Ferie z Centrum 2024

różne lokalizacje
12/02/2024

23/02/2024

Jak co roku, z myślą o zbliżających się feriach, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie przygotowało ofertę wycieczek dla dzieci ze szkół podstawowych (tj. urodzonych nie później niż w 2016 roku).

W tegorocznym cyklu zajęć pod hasłem „Ferie z Centrum 2024” proponujemy dziesięć wycieczek w ciekawe, rozrywkowe, kulturalne i sportowe miejsca, dzięki którym m.in.: zostaniemy cukiernikami i piekarzami, zaszalejemy na łyżwach i torach saneczkowych, będziemy wspinać się na ściankach i rzucać kulą do kręgli oraz przeniesiemy się do świata „Akademii Pana Kleksa”. Nie pozwolimy Wam się nudzić w ten wolny od szkolnych zajęć czas.

Zapisy od poniedziałku 22 stycznia 2024 r., od godz. 9:00 poprzez formularz online dostępny pod artykułem (ZAPISZ SIĘ).

Uwaga! Podane godziny zbiórek i powrotów mogą ulec zmianie.

PROGRAM FERII Z CENTRUM 2024

12 lutego (poniedziałek)
Zimowe szaleństwo w Czarnym Groniu

Cena: 100 zł
Cena wyjazdu obejmuje: karnet na Polanę Aktywnego Pingwina (2 h), bilet na lodowisko (1 h), wypożyczenie łyżew, zajęcia z instruktorem, transport, opiekę, ubezpieczenie.
Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 8:10, planowany powrót ok. godz. 15:00

W programie: saneczkowe szaleństwo na Polanie Aktywnego Pingwina (2 h) oraz wizyta na lodowisku (1 h).
Oferta dla dzieci umiejących jeździć na łyżwach.

Nieraz już przekonaliśmy się, że Czarny Groń oferuje atrakcje o każdej porze roku. Tym razem zawitamy tam zimą, odwiedzając Polanę Aktywnego Pingwina na której oddamy się zimowemu szaleństwu na jabłuszkach, ślizgach czy sankach. W drugiej części pobytu spędzimy czas na lodowisku, próbując ślizgać się i wycinać piruety… albo po prostu miło spędzić czas. Dla dzieci, które niezbyt pewnie czują się na lodzie, istnieje możliwość wypożyczenia dużych pingwinów (we własnym zakresie), które znacząco zwiększą ich bezpieczeństwo.

UWAGA! Prosimy o zaopatrzenie dzieci w prowiant oraz zabranie sprzętu do zjazdów (raczej małych rozmiarów) typu: jabłuszka, ślizgi, sanki. Zalecamy także zabranie własnego kasku (tym, którzy nie będą go posiadać, wypożyczymy).Obowiązuje ubranie zimowe, nieprzemakalne, stosowne do zabaw na śniegu.

 

13 lutego (wtorek)
House of Attractions + przystanek w McDonald’s – BRAK MIEJSC, LISTA REZERWOWA

Cena: 80 zł*
*Cena nie obejmuje wizyty w McDonald’s
Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, transport, opiekę, ubezpieczenie.
Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8:30, planowany powrót ok. godz. 14:30 

W programie: labirynt luster, pokój nieskończoności, kolejka górska 3D, laserowy labirynt, dom do góry nogami i wiele innych.

House of Attractions to wyjątkowe miejsce w którym każdy znajdzie rozrywkę dla siebie. Spróbujesz znaleźć drogę w iluzji stworzonej przez lustra i splecione korytarze. W pokoju nieskończoności poczujesz niewyczerpalność przestrzeni. Tam z każdej strony znajdują się lustra, w których gra światła jest nieograniczona. Efekty świetlne i dźwięk przeniosą was w inną atmosferę i dadzą wyjątkowe wrażenia, jakby zabierały Cię w kosmos do gwiazd! Zanurzymy się w niesamowitej, kosmicznej przygodzie na legendarnej kolejce górskiej 3D, gdzie na krętym torze poczujemy wzloty i upadki. W tym dniu będzie czekać na nas jeszcze dużo atrakcji, m.in.: wirtualna rzeczywistość, kino 7D, laserowy labirynt, taśmowy labirynt, muzeum żywych motyli oraz dom do góry nogami.

