująca ruchów (ubranie „na cebulkę”).

Instruktor
Instruktorka baletu Agnieszka Hrakałło-Hurawska. Kobieta w stroju baletowym, na scenie, tańcząca na pointach, stojąca na jednej nodze, z drugą uniesioną w górę, z rękami w górze. Agnieszka Hrakałło- Horawska – instruktor

Absolwentka Krakowskiej Szkoły Baletowej. Zamiłowania do sztuki nie potrafi ograniczyć tylko do tej jednej dziedziny artystycznej. Jak sama mówi, sztuka się przenika i dlatego łączy zamiłowanie do tańca, śpiewu i kabaretu w jedno. Rozwija także warsztat choreograficzno-reżyserski, tworząc dla duetu Dames Du Soir oraz teatru La Folie Retro Cabaret Show. Od wielu lat prowadzi zajęcia baletowe dla dzieci i młodzieży, ucząc prawidłowej techniki tańca klasycznego i przekazując kursantom swoją wielką pasję do tańca. Prowadzi też kursy strechingowe dla dorosłych tancerzy.

Instruktorka baletu Olga Ogar. Kobieta w krótkiej, letniej sukience, w tanecznym podskoku z jedną nogą uniesioną do przodu, druga do tyłu i uniesionymi rękami. Postać znajduje się na wąskim i długim moście. W tle widać barierki i latarnie. Olga Ogar – instruktor wspomagający

Absolwentka Szkoły Baletowej w Krakowie, gdzie uzyskała dyplom tancerza i choreografa. Od 2006 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą łącząc swoje pedagogiczne umiejętności z pasją do tańca. Założycielka Studia Artystycznego POINT.  Od 2014 roku tworzy niezwykle barwne spektakle taneczne, w których uczestniczą nie tylko uczniowie pani Olgi, ale też grupy współpracujących ze Studiem choreografów. W roku 2022, we współpracy z uczennicami sekcji baletowej z CKiS w Skawinie powstał przepiękny spektakl o Krakowie „Zapraszamy Was na Spacer”, który można było zobaczyć m.in. na deskach Teatru Ludowego w Krakowie.

Harmonogram zajęć w sezonie 2023/2024

PONIEDZIAŁEK i ŚRODA:
Gr. I – godz. 15:00 – 15:45 (dwie grupy: 1 x poniedziałek, 1 x środa)
Gr. II – godz. 15:55 – 16:40
Gr. III – godz. 16:50 – 17:50
Gr. IV – godz. 18:00 – 19:00

Opłaty

Płatności należy realizować za pośrednictwem Platformy Sportbm.

Ilość zajęć opłata miesięczna opłaty miesięczne zniżkowe*
zniżka „3 sekcje” zniżka dla rodzeństwa
(2 osoby)
zniżka dla rodzeństwa
(3 osoby)
Grupa początkująca,

4-5 latki

(1 raz w tygodniu)  

100 zł 70 zł 80 zł 70 zł
Grupy II, III i IV

(2 razy w tygodniu) 

140 zł 98 zł 112 zł 98 zł

*Zniżki określa szczegółowo „Regulamin opłat za udział w zajęciach sekcji Centrum Kultury i Sportu w Skawinie”.

Instrukcja zapisów do sekcji CKiS

Sukcesy

Zakończenie sezonu 2020/2021

Pliki do pobrania

Regulamin organizacyjny sekcji Centrum Kultury i Sportu w Skawinie

Regulamin opłat za udział w zajęciach Centrum Kultury i Sportu w Skawinie

Buton ZAPISZ SIĘ. Na białym tle w prostokątnych ramkach napis grubą czcionką. Ramka w kolorach: niebieskim, różowym, granatowym, żółtym.