#wyczekiwanaWIOSNA, czyli co w CKiS kwitnie

różne lokalizacje
08/03/2021

20/06/2021

 

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią mnóstwo wspaniałych aktywności, które przygotowujemy dla Was na kolejne miesiące.  Gdy przyroda budzi się do życia, pomysły pączkują ze zdwojoną siłą, szykujcie się więc na dużo dobrej energii i pozytywnych wrażeń. Obserwujcie stronę internetową CKiS i profil na Facebooku, żeby być na bieżąco z tym, co przyniesie #wyczekiwanaWIOSNA.

 

 

MARZEC

Wraz z pierwszymi zwiastunami wiosny, zamiast (a może oprócz?) symbolicznego kwiatka,  zapraszamy do obejrzenia przygotowanego specjalnie z okazji Dnia Kobiet „Koncertu życzeń”, na który złożyły się piosenki w wykonaniu wokalistów zespołów Tanto i Mini Tanto oraz aktorów Teatru Maska. Koncert utrzymany jest w stylistyce lat 80. i nawiązuje do niezwykle popularnych wtedy telewizyjnych „Koncertów życzeń”, w których dedykacjom dla najbliższych towarzyszył muzyczny upominek.

Po wielu miesiącach przerwy z radością otwieramy dla Państwa gościnne progi Galerii Pałacyk. Przez cały marzec w Pałacyku „Sokół” czynna jest wystawa prac Marka Jarosza „W świecie Klimta”. Katalog wystawy można pobrać TU, ale to dopiero przedsmak wspaniałej podróży do wielowymiarowej krainy misternych kolaży inspirowanych pracami prekursora wiedeńskiej secesji.

W dniach 11 – 14 marca, już po raz trzynasty, brydżyści z całej Polski zagrają dla Patryka Wieczorka, piętnastolatka chorego na mukowiscydozę. Pierwszych jedenaście edycji odbyło się na żywo w Skawinie, czego nie udało się zrealizować ani przed rokiem, ani teraz. Ale turniej przeniesiony do internetu to szansa na większą frekwencję i dochód z imprezy, który w całości wspiera Patryka i jego rodziców w walce z chorobą. Więcej o charytatywnym turnieju brydżowym „O uśmiech Patryka” przeczytacie TU.

19 marca o godzinie 18.00 w grupie CKiS LIVE rozpoczniemy kolejne spotkanie z cyklu „Żyj świadomie”. Temat spotkania: Koronawirus – co jeszcze możemy zrobić?, prowadzenie dr Mirosława Ciarka-Golonka.

Na 23 marca zaplanowaliśmy świąteczne warsztaty w formule online. Podczas transmisji w grupie CKiS LIVE razem z Małgosią i Moniką, czyli ARTDUO, zrobimy wielkanocne dekoracje. Chcecie wiedzieć więcej? Zajrzyjcie TU.

Również 23 marca ruszają dodatkowe grupy wiosennej edycji „Aqua dzieciaków” – wodnych zajęć dla najmłodszych na Basenie Camena. Zajęcia cieszą się ogromną popularnością, dlatego uruchamiamy kolejne grupy dla maluchów w wieku od 5 miesięcy do 3,5 lat. Informacje o zapisach TU.

26 marca zapraszamy na transmisję online z eliminacji gminnych  66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zgłoszenia i nagrania prezentacji należy przesłać do 23 marca na adres sokol@ckis.pl. Dodatkowe informacje TU.

Już jest program wycieczek górskich z CKiS na sezon 2021! Znajdziecie go TUTAJ.

KWIECIEŃ

Przez cały kwiecień i początek maja czekamy na zgłoszenia do konkursu fotograficznego „Moja Mama w obiektywie”, do udziału w którym zapraszamy uczniów szkół podstawowych, średnich i dorosłych. Nagrodą dla laureatów będzie udział zwycięzców wraz z mamami w profesjonalnej sesji zdjęciowej „Piękno mamy w sześciu ujęciach” oraz wybrany po sesji portret w postaci fotoobrazu. Jak zgłosić swój udział w konkursie, przeczytacie TU.

7 kwietnia o godzinie 18.00, w ramach nowego cyklu „DoSŁOWNIE przy kawie”, zapraszamy na nasz profil na Facebooku na spotkanie z Dorotą Hetmańczyk-Żuchalską, konsultantem kariery i coachem, z którą omówimy obecną sytuację na rynku pracy i zmiany, jakie na nim zaszły w dobie pandemii. Więcej informacji TU.

Marzycie o odpoczynku wśród zieleni? Na kolejnych warsztatach online z cyklu „Artystyczne triki Małgosi i Moniki” nasze kreatywne ARTDUO krok po kroku pokaże jak zamknąć w słoiku naturalny pejzaż i wykonać obraz na bazie drewnianej tacy. Zapraszamy 20 kwietnia o godzinie 17.00 na nasz profil na Facebooku. Listę przedmiotów, które będą potrzebne do wspólnej pracy znajdziecie TU.

„Zima zamknięta w pasteli” to tytuł wystawy prac Mariana Strzebońskiego, którą otworzymy 30 kwietnia w Galerii Pałacyk. Na wernisaż, który odbędzie się w formule online, zapraszamy do grupy CKiS LIVE na Facebooku o godzinie 18.00, szczegółowe informacje TU. Jeśli tylko sytuacja epidemiczna pozwoli nam udostępnić wystawę do bezpośredniego zwiedzania, będzie można oglądać ją od 4 do 31 maja, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 – 15.00.