UWAGA! W obiekcie wykorzystywane są efekty stroboskopowe, świetlne, dźwiękowe, które mogą powodować dyskomfort u osób nadwrażliwych na bodźce.

 

14 lutego (środa)
Wycieczka do „PRZEWROTKI” +  warsztaty robienia pizzy w DaGrasso

Cena: 110 zł
Cena obejmuje: zajęcia jazdy na wrotkach pod opieką instruktorów (2 h), bilety wstępu, wypożyczenie sprzętu (wrotki, kaski, ochraniacze), warsztaty „Mały Kucharz” oraz transport, opiekę i ubezpieczenie.
Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8:00, planowany powrót ok. godz. 14:45 (odbiór dzieci z Pizzerii DaGrasso w Galerii Skawina).

W programie: 2 godziny nauki i zabawy na wrotkach oraz warsztaty pieczenia pizzy pn. „Mały Kucharz” i posiłek (własnoręcznie wykonana pizza + napój do wyboru).

„Przewrotki” to pierwsza w Małopolsce wrotkarnia stworzona z myślą o początkujących, jak i zaawansowanych uczestnikach. Twórcy tego miejsca mają misję pokazania dzieciom, że „nasze” zabawy z dzieciństwa nie zestarzały się i potrafią być alternatywą dla gier komputerowych. To będzie szalona lekcja i zabawa w jednym. Wszystko pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, posiadających licencję Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. Dopełnieniem dwugodzinnej jazdy na wrotkach będzie wizyta w lokalnej pizzerii, by pod okiem specjalistów stworzyć własną, niepowtarzalną pizzę. Jeśli chcesz poznać tradycyjne receptury robienia pizzy, nauczyć się wyrabiać w domu ciasto, przygotowywać aromatyczny sos pomidorowy, odpowiednio dobierać oraz łączyć składniki, a przede wszystkim spróbować swoich sił wypiekając pizzę w profesjonalnym piecu – to właśnie czeka Cię na warsztatach „Mały kucharz”.

UWAGA! W „Przewrotkach” obowiązuje strój sportowy: bluzka z długimi rękawami, spodnie z długimi nogawkami, skarpetki.

 

15 lutego (czwartek)
Krakowska Manufaktura Czekolady & Żywe Muzeum Obwarzanka 

Cena: 120 zł
Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, warsztaty, transport, opiekę, ubezpieczenie.
Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8:30, planowany powrót ok. godz. 14:30.

W programie: warsztaty pieczenia obwarzanków oraz tworzenia czekoladowych słodyczy.

W Żywym Muzeum Obwarzanka sprawdzimy swoje umiejętności kucharskie. Obwarzanek krakowski jest niewątpliwie najsmaczniejszym symbolem stolicy Małopolski. Sprzedawcy codziennie handlują na ulicach ponad 150 tysiącami sztuk tego przysmaku. Może poszczycić się on ponad 600-letnią tradycją oraz unijnym znakiem Chronione Oznaczenie Geograficzne, co podkreśla jego znaczenie dla kulinarnego dziedzictwa Krakowa. Żywe Muzeum Obwarzanka to miejsce nie mające swojej analogii gdziekolwiek indziej. Misja muzeum to interaktywne przedstawienie historii i tradycji wypieku obwarzanka. Dowiecie się, która królowa się nim zajadała i dlaczego nie należy mylić go z preclem. Odkryjcie wszystkie jego tajemnice i poznajcie unikatowy proces jego produkcji. Po zakończeniu pokazu każdy wyjdzie z głową pełną wiedzy, trzymając w ręku własnoręcznie wykonanego obwarzanka.

W tym roku po raz pierwszy odwiedzimy Krakowską Manufakturę Czekolady, gdzie podczas warsztatów przeistoczymy się w cukierników. Każdy uczestnik dostanie strój chocolatier’a i specjalne składniki do wyrobu słodkości. Zapoznamy się z historią powstania czekolady i procesem jej produkcji od samego ziarenka, aby przystąpić do wyrobu pralinek oraz cake popsów. Spróbujemy swoich sił w rysowaniu topioną czekoladą, nauczymy się pisać na tabliczce czekolady oraz udekorujemy nasze pralinki posypkami (kokos, kolorowy cukier). Na koniec każdy uczestnik otrzyma własnoręcznie zrobione słodycze oraz słodkie wspomnienia.

 

16 lutego (piątek)
Park Trampolin Go Jump /GOair – BRAK MIEJSC, LISTA REZERWOWA

Cena: 95 zł
Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, transport, opiekę, ubezpieczenie.
Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8:30, planowany powrót ok. godz. 14:15.

W programie: 1,5 godzinny trening w Parku Trampolin z instruktorami oraz 1,5 godziny zabawy w Powietrznym Mieście GOair

Park trampolin GOJump w Krakowie to największy taki obiekt w Małopolsce, trzeci co do wielkości w Polsce i jeden z większych w Europie. Na wszystkich gości czeka aż 2000 m² wyskokowych wrażeń, wśród nich największa w kraju Mega Trampa – 37 m² czystej adrenaliny. W ramach naszej wycieczki odwiedzimy również Powietrzne Miasto – GoAir z 20 dmuchanymi atrakcjami. To strefa rozrywki dla wszystkich, którzy kochają sport, adrenalinę, lubią niezapomniane wrażenia i preferują niestandardowe formy spędzania wolnego czasu solo lub w gronie przyjaciół.

UWAGA! Każdy uczestnik jest zobowiązany do zakupu we własnym zakresie specjalnych skarpetek antypoślizgowych (w cenie 7 zł), wymaganych w Parku Trampolin GoJump. W GOair obowiązuje strój sportowy, bluzka z długimi rękawami i spodnie z długimi nogawkami. Obowiązkowe są również specjalne skarpetki GOair – do kupienia na miejscu w cenie 7 zł. Prosimy o dostarczenie uzupełnionej zgody na korzystanie z atrakcji Parku (zgoda do pobrania na dole strony).

 

19 lutego (poniedziałek)
Wycieczka do Akademii Pana Kleksa (Katowice) – BRAK MIEJSC, LISTA REZERWOWA

Cena: 120 zł
Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, transport, opiekę, ubezpieczenie.
Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 7:15, planowany powrót ok. godz. 15:45

W programie: seans filmowy nowej ,,Akademii Pana Kleksa”, zwiedzanie interaktywnej ekspozycji filmowej oraz warsztaty produkcji filmowej.

Seans filmowy „Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Jana Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga – profesora Ambrożego Kleksa – rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę… Kolejnym punktem wycieczki będą warsztaty tworzenia kostiumów. Każdy z uczestników będzie miał szansę stworzenia unikatowego stroju samego Profesora Kleksa.

Podczas zajęć pokazowych sztuki filmowej będziemy pracować na oryginalnych materiałach z nowej „Akademii Pana Kleksa”. Zobaczymy, czym jest postprodukcja. Wspólnie będziemy nakładać na surowe materiały poszczególne efekty: muzykę, efekty dźwiękowe, efekty wizualne oraz specjalne. Podczas pokazu odkryją się przed nami kulisy powstawania filmu „Akademia Pana Kleksa”. Wystawa na której będziemy to ponad 1000 m² fantastycznej przestrzeni prosto z planu filmowego. Mechatroniczne i animatroniczne Wilki oraz realistyczna figura Profesora Kleksa to atrakcje, które na długo zapadną w pamięć.

 

20 lutego (wtorek)
Park Trampolin AMPA
Fabryka ozdób choinkowych 

Cena: 90 zł
Cena obejmuje: warsztaty w fabryce ozdób + atrakcje parku rozrywki, transport, opiekę i ubezpieczenie.
Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8:45, planowany powrót ok. godz. 14:00.

W programie: 1,5 godz. warsztaty ozdabiania szklanych bombek + 1 godz. w Parku Rozrywki AMPA.

W fabryce ozdób choinkowych będziemy obserwować proces produkcji szklanych bombek  – nie tylko choinkowych (pokaz na żywo), a także pod okiem profesjonalistów własnoręcznie ozdobimy bombkę – jajko wielkanocne. Pod koniec warsztatów szklane jajka zostaną wysuszone oraz bezpiecznie zapakowane tak, by uczestnicy mogli zabrać je ze sobą do domu. Będzie to oryginalna ozdoba wielkanocnego stołu. Na koniec, każdy będzie miał możliwość odwiedzenia i zakupu dodatkowych dekoracji w sklepie firmowym, które będą czekać do kolejnego Bożego Narodzenia. Po warsztatach udamy się do Parku Rozrywki AMPA. To największy i najnowocześniejszy park rozrywki dla dzieci w powiecie wielickim. Ponad 1000 m2  zagospodarowane tym, co uwielbiają zarówno dzieci, jak i dorośli! Trzypiętrowa konstrukcja zabawowa ze zjeżdżalniami, torem saneczkowym, torem pontonowym, torami przeszkód oraz torem ninja, na których dzieci mogą rywalizować pokonując przeszkody na czas. A także totalny hit – strefa trampolin, a w niej: trampolina długa, trampoliny klasyczne, poduszka powietrzna do skoków, baseny z piankami oraz gladiator. AMPA przeznaczona jest dla dzieci do 16. roku życia, choć niektóre strefy posiadają swoje odrębne ograniczenia wiekowe.

 

21 lutego (środa)
ZMIANA PROGRAMU: Kręgle + przystanek w McDonald’s

(Lodowisko Kraków Ice Park + przystanek w McDonald’s)

Cena: 75 zł*
*Cena nie obejmuje wizyty w McDonald’s
Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 9:00, planowany powrót ok. godz. 15:00.

Z uwagi na złe warunki pogodowe, nastąpiła zmiana proponowanej wycieczki. Na kręgielni obowiązuje obuwie zastępcze na białej gumowej podeszwie.

 

 

22 lutego (czwartek)
Seans filmowy w Cinema City, rywalizacja w Kręgielni „Bowling House” – BRAK MIEJSC, LISTA REZERWOWA

Cena: 95 zł
Cena obejmuje: bilety wstępu, transport, opiekę, ubezpieczenie.
Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8:00, planowany powrót ok. godz. 15:30.

W programie: seans filmowy oraz turniej bowlingowy w kręgielni.

Wycieczka do kina Cinema City w Krakowie zawsze cieszy się popularnością ponieważ w grupie ogląda się najlepiej! Tytuł, który do tej pory był tajemnicą, dzisiaj już nie jest i zapraszamy Was na film przygodowy „EMMA I CZARNY JAGUAR”. W przepięknych okolicznościach przyrody rozkwita niezwykła znajomość dorastającej dziewczynki i czarnego jaguara. Połączeni zdumiewającą więzią przyjaciele, dadzą wszystkim niezapomnianą lekcję zaufania, szacunku i ekologii oraz pokażą, że przyszłość planety i ochrona dóbr naturalnych jest – jak nigdy – w naszych rękach. Po seansie udamy się do kręgielni, by oddać się wspaniałej zabawie. Sześć doskonale przygotowanych torów, różne rozmiary kul, ekrany, na których na bieżąco można śledzić wyniki gry, rozrywkowa muzyka oraz komfortowe loże gwarantują świetną zabawę zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalistów! Bowling to łatwy i nie wymagający specjalnych umiejętności sport. Gra polega na toczeniu kuli po torze i strącaniu kręgli. Łatwość i prostota to powód, dla którego od wielu lat bowling jest tak popularny wśród milionów ludzi. W kręgle może grać każdy. Strącenie kręgli nie jest skomplikowane, a im lepsze są Twoje rzuty, tym bardziej fascynująca staje się gra.
UWAGA! Należy zabrać ze sobą strój sportowy oraz obuwie zamienne z białą podeszwą.

 

23 lutego (piątek)
Centrum Wspinaczkowe Reni Sport + przystanek w KFC  – BRAK MIEJSC, LISTA REZERWOWA

Cena: 90 zł*
*Cena nie obejmuje wizyty w KFC
Cena wyjazdu obejmuje: bilet wstępu, szkolenie prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów (1 instruktor na 5 osób), wypożyczenie sprzętu, transport, opiekę, ubezpieczenie.
Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 9:00, planowany powrót ok. godz. 14:00

W programie: 2 godziny wspinaczki po ściankach o różnych stopniach trudności pod okiem wyspecjalizowanych instruktorów.

Centrum Wspinaczkowe FORTECA to jeden z największych tego typu obiektów w Polsce. Oferuje olbrzymią powierzchnię ścian – na chwilę obecną to około 2000 m² powierzchni wspinaczkowej w tym 17-metrowa wieża z kutymi rysami, boulderownia, jaskinia i ściana drytoolowa. Ideą działalności FORTECY jest promowanie wspinaczki wśród możliwie najszerszego grona osób. Celem i ambicją instruktorów jest udowodnienie, że w tym sporcie można czerpać przyjemność i satysfakcję w każdym wieku. Wspinaczka jest niezwykłą dyscypliną, płynnie łączącą w sobie bardzo odległe z pozoru dziedziny aktywności: począwszy od tańca i kulturystyki, na turystyce i obcowaniu z naturą kończąc.

UWAGA! Obowiązuje strój sportowy oraz obuwie sportowe.

 

Zasady zapisu na Ferie z Centrum 2024:

  1. Organizatorem zajęć i wycieczek w ramach oferty Ferie z Centrum 2024 jest Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.
  2. Zapisy odbywają się wyłącznie przez formularz online (link pod artykułem ZAPISZ SIĘ) aktywny od 22 stycznia, od godz. 9.00.
  3. Potwierdzeniem przyjęcia uczestnika na wybrane wycieczki jest mail od CKiS w Skawinie informujący o tym fakcie.
  4. Po otrzymaniu maila potwierdzającego rejestrację uczestnika, należy dostarczyć wypełnione i podpisane zgody oraz oświadczenia wymagane przez organizatorów atrakcji, tj. Go Jump/GoAir oraz ReniSport – pliki do pobrania znajdują się pod artykułem, a ich oryginały należy dostarczyć bezpośrednio do Pałacyku „Sokół”.
  5. Płatność należy zrealizować w terminie do 3 dni od daty otrzymania w wiadomości mailowej potwierdzenia przyjęcia uczestnika na wycieczkę. Potwierdzenia dokonują pracownicy DRPK CKiS w Skawinie po wcześniejszym wypełnieniu przez opiekuna dziecka formularza zapisów dostępnego poniżej.
  6. Płatności należy realizować przelewem na konto CKiS: Bank Spółdzielczy w Skawinie 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005, w tytule wpisując: „Ferie z Centrum” oraz wskazując imię i nazwisko uczestnika (uczestników) oraz terminy zarezerwowanych wycieczek.
  7. Brak płatności w terminie określonym w regulaminie (§2 ust. 1 pkt. 6) skutkuje anulowaniem rezerwacji i skreśleniem z listy uczestników wycieczki.
  8. Zniżki dla rodzeństw biorących udział w jednej wycieczce: pierwsze dziecko obowiązuje pełna płatność, drugie i kolejne dzieci obowiązuje zniżka – 10 zł od ceny podstawowej.
  9. CKiS zastrzega sobie prawo do odwołania oferty lub dokonania zmian w programie w przypadku zaistnienia zdarzeń o charakterze siły wyższej.
  10. Dodatkowych informacji udziela Dział Realizacji Projektów Kultury, tel. 12 276 34 64, e-mail: zapisy@ckis.pl 

 

Buton ZAPISZ SIĘ. Na białym tle w prostokątnych ramkach napis grubą czcionką. Ramka w kolorach: niebieskim, różowym, granatowym, żółtym.

Dokumenty do pobrania:

Regulamin Ferie z Centrum 2024

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych – Ferie z Centrum 2024

Regulamin-GoAIR 

Regulamin-GOjump-MEGApark

RENI- SPORT OŚWIADCZENIA RODZICÓW 

ZGODA RODZICA MEGA PARK PL

 

Katarzyna Bogdali

KK

różne lokalizacje