Jubileusz 30-lecia Centrum Kultury i Sportu w Skawinie

różne lokalizacje
06/01/2022

31/12/2022

2022 jest dla nas rokiem wyjątkowym, podczas którego obchodzimy jubileusz 30-lecia działalności CKiS w Skawinie. To dla nas okazja do wspomnień, świętowania, ale i okres wytężonej pracy, w ramach której znów, jak co roku (i niezależnie od pojawiających się trudności), dostarczymy wielu wyjątkowych atrakcji – artystycznych wrażeń i sportowych emocji.

W sposób szczególny zależy nam, by świętowanie jubileuszu przybrało wyjątkowy charakter: chcemy być jak zawsze blisko Was! Wierzymy, że możemy działać razem, dlatego też z ogromną przyjemnością zapraszamy do udziału w naszych wydarzeniach – poza cyklicznymi aktywnościami, które większości z Was są doskonale znane, takimi jak: spektakle teatralne dla dzieci i dorosłych, prelekcje w ramach SAWiU, rozgrywki sportowe, wycieczki górskie i inne, przygotowaliśmy szereg propozycji kulturalnych i rywalizacji sportowych.

Szukajcie jubileuszowych wydarzeń i świętujcie z nami! Będzie ciekawie, inspirująco i radośnie – a nade wszystko: będzie się działo, dobra zabawa gwarantowana!

Jubileuszowy Rozkład Jazdy
PATRONAT HONOROWY

 

 

PARTNER

HKJ

JMCXKMCKXJ
To już za nami
Zdjęcie z koncertu noworocznego. Scena, na niej orkiestra i soliści stoją do ukłonu. Górą światła reflektorów, w tle pofałdowana kurtyna. Przed sceną siedzi publiczność tyłem do patrzącego. 7 stycznia

6. Noworoczny Koncert Galowy SkaVienna 2022, który zainaugurował obchody jubileuszowe.

Więcej na temat Koncertu przeczytacie TU, koniecznie obejrzycie też fotorelację (wystarczy kliknąć w zdjęcie).

19 stycznia

Powołanie Kapituły Honorowej – nasi znamienici goście prowadzili dyskusje nad pracami związanych z uroczystymi obchodami 30-lecia CKiS. Zobaczcie naszą relację TUTAJ.

Grupa szesnastu śpiewających wokalistów zespołów Mini Tanto, Tanto oraz Sing Sing na tle ołtarza głównego w kościele pw. Św. App. Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie. Wokaliści ubrani w kolorowe stroje ludowe - łowickie i krakowskie. 22 stycznia

Koncert Kolęd i Pastorałek

Niesamowity, nastrojowy koncert w wykonaniu zespołów działających przy CKiS: Tanto, Mini Tanto i Sing Sing, poprzedzony mszą św. w intencji pracowników Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Więcej o koncercie przeczytacie TUTAJ. Fotorelacja dostępna po kliknięciu w zdjęcie obok.

13 lutego

Koncert Walentynkowy

Intrygujący koncert Małgorzaty Szybisty i Roberta Budzynia, będący wypadkową ich autorskich poszukiwań i niebanalnych indywidualności artystycznych.

Więcej informacji TUTAJ. Fotorelacja dostępna po kliknięciu w zdjęcie obok.

Zdjęcie z koncertu. Na pierwszym planie Małgorzata Szybisty, wysoka blondynka - długie włosy, długa czerwona suknia, stoi przed mikrofonem, w prawej ręce tamburyn. Za nią biały fortepian, przy nim siedzi Robert Budzyń, w średnim wieku, długie włosy. W tle światła reflektorów.
Na zdjęciu Krzysztof Respondek z mikrofonem, zwrócony do publiczności. Szara marynarka, koszula i spodnie w kratkę. Za nim scenografia: szara drapowana tkanina, białe ozdobne kule. Po prawej na drugim planie akompaniator siedzi za pianinem cyfrowym. Zdjęcie wykonane w sali teatralnej Pałacyku "Sokół". 11 marca

Koncert z Uśmiechem

Krzysztof Respondek: aktor, kabareciarz, wokalista. Estradowiec, showman i ogólnie – fantastyczny człowiek. Humor, wdzięk i kultura brylowały na scenie Pałacyku „Sokół”.  Na przekór ciemnym czasom i emocjonalnym dniom poddaliśmy się śmiechoterapii prowadzonej przez specjalistę. Dowcipy i anegdoty sypały się jak z rękawa, na zmianę z piosenkami – znanymi i lubianymi oraz tymi z płyty „Taki świat kupuję”.

Więcej informacji TUTAJ. Fotorelacja dostępna po kliknięciu w zdjęcie obok.

10 kwietnia

„Pasja miłości” – koncert Beaty Bednarz

W niedzielę palmową mogliśmy wysłuchać niezwykłego koncertu w wykonaniu Beaty Bednarz. Koncertu pełnego autentyczności, wrażliwości osoby przepełnionej miłością do Boga. „Koncert pasyjny” to naszpikowana refleksją i zadumą muzyczna podróż nawiązująca do płyty „Pasja miłości”. Usłyszeliśmy popularne i mniej znane utwory pasyjne, w pięknych aranżacjach Doroty Zygadło, która wokalistce towarzyszyła na scenie. Salę teatralną Pałacyku „Sokół” przepełniły utwory m.in.: „Golgoto”, „Ludu mój ludu” (poprzedzony przejmującym, autentycznym dźwiękiem modlitw wiernych spod Ściany Płaczu), „Pasja miłości”, czy też „Nowa rodzę się”.

Więcej informacji TUTAJ. Fotorelacja dostępna po kliknięciu w zdjęcie obok.

3 maja

Majówka z Centrum i Strażakami – #ŚWIĘTUJEMYzPOMPĄ

Po dwóch latach przerwy, znowu mogliśmy się spotkać w plenerze, by wspólnie świętować rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. Maja. Bawiliśmy się wspaniale! Cały Park Miejski tętnił życiem. Co krok można było spotkać przeróżne atrakcje. Do tego koncerty przy Pałacyku „Sokół” i oczywiście strażackie pokazy na Starorzeczu. Oj, działo się!

Więcej informacji TUTAJ. Fotorelacja dostępna po kliknięciu w zdjęcie obok.

22 maja

Korona Króla Kazimierza zdobyta!

To było prawdziwe szachowe święto! W niedzielę, 22 maja Hala Widowiskowo-Sportowa w Skawinie wypełniła się miłośnikami królewskiej gry. Była walka o Koronę Króla Kazimierza, możliwość gry na dużych szachach w plenerze, a także, trzymająca do końca w napięciu, symultana.

Więcej informacji TUTAJ. Fotorelacja dostępna po kliknięciu w zdjęcie obok.

11 i 12 czerwca

Niesamowite Dni Skawiny 2022!

To się nie mogło nie udać! Była wymarzona pogoda, wspaniałe pokazy, porywające koncerty, wciągające zabawy, kuszące stoiska i rewelacyjna publiczność! Było energicznie, kolorowo i radośnie! Dni Skawiny 2022 były NIESAMOWITE!

Więcej informacji TUTAJ.

FOTORELACJA:

SOBOTA

NIEDZIELA

20 – 24 czerwca

XVII Skawiński Tydzień Teatralny

Po wymuszonej przerwie i dwóch latach rozłąki wróciliśmy ze świętem teatru do Pałacyku „Sokół”. Pandemia zmieniła wiele w dotychczasowej formie Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. Nie dało się ukryć braku rodzimego Teatru MASKA w programie wydarzenia, po raz pierwszy w historii STT.

Brak MASKI nie oznacza, że w programie Tygodnia Teatralnego nie było czego wybierać. Przeciwnie – kolejną dużą zmianą w repertuarze były prezentacje zawodowych zespołów oraz finał w wykonaniu GWIAZDY największego formatu.

Więcej informacji i linki do fotorelacji TUTAJ.

Na scenie teatralnej Jan Peszek, niski, szczupły, starszy mężczyzna, garniturowe spodnie, kamizelka, niebieska koszula. Na scenie stoją drewniane: drabina, krzesła, stoły oraz wiolonczela.
25 czerwca

XI Memoriał Sylwestra Guzika w Tenisie Stołowym Skawina 2022.

To już kolejny raz, kiedy uczciliśmy pamięć wybitnego trenera i wspaniałego człowieka, jakim był bez wątpienia Sylwester Guzik. Pomimo wakacyjnego terminu rozgrywanego turnieju na starcie stanęło ponad sto zawodniczek i zawodników! W tym roku turniej miał obsadę międzynarodową, gdyż poza zawodnikami z całej Polski, mieliśmy przyjemność gościć grupę graczy z Ukrainy, a także trenujących w Polsce zawodników z Hongkongu. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, a na listach startowych nie zabrakło medalistów Mistrzostw Polski czy Mistrzostw Województwa.

Więcej informacji TUTAJ.

ŚWIĘTUJMY RAZEM!

 

 

różne lokalizacje