DZIAŁALNOŚĆ CKiS OD 4 MAJA

różne lokalizacje
30/04/2021

31/05/2021

W związku z dalszym łagodzeniem przez rząd restrykcji i zasad bezpieczeństwa związanych z przeciwdziałaniem pandemii koronawirusa informujemy o zmianach w funkcjonowaniu CKiS w Skawinie od 4 maja 2021 r. W tym okresie przygotujemy się na ponowne otwarcie basenu (będzie to możliwe od 10 maja), a korzystanie z obiektów sportowych – zarówno na wolnym powietrzu jak i zamkniętych – będzie podlegało łagodniejszym ograniczeniom. Niezmiennie odbywać się będzie część zajęć sportowych i artystyczno-kulturalnych (niektóre nadal pozostaną zawieszone lub będą realizowane w formule zdalnej). Wszelkie szczegółowe informacje publikujemy poniżej.

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE I KULTURALNE:

Z dniem 4 maja wznawiamy kolejną część zajęć kulturalnych, prowadzonych przez Dział Realizacji Projektów Kultury.
W trybie stacjonarnym odbywać się będą następujące zajęcia (od 4 maja):

 1. Nauka gry na gitarze – zajęcia indywidualne lub w grupach 2-3 osobowych. Zajęcia są fundamentem cyklu przygotowawczego (próby, ćwiczenia, nagrania fonograficzne i audiowizualne) do realizacji wydarzeń artystycznych, stanowiących podstawę działalności CKiS: koncert z okazji Dnia Matki, koncert podsumowujący sezon artystyczny.
 2. Próby Orkiestry Dętej „Sygnał” z Radziszowa – odbywać się będą z podziałem na grupy, z zachowaniem zasad podwyższonego reżimu sanitarnego. Zajęcia stanowią cykl przygotowawczy do realizacji wydarzeń artystycznych będących podstawą działalności CKiS: koncert z okazji Dnia Matki, koncert dożynkowy.
 3. Warsztaty wokalne – odbywają się w formie hybrydowej, w zależności od ilości uczestników:
  –  zajęcia indywidualne od 19 kwietnia odbywają się na żywo, według ustalonych z Panią instruktor harmonogramów. Zajęcia stanowią przygotowanie do wydarzeń artystycznych tj. koncert z okazji Dnia Matki, koncert z okazji Dnia Dziecka – Koncert „Mam tę moc”, koncert podsumowujący sezon artystyczny. Zajęcia odbywają się z zachowaniem zasad  podwyższonego reżimu sanitarnego.
  Zajęcia grupowe zespołów Tanto i MiniTanto będą prowadzone w zmodyfikowanej formie. Indywidualne spotkania oraz spotkania w zmniejszonych, 2-3 osobowych grupach odbywają się na żywo, w celu  przeprowadzenia prób, ćwiczeń i nagrań fonograficznych. Harmonogram zajęć ustalany jest indywidualnie z uczestnikami.
  – Zajęcia grup początkujących prowadzone są on-line.
 4. Klub tańca towarzyskiego – jest członkiem Małopolskiego Związku Tańca i posiada aktualną licencję, na mocy której może uczestniczyć w treningach oraz turniejach tanecznych. Zajęcia w pełnym wymiarze odbywają się z podziałem na grupy.
 5. Balet klasyczny dla najmłodszych – od 4 maja zajęcia będą prowadzone “na żywo”, w sali teatralnej w Pałacyku Sokół, z podziałem na grupy, wg dotychczasowego harmonogramu zajęć on-line:
  – grupy I i II w godz. 15:00 – 15:45;
  – grupa III w godz. 16:00 – 16:45;
  – grupa IV w godz. 17:00 – 18:00.
  Zajęcia są przygotowaniem do występu kończącego sezon artystyczny, który zaplanowany jest na 25 maja 2021.
 6. Zumba Kids – zajęcia Alicji Ożóg od 10 maja będą się odbywały w trybie stacjonarnym, w sali baletowej na Basenie Camena, zgodnie z dotychczasowym harmonogramem on-line:
  – grupa 4-6 lat (połączone grupy ze Skawiny i Radziszowa) – poniedziałki o godz. 17:00
  – grupa 7-10 lat (połączone grupy ze Skawiny i Radziszowa) – poniedziałki o godz. 18:00
 7. Zumba Kids & Junior – od 5 maja grupy prowadzone przez Patrycję Tarasiuk wracają do zajęć stacjonarnych w sali Olimpijka (Hala Widowiskowo-Sportowa) wg harmonogramu ustalonego na początku sezonu:
  – grupa I (4-6 lat) w środę w godz.15:00 – 15:45
  – grupa II (7-10 lat) w środę w godz.16:00 – 17:00
  – grupa III (7-10 lat) w piątek w godz. 15:45 – 16:45
  – grupa IV (11+) w piątek w godz. 17:00 – 18:30
  Chętnych do powrotu na zajęciach prosimy o kontakt z Działem Realizacji Projektów Kultury.
 8. Logopedyczne Przygody w Krainie Słów  – od 12 maja wznawiamy zajęcia stacjonarne wg dotychczasowego harmonogramu. Zakończenie cyklu planowane jest 2 czerwca (do zakończenia cyklu zostają 4 zajęcia).

Wszystkie zajęcia stacjonarne odbywają się z zachowaniem zasad podwyższonego reżimu sanitarnego.

W trybie zdalnym odbywać się będą następujące zajęcia:

 1. Teatru Maska – zgodnie z ustalonym harmonogramem prób.
 2. Warsztaty wokalne:
 • zajęcia grup początkujących – zajęcia w grupach „na żywo” w dalszym ciągu pozostają zawieszone, uczestnicy spotykać się będą z instruktorką na skróconych zajęciach on-line (po 20 minut) prowadzonych za pośrednictwem aplikacji Messenger, według ustalonego indywidualnie z Panią instruktor harmonogramu.

Do odwołania przedłużamy zawieszenie poniższych zajęć:

 1. „AKTYWNI 18+”, czyli następujący pakiet: Zumba dla dorosłych, ćwiczenia „Zdrowy kręgosłup”, „AKTYWNA MAMA” (okres obowiązywania karnetów zostanie przedłużony o tyle czasu, ile korzystanie z oferty będzie niedostępne – bez ingerencji klientów)
 2. artystyczne w Pracowni „Vinci”
 3. plastyczne dla najmłodszych – „Plastusie”
 4. artystyczne – „Sztukaj z nami”
 5. rytmiczno-ruchowe – „Klub Smoka Obiboka”
 6. tańca nowoczesnego hip/hop, dancehall
 7. tańca współczesnego
 8. teatralne – „Mrówy”
 9. teatralne – „Wszystko gra”
 10. Zespół kameralny „Cantica”

Szczegółowych informacji na temat działalności sekcyjnej udzielają pracownicy Działu Realizacji Projektów Kultury (dane kontaktowe dostępne są po kliknięciu w link: https://ckis.pl/contact-us/dzialy/).

SEKCJE SPORTOWE I REKREACYJNE:

Od 4 maja możliwe będzie uczestnictwo dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy oraz prowadzenie zajęć sportowych dla grup zorganizowanych dzieci i młodzieży. Natomiast nadal zawieszone są zajęcia dla osób dorosłych. W związku z tym przywracamy zgodnie z harmonogramami w tygodniu od 4 do 8 maja następujące stacjonarne zajęcia dla członków CKiS w pełnym zakresie:

 1. Sekcja crossmintona
 2. Sekcja tenisa stołowego
 3. Sekcja siatkówki
 4. Sekcja brydża sportowego
 5. Sekcja szachowa
 6. Sekcja pływacka
 7. Gimnastyka Korekcyjna

O uruchamianiu kolejnych zajęć:

 • Fun Dance
 • Aquadzieciaki

będziemy informować na bieżąco.

Do odwołania zawieszona pozostaje:

 1. Gimnastyka dla seniorów w Hali Widowiskowo-Sportowej

Szczegółowych informacji na temat działalności sekcyjnej udzielają pracownicy Sportu i Rekreacji (dane kontaktowe dostępne są po kliknięciu w link: https://ckis.pl/contact-us/dzialy/).

BASEN CAMENA

Basen „Camena” pozostaje całkowicie zamknięty do 9 maja 2021. Więcej informacji TU.

Ważne: okres, w którym obowiązują zakupione przez Państwa karnety ulegnie wydłużeniu o tyle dni, o ile nasz obiekt będzie pozostawał dla Państwa niedostępny. Działanie to nie będzie wymagało interwencji Klientów, a wszelkie czynności będą realizowane w sposób automatyczny.

Wszystkie opłacone zajęcia, które jesteśmy zmuszeni odwołać, zostaną odrobione w innym terminie, zaś wobec braku takiej możliwości – dokonamy zwrotów wpłaconych składek.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Działu Basen „Camena” (dane kontaktowe dostępne są po kliknięciu w link: https://ckis.pl/contact-us/dzialy/).

OBIEKTY SPORTOWE

Od 4 maja rozszerzone zostaną limity osób uprawiających sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu. Skorzystać z nich można będzie przy zachowaniu limitu do 50 osób (zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych), a w przypadku kompleksów sportowych tj. Stadion Miejski i Orliki, ograniczenie liczby osób dotyczy każdego z boisk. Działalność pozostałych obiektów sportowych (hale, kryte boiska itd.) nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego, a także do dzieci i młodzieży uczestniczących we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez polskie związki sportowe oraz zorganizowanych grup dzieci i młodzieży do 18. roku życia przy zachowaniu limitu osób w obiekcie w ilości nie przekraczającej połowy obłożenia tego obiektu. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, sauny i solaria. Wyjątki od zasad określa rozporządzenie.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Działu Sportu i Rekreacji oraz Działu Administracji (dane kontaktowe dostępne są po kliknięciu w link: https://ckis.pl/contact-us/dzialy/).

PROPOZYCJE AKTYWNOŚCI INTERNETOWYCH

Zapraszamy Państwa do udziału w naszych aktywnościach w ramach akcji #wyczekiwanaWIOSNA, natomiast wszystkim pozostającym w domu polecamy playlistę #zostańwdomuzCKiS na naszym kanale YouTube pełną propozycji aktywnego i twórczego spędzenia wolnego czasu, przygotowaną przez naszych instruktorów.

INFORMACJA O VOUCHERACH NA USŁUGI CKiS: Wszystkie ewentualne problemy wynikające z niedostępności oferty spowodowanej pandemią, rozstrzygamy zawsze na korzyść klienta. W przypadku voucherów na usługi CKiS ich ważności zostanie przedłużona, o okres odpowiadający zawieszeniu działalności.

 

różne lokalizacje