„CKiS na wynos” w październiku

różne lokalizacje
01/10/2022

01/11/2022

Kolejny miesiąc z projektem „CKiS na wynos” już za nami. W październiku odwiedziliśmy Wielkie Drogi, Wolę Radziszowską, Polankę Hallera, Rzozów i Jurczyce.

W Wielkich Drogach zorganizowaliśmy warsztaty muzyczne „BUM BUM” dla maluchów i ich opiekunów. Dzieciaki wraz z prowadzącą Panią Kasią, wybrały się w podróż do fascynującego świata muzyki. Głównym atrybutem zajęć były Bum Bum Rurki, czyli kolorowe, lekkie tuby, które po uderzeniu o siebie lub w dowolną inną powierzchnię wydają różne dźwięki. Zabawa była świetna i niezwykle rozwijająca.

W Woli Radziszowskiej również było radośnie i kolorowo, bo tam zaprosiliśmy małych odkrywców do zabawy z fakturami i barwami. Podczas warsztatów plastycznych z elementami Sensoplastyki było twórczo i kreatywnie!

Do Remizy OSP Polanka Hallera „CKiS na wynos” zawitało z warsztatami „Odlotowa garderoba”. Podczas kreatywnego spotkania ubrania, które straciły swoją moc, nabrały artystycznego wyrazu. Motywem przewodnim był jeans. Uczestnicy stworzyli niepowtarzalne arcydzieła ze swoich starych, zużytych spodni.

W Rzozowie natomiast przekonaliśmy się, że nie ma to jak wspólne gotowanie. Długie rozmowy, wymiana doświadczeń, dzielenie się tradycją i opowieści o kulinarnych zwyczajach regionu towarzyszyły warsztatom zatytułowanym „Tradycyjna kuchnia polska”. Na kulinarną przygodę zaprosiliśmy razem z Kołem Gospodyń Wiejskich „Wrzozowianki”. Kuszące zapachy gotującego się żurku roznosiły się po całej okolicy.

Na zakończenie październikowych wydarzeń w „CKiS na wynos”, wspólnie z zespołem Yanbanda, pytaliśmy „Którędy, którędy droga do Poręby”. Podczas wspaniałego koncertu w Świetlicy Wiejskiej w Jurczycach usłyszeliśmy wiele znanych i lubianych piosenek regionu krakowskiego w jazzowych aranżacjach.

To jeszcze nie koniec! Nasz rozpędzony skuter wiozący świeżą dostawę kultury będzie odwiedzał sołectwa gminy Skawina jeszcze w listopadzie i grudniu. Sprawdźcie harmonogram najbliższych wydarzeń -> „CKiS na wynos”, czyli kultura z dostawą do Twojej miejscowości!

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z „CKiS na wynos” w październiku -> https://www.flickr.com/photos/ckiswskawinie/albums/72177720303727507

 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

 

Anna Zając-Gut

różne lokalizacje