MAJ

3 maja – świętujemy mimo wszystko! Choć tegoroczne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja będą wyglądały inaczej niż do tej pory (nie będziemy mogli zebrać się razem, by wspólnie się cieszyć wyjątkową, okrągłą rocznicą), my się nie poddajemy. Wypatrujcie biało-czerwonych działań CKiS w przestrzeni miasta i gminy!

Podczas kolejnego spotkania z cyklu „DoSŁOWNIE przy kawie” razem z coachem Dorotą Hetmańczyk-Żuchalską skupimy się na nieużytecznych przekonaniach, które nas blokują. Jak przestać sabotować własne umiejętności i potrzeby? Dowiecie się 12 maja w czasie transmisji w grupie CKiS LIVE.

Z myślą o Dniu Matki zapraszamy na majowe warsztaty z cyklu „Artystyczne triki Małgosi i Moniki”. Tym razem Małgorzacie Tomali i Monice Fliszewskiej będzie towarzyszyć gość specjalny. Pani Olga Gabryś pokaże, jak metodą sutaszu stworzyć niepowtarzalną biżuterię, która doskonale sprawdzi się jako prezent dla mamy. Zapraszamy 18 maja do grupy CKiS LIVE, szczegóły TU.

21 maja zakończymy trzeci sezon prozdrowotnego cyklu „Żyj świadomie”, który w całości poświęciliśmy pandemii koronawirusa. Na wykład dr Mirosławy Ciarki-Golonki „Koronawirus – podsumowanie pandemii” zapraszamy do grupy CKiS LIVE. UWAGA! SPOTKANIE ODWOŁANE

Po wielu miesiącach pandemicznego zamknięcia mówimy„Sprawdzam!” i 23 maja razem z UKS Jedynka zapraszamy do udziału w Skawińskim Teście Coopera. Przyjdźcie na Starorzecze Skawinki i przekonajcie się, czy Wasza kondycja jest na zadowalającym poziomie.
Pod koniec maja wychodzimy w plener z Pracownią plastyczną VINCI. Zapraszamy na złożony z 4 spotkań cykl warsztatów plastycznych dla dzieci i młodzieży (od 7 do 15 lat). Do wyboru dwie grupy, szczegóły i informacje o zapisach TU.
CZERWIEC

Świętujemy Dzień Dziecka! 1 czerwca o godzinie 18.00 zapraszamy na nasz profil na Facebooku i kanał YouTube na premierę widowiska muzycznego „Mam tę moc” w wykonaniu działającego przy CKiS zespołu Mini Tanto.

Stare i nowe zabawy podwórkowe czekać na Was będą 1 czerwca w Parku Miejskim, w godzinach 14.00 – 18.00. Więcej TU.

Camena Dzieciom – z okazji święta dzieci, przygotowaliśmy na Basenie Camena słodką niespodziankę i obniżyliśmy ceny biletów do 6,00 zł dla każdego, kto nie ukończył jeszcze 18 lat.

„Zielono mi, czyli odetchnij wśród Skarbów” to ogrodniczo-plastyczne warsztaty rodzinne, które zaplanowaliśmy na 5 czerwca. Podczas warsztatów będziemy zdobić donice i sadzić rośliny, które stworzą zielony zakątek relaksu w lobby na I piętrze Basenu Camena.

5 – 6 czerwca – Piąty Otwarty Turniej Siatkarski

11 – 13 czerwcaDoładuj się! zapraszamy do udziału w wydarzeniach, które będą się odbywać w różnych częściach naszego miasta. Przygotowujemy dla Was kilka propozycji, które mamy nadzieję, dadzą możliwość doładowania pozytywnej energii. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Więcej informacji TU

12 czerwca serwujemy pozytywne doładowanie pod postacią Plenerowego Maratonu Zumby. Nie może Was zabraknąć! Info o zapisach TU.

18 czerwca wracamy do zaległego spotkania, które niestety z przyczyn od nas niezależnych, nie mogło odbyć się w maju. Zatem zapraszamy Państwa na godzinę 18.00 –  na nasz profil Facebook, gdzie będzie można posłuchać, kończący trzeci sezon, ostatni wykład w ramach cyklu „Żyj Świadomie”. Więcej informacji TU

19 czerwca w Hali Sportowej CKiS rozegramy VII Skawiński Turniej Crossmintona STARS Cup 2021. Informacje o zgłoszeniach TU.

19 czerwca wyruszamy również na pierwszą w tym sezonie wycieczkę górską z CKiS. Na początek pojedziemy w Gorce. Więcej informacji TU.

20 czerwca zapraszamy do udziału w VII Górskim Biegu Niepodległości Skawina – Mogilany. O biegu przeczytacie TU.

22 czerwca żegnając #wyczekiwanaWIOSNA, a witając #aktywneLATO zapraszamy na warsztaty „Wakacyjne BOHO-mazy, czyli Artystyczne Triki Małgosi i Moniki”. Transmisja on-line w grupie CKiS  LIVE i na kanale You Tube CKiS w Skawinie o godzinie 18.00. Więcej informacji TU.

 

 

różne lokalizacje