Jubileusz 30-lecia Centrum Kultury i Sportu w Skawinie

różne lokalizacje
06/01/2022

31/12/2022

2022 jest dla nas rokiem wyjątkowym, podczas którego obchodzimy jubileusz 30-lecia działalności CKiS w Skawinie. To dla nas okazja do wspomnień, świętowania, ale i okres wytężonej pracy, w ramach której znów, jak co roku (i niezależnie od pojawiających się trudności), dostarczymy wielu wyjątkowych atrakcji – artystycznych wrażeń i sportowych emocji.

W sposób szczególny zależy nam, by świętowanie jubileuszu przybrało wyjątkowy charakter: chcemy być jak zawsze blisko Was! Wierzymy, że możemy działać razem, dlatego też z ogromną przyjemnością zapraszamy do udziału w naszych wydarzeniach – poza cyklicznymi aktywnościami, które większości z Was są doskonale znane, takimi jak: spektakle teatralne dla dzieci i dorosłych, prelekcje w ramach SAWiU, rozgrywki sportowe, wycieczki górskie i inne, przygotowaliśmy szereg propozycji kulturalnych i rywalizacji sportowych.

Szukajcie jubileuszowych wydarzeń i świętujcie z nami! Będzie ciekawie, inspirująco i radośnie – a nade wszystko: będzie się działo, dobra zabawa gwarantowana!

Jubileuszowy Rozkład Jazdy
PATRONAT HONOROWY

 

 

PARTNER

HKJ

JMCXKMCKXJ
To już za nami
Zdjęcie z koncertu noworocznego. Scena, na niej orkiestra i soliści stoją do ukłonu. Górą światła reflektorów, w tle pofałdowana kurtyna. Przed sceną siedzi publiczność tyłem do patrzącego. 7 stycznia

6. Noworoczny Koncert Galowy SkaVienna 2022, który zainaugurował obchody jubileuszowe.

Więcej na temat Koncertu przeczytacie TU, koniecznie obejrzycie też fotorelację (wystarczy kliknąć w zdjęcie).

19 stycznia

Powołanie Kapituły Honorowej – nasi znamienici goście prowadzili dyskusje nad pracami związanych z uroczystymi obchodami 30-lecia CKiS. Zobaczcie naszą relację TUTAJ.

Grupa szesnastu śpiewających wokalistów zespołów Mini Tanto, Tanto oraz Sing Sing na tle ołtarza głównego w kościele pw. Św. App. Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie. Wokaliści ubrani w kolorowe stroje ludowe - łowickie i krakowskie. 22 stycznia

Koncert Kolęd i Pastorałek

Niesamowity, nastrojowy koncert w wykonaniu zespołów działających przy CKiS: Tanto, Mini Tanto i Sing Sing, poprzedzony mszą św. w intencji pracowników Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Więcej o koncercie przeczytacie TUTAJ. Fotorelacja dostępna po kliknięciu w zdjęcie obok.

13 lutego

Koncert Walentynkowy

Intrygujący koncert Małgorzaty Szybisty i Roberta Budzynia, będący wypadkową ich autorskich poszukiwań i niebanalnych indywidualności artystycznych.

Więcej informacji TUTAJ. Fotorelacja dostępna po kliknięciu w zdjęcie obok.

Zdjęcie z koncertu. Na pierwszym planie Małgorzata Szybisty, wysoka blondynka - długie włosy, długa czerwona suknia, stoi przed mikrofonem, w prawej ręce tamburyn. Za nią biały fortepian, przy nim siedzi Robert Budzyń, w średnim wieku, długie włosy. W tle światła reflektorów.
Na zdjęciu Krzysztof Respondek z mikrofonem, zwrócony do publiczności. Szara marynarka, koszula i spodnie w kratkę. Za nim scenografia: szara drapowana tkanina, białe ozdobne kule. Po prawej na drugim planie akompaniator siedzi za pianinem cyfrowym. Zdjęcie wykonane w sali teatralnej Pałacyku "Sokół". 11 marca

Koncert z Uśmiechem

Krzysztof Respondek: aktor, kabareciarz, wokalista. Estradowiec, showman i ogólnie – fantastyczny człowiek. Humor, wdzięk i kultura brylowały na scenie Pałacyku „Sokół”.  Na przekór ciemnym czasom i emocjonalnym dniom poddaliśmy się śmiechoterapii prowadzonej przez specjalistę. Dowcipy i anegdoty sypały się jak z rękawa, na zmianę z piosenkami – znanymi i lubianymi oraz tymi z płyty „Taki świat kupuję”.

Więcej informacji TUTAJ. Fotorelacja dostępna po kliknięciu w zdjęcie obok.

10 kwietnia

„Pasja miłości” – koncert Beaty Bednarz

W niedzielę palmową mogliśmy wysłuchać niezwykłego koncertu w wykonaniu Beaty Bednarz. Koncertu pełnego autentyczności, wrażliwości osoby przepełnionej miłością do Boga. „Koncert pasyjny” to naszpikowana refleksją i zadumą muzyczna podróż nawiązująca do płyty „Pasja miłości”. Usłyszeliśmy popularne i mniej znane utwory pasyjne, w pięknych aranżacjach Doroty Zygadło, która wokalistce towarzyszyła na scenie. Salę teatralną Pałacyku „Sokół” przepełniły utwory m.in.: „Golgoto”, „Ludu mój ludu” (poprzedzony przejmującym, autentycznym dźwiękiem modlitw wiernych spod Ściany Płaczu), „Pasja miłości”, czy też „Nowa rodzę się”.

Więcej informacji TUTAJ. Fotorelacja dostępna po kliknięciu w zdjęcie obok.

3 maja

Majówka z Centrum i Strażakami – #ŚWIĘTUJEMYzPOMPĄ

Po dwóch latach przerwy, znowu mogliśmy się spotkać w plenerze, by wspólnie świętować rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. Maja. Bawiliśmy się wspaniale! Cały Park Miejski tętnił życiem. Co krok można było spotkać przeróżne atrakcje. Do tego koncerty przy Pałacyku „Sokół” i oczywiście strażackie pokazy na Starorzeczu. Oj, działo się!

Więcej informacji TUTAJ. Fotorelacja dostępna po kliknięciu w zdjęcie obok.

22 maja

Korona Króla Kazimierza zdobyta!

To było prawdziwe szachowe święto! W niedzielę, 22 maja Hala Widowiskowo-Sportowa w Skawinie wypełniła się miłośnikami królewskiej gry. Była walka o Koronę Króla Kazimierza, możliwość gry na dużych szachach w plenerze, a także, trzymająca do końca w napięciu, symultana.

Więcej informacji TUTAJ. Fotorelacja dostępna po kliknięciu w zdjęcie obok.

11 i 12 czerwca

Niesamowite Dni Skawiny 2022!

To się nie mogło nie udać! Była wymarzona pogoda, wspaniałe pokazy, porywające koncerty, wciągające zabawy, kuszące stoiska i rewelacyjna publiczność! Było energicznie, kolorowo i radośnie! Dni Skawiny 2022 były NIESAMOWITE!

Więcej informacji TUTAJ.

FOTORELACJA:

SOBOTA

NIEDZIELA

20 – 24 czerwca

XVII Skawiński Tydzień Teatralny

Po wymuszonej przerwie i dwóch latach rozłąki wróciliśmy ze świętem teatru do Pałacyku „Sokół”. Pandemia zmieniła wiele w dotychczasowej formie Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. Nie dało się ukryć braku rodzimego Teatru MASKA w programie wydarzenia, po raz pierwszy w historii STT.

Brak MASKI nie oznacza, że w programie Tygodnia Teatralnego nie było czego wybierać. Przeciwnie – kolejną dużą zmianą w repertuarze były prezentacje zawodowych zespołów oraz finał w wykonaniu GWIAZDY największego formatu.

Więcej informacji i linki do fotorelacji TUTAJ.

Na scenie teatralnej Jan Peszek, niski, szczupły, starszy mężczyzna, garniturowe spodnie, kamizelka, niebieska koszula. Na scenie stoją drewniane: drabina, krzesła, stoły oraz wiolonczela.
25 czerwca

XI Memoriał Sylwestra Guzika w Tenisie Stołowym Skawina 2022.

To już kolejny raz, kiedy uczciliśmy pamięć wybitnego trenera i wspaniałego człowieka, jakim był bez wątpienia Sylwester Guzik. Pomimo wakacyjnego terminu rozgrywanego turnieju na starcie stanęło ponad sto zawodniczek i zawodników! W tym roku turniej miał obsadę międzynarodową, gdyż poza zawodnikami z całej Polski, mieliśmy przyjemność gościć grupę graczy z Ukrainy, a także trenujących w Polsce zawodników z Hongkongu. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, a na listach startowych nie zabrakło medalistów Mistrzostw Polski czy Mistrzostw Województwa.

Więcej informacji TUTAJ.

21 sierpnia

20. rocznica wizyty Jana Pawła II w Skawinie

Wzruszenie, nostalgia, radość… to emocje, które towarzyszyły wieczorowi wspomnień o Ojcu Świętym, zorganizowanym z okazji 20. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Skawinie.

I choć aura nas nie rozpieszczała, znakomicie przygotowane materiały filmowe i zdjęciowe oraz niezwykle emocjonalne występy pozwoliły na chwilę skupić się na przeżywaniu niezwykłego wydarzenia sprzed dwóch dekad.

Więcej informacji TUTAJ.

Na zdjęciu Tomasz Stawowy - Dyrektor Cenrum Kultury i Sportu w Skawinie rusza w Biegu SZtafet Honorowych na Skawińśkich Błoniach. 18 września

Sportowe 30-lecie CKiS już za nami!

Raz było słońce, raz deszcz. Raz bawiliśmy się przed halą, a raz w Hali Widowiskowo-Sportowej. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale i tak było świetnie. Dzieci i młodzież z zaangażowaniem uczestniczyła w sportowych rozgrywkach i zabawach ruchowych. Wśród maluszków dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy i dmuchany zamek. Chętni próbowali swoich sił podczas treningów przygotowanych przez Xtreme Fitness Skawina, a wielu odważnych (ku naszej wielkiej radości) stanęło na starcie Biegu Sztafet Honorowych na Błoniach Skawińskich. Dziękujemy!

Więcej informacji i linki do fotorelacji TUTAJ.

25 września

iGRAMY z OGNIEM

25 września byliśmy świadkami niezwykłego wydarzenia iGRAMY z OGNIEM.

Oryginalne brzmienie grupy Wataha Drums, fantastyczne pokazy zespołu teatru ognia Nam-