Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
25/06/2022

W minioną sobotę (25.06.2022 r.) w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie odbył się IX Memoriał Sylwestra Guzika w Tenisie Stołowym Skawina 2022.
To już kolejny raz, kiedy uczciliśmy pamięć wybitnego trenera i wspaniałego człowieka, jakim był bez wątpienia Sylwester Guzik. Pomimo wakacyjnego terminu rozgrywanego turnieju na starcie stanęło ponad sto zawodniczek i zawodników!
W tym roku turniej miał obsadę międzynarodową, gdyż poza zawodnikami z całej Polski mieliśmy przyjemność gościć grupę graczy z Ukrainy, a także trenujących w Polsce zawodników z Hongkongu. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, a na listach startowych nie zabrakło medalistów Mistrzostw Polski czy Mistrzostw Województwa.
W tym roku zawodnicy rywalizowali w poniższych kategoriach:

• Skrzaty
  • Żaki
  • Młodzicy
  • Open
  • Open Amatorzy.

Tradycyjnie Memoriał został oficjalnie otwarty przez Pana Jacka Guzika – syna trenera Guzika. Nowością w Memoriale były rozgrywki w kategorii Open Amatorzy o Puchar Dyrektora CKiS, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i zgromadziły największą ilość zawodników, spośród, których znaczna część to mieszkańcy Skawiny.  Dla najlepszych zawodników w kategoriach młodzieżowych były przygotowane medale i dyplomy, a dla najlepszych zawodników w kategoriach Open – puchary oraz dyplomy. Dodatkowo najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a dla wszystkich dzieci była urządzona loteria z drobnymi upominkami. W obu kategoriach Open zostały wyróżnione również najlepsze Panie, które dostały za to osiągnięcie specjalny zestaw upominkowy. Wręczenia nagród dokonali Pan Jacek Guzik wraz z córką Natalią, Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Skawinie Pan Tomasz Stawowy oraz Zastępca dyrektora ds. sportu w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie Pan Jakub Krasuski. Warty podkreślenia jest również fakt, że młodzi zawodnicy trenujący w CKiS Skawina zajmowali czołowe lokaty w swoich kategoriach – Natalia Skowrońska zwyciężyła w zmaganiach dziewcząt w kategorii żaków, Oliwia Baltaza zajęła IV miejsce wśród dziewcząt w kategorii młodzików a Maja Baltaza oraz Lena Baltaza zajęły odpowiednio wśród skrzatek miejsca V i VII.