Teatr/ Maska (od 16 lat)

Wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do grupy „MASKA” serdecznie zapraszamy!

Grupa teatralna „MASKA” zadebiutowała w 1998 roku przedstawieniem „Kupiec”, napisanym na podstawie starożytnego dzieła pisarza rzymskiego Plauta, na Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich Szkół Średnich Wadowice ’98. Sztukę wyreżyserowali Marta Tyrpa i Andrzej Morawa. Piękną antyczną scenografię stworzył plastyk CKiS w Skawinie, Kazimierz Zajda. Od tego czasu Teatr  działa nieprzerwanie, co roku racząc widzów znakomitymi inscenizacjami dramatów z kanonu ścisłej klasyki, najchętniej sięgając po sztuki mistrzów absurdu i groteski (Mrożek, Gombrowicz, Ionesco). Kulminacją pracy sezonowej zespołu jest Skawiński Tydzień Teatralny, odbywający się co roku w ostatnim tygodniu czerwca.

Zapraszamy młodzież od 16 roku życia.

Instruktorzy

Andrzej Morawa

Współzałożyciel Teatru Maska. Od 1997 roku nierozerwalnie związany z Maską.
Polonista z wykształcenia, reżyser z powołania, scenarzysta, reżyser spektakli dramatycznych i widowisk plenerowych. Skawiński Tydzień Teatralny to kolejne  Jego”dziecko”, które zrodziło się w 2004 roku na skutek coraz większej liczby premier powstających na zakończenie danego roku artystycznego. Stąd czerwcowe „święto teatru” jest okazją do pięciodniowych spotkań amatorów teatru, konfrontacji artystycznej, zbawiennych dla duszy chwil śmiechu i wzruszeń, oraz corocznych spotkań przyjaciół Maski.

Marta Tyrpa

Inicjatorka i współzałożycielka powstałego  w 1997 roku Teatru Maska. Pedagog kulturalno-oświatowy z wykształcenia; z pasji reżyserka i charakteryzatorka, która dopełniła swe umiejętności kończąc  Szkołę Plastyczną w zakresie Wizaż i Charakteryzacja, ukończoną tytułem Plastyka, specjalność: techniki scenograficzne, specjalizacja: charakteryzacja i wizaż. Wizualizacja sceny – scenografia i dobór kostiumów to świat, w którym czuje się najlepiej. Skawiński Tydzień Teatralny, to także Jej „dziecko”. Prócz całej sfery oprawy artystycznej sceny i aktorów, do Niej należy pełna logistyka spektakli, zaproszenie i współpraca z gościnnie występującymi teatrami. Jeśli ktoś ma ochotę zaprosić Maskę na gościnne występy – to właśnie w Jej kalendarzu znajdziecie wiedzę o warunkach współpracy i wolnych terminach.

Harmonogram zajęć

WTORKI
godz. 19.15 – 22.15 praca nad spektaklem /grupa zamknięta/

ŚRODY
godz. 16.00 – 18.00 grupa warsztatowa /zajęcia otwarte, październik – listopad/
godz. 18.30 – 20.30 grupa warsztatowa /zajęcia otwarte, październik – listopad/
*
grupa warsztatowa końcem listopada rozpoczyna pracę nad spektaklem; ukończenie warsztatów nie jest jednoznaczne z otrzymaniem roli w spektaklu

CZWARTKI
godz. 18.15 – 22.15 praca nad spektaklem /grupa zamknięta/

Miejsce zajęć: sala teatralna w Pałacyku „Sokół”, ul. Mickiewicza 7

Szczegółowe informacje:
Dział Realizacji Projektów Kultury
Pałacyk „Sokół”, ul. Mickiewicza 7
tel.: 12 276-34-64
e-mail: sokol@ckis.pl

 

OŚWIADCZENIE SEKCJE_ARTYSTYCZNE_2020

Regulamin opłat za udział w zajęciach sekcji artystycznych CKiS w sezonie 2020-2021

Regulamin sekcji artystycznych CKiS w sezonie 2020-2021