#wyczekiwanaWIOSNA, czyli co w CKiS kwitnie

różne lokalizacje
08/03/2021

20/06/2021

 

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią mnóstwo wspaniałych aktywności, które przygotowujemy dla Was na kolejne miesiące.  Gdy przyroda budzi się do życia, pomysły pączkują ze zdwojoną siłą, szykujcie się więc na dużo dobrej energii i pozytywnych wrażeń. Obserwujcie stronę internetową CKiS i profil na Facebooku, żeby być na bieżąco z tym, co przyniesie #wyczekiwanaWIOSNA.

 

 

MARZEC

Wraz z pierwszymi zwiastunami wiosny, zamiast (a może oprócz?) symbolicznego kwiatka,  zapraszamy do obejrzenia przygotowanego specjalnie z okazji Dnia Kobiet „Koncertu życzeń”, na który złożyły się piosenki w wykonaniu wokalistów zespołów Tanto i Mini Tanto oraz aktorów Teatru Maska. Koncert utrzymany jest w stylistyce lat 80. i nawiązuje do niezwykle popularnych wtedy telewizyjnych „Koncertów życzeń”, w których dedykacjom dla najbliższych towarzyszył muzyczny upominek.

Po wielu miesiącach przerwy z radością otwieramy dla Państwa gościnne progi Galerii Pałacyk. Przez cały marzec w Pałacyku „Sokół” czynna jest wystawa prac Marka Jarosza „W świecie Klimta”. Katalog wystawy można pobrać TU, ale to dopiero przedsmak wspaniałej podróży do wielowymiarowej krainy misternych kolaży inspirowanych pracami prekursora wiedeńskiej secesji.

W dniach 11 – 14 marca, już po raz trzynasty, brydżyści z całej Polski zagrają dla Patryka Wieczorka, piętnastolatka chorego na mukowiscydozę. Pierwszych jedenaście edycji odbyło się na żywo w Skawinie, czego nie udało się zrealizować ani przed rokiem, ani teraz. Ale turniej przeniesiony do internetu to szansa na większą frekwencję i dochód z imprezy, który w całości wspiera Patryka i jego rodziców w walce z chorobą. Więcej o charytatywnym turnieju brydżowym „O uśmiech Patryka” przeczytacie TU.

19 marca o godzinie 18.00 w grupie CKiS LIVE rozpoczniemy kolejne spotkanie z cyklu „Żyj świadomie”. Temat spotkania: Koronawirus – co jeszcze możemy zrobić?, prowadzenie dr Mirosława Ciarka-Golonka.

Na 23 marca zaplanowaliśmy świąteczne warsztaty w formule online. Podczas transmisji w grupie CKiS LIVE razem z Małgosią i Moniką, czyli ARTDUO, zrobimy wielkanocne dekoracje. Chcecie wiedzieć więcej? Zajrzyjcie TU.

Również 23 marca ruszają dodatkowe grupy wiosennej edycji „Aqua dzieciaków” – wodnych zajęć dla najmłodszych na Basenie Camena. Zajęcia cieszą się ogromną popularnością, dlatego uruchamiamy kolejne grupy dla maluchów w wieku od 5 miesięcy do 3,5 lat. Informacje o zapisach TU.

26 marca zapraszamy na transmisję online z eliminacji gminnych  66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zgłoszenia i nagrania prezentacji należy przesłać do 23 marca na adres sokol@ckis.pl. Dodatkowe informacje TU.

Już jest program wycieczek górskich z CKiS na sezon 2021! Znajdziecie go TUTAJ.

 

KWIECIEŃ

Przez cały kwiecień i początek maja czekamy na zgłoszenia do konkursu fotograficznego „Moja Mama w obiektywie”, do udziału w którym zapraszamy uczniów szkół podstawowych, średnich i dorosłych. Nagrodą dla laureatów będzie udział zwycięzców wraz z mamami w profesjonalnej sesji zdjęciowej „Piękno mamy w sześciu ujęciach” oraz wybrany po sesji portret w postaci fotoobrazu. Jak zgłosić swój udział w konkursie, przeczytacie TU.

7 kwietnia o godzinie 18.00, w ramach nowego cyklu „DoSŁOWNIE przy kawie”, zapraszamy na nasz profil na Facebooku na spotkanie z Dorotą Hetmańczyk-Żuchalską, konsultantem kariery i coachem, z którą omówimy obecną sytuację na rynku pracy i zmiany, jakie na nim zaszły w dobie pandemii. Więcej informacji TU.

„Zima zamknięta w pasteli” to tytuł wystawy prac Mariana Strzebońskiego, którą otworzymy 30 kwietnia w Galerii Pałacyk. Na wernisaż, który odbędzie się w formule online, zapraszamy do grupy CKiS LIVE na Facebooku o godzinie 18.00, szczegółowe informacje TU. Jeśli tylko sytuacja epidemiczna pozwoli nam udostępnić wystawę do bezpośredniego zwiedzania, będzie można oglądać ją od 4 do 31 maja, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 – 15.00.

 

różne lokalizacje