„CKiS na wynos” w listopadzie

różne lokalizacje
16/11/2022

30/11/2022

Listopadowe spotkania z „CKiS na wynos” były niezwykle różnorodne. Było patriotycznie, rozrywkowo, tradycyjnie i twórczo. Pojawiły się już też akcenty świąteczne. Odwiedziliśmy Pozowice, Jaśkowice, Ochodzę, Grabie i Rzozów.

W Pozowicach nasi Goście mieli okazję obejrzeć widowisko muzyczno-poetyckie „Ich nie policzyłby nikt” w wykonaniu zespołu Tanto. Piękny i wzruszający kolaż tradycyjnych i współczesnych pieśni patriotycznych poprowadził widzów drogą ludzi uwikłanych w historię wbrew własnej woli. Na odmianę, w Jaśkowicach zaprosiliśmy na koncert muzyki popularnej w wykonaniu młodej, ale już uznanej Orkiestry Dętej Koźmice. W programie usłyszeliśmy muzykę rozrywkową, filmową, a nawet góralskie rytmy. Do Grabia zawitały kolorowe, kreatywne zajęcia dla najmłodszych. Podczas zajęć z elementami Sensoplastyki dzieciaki wraz z rodzicami miały okazję pobawić się kolorami i fakturami, a przy tym troszkę się pobrudzić. W Rzozowie na niezwykle wciągające i interesujące warsztaty zaprosiło Muzeum Regionalne w Skawinie, które jest partnerem projektu „CKiS na wynos”. Dyrektor muzeum nie tylko opowiedział o regionalnych zwyczajach andrzejkowych, ale zaprosił również uczestników do udziału w zajęciach praktycznych. W Ochodzy i Jaśkowicach zrobiło się natomiast świątecznie. A to za sprawą artystycznego spotkania z kreatywną Moniką. Pod jej czujnym okiem powstały niepowtarzalne stroiki i inne ozdoby bożonarodzeniowe.

To jeszcze nie koniec! Nasz rozpędzony skuter wiozący świeżą dostawę kultury będzie odwiedzał sołectwa gminy Skawina jeszcze w grudniu. Sprawdźcie harmonogram najbliższych wydarzeń -> „CKiS na wynos”, czyli kultura z dostawą do Twojej miejscowości!

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z „CKiS na wynos” w listopadzie:

20221116-194644-401A9374

20221120-192635-401A0997

 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

 

różne lokalizacje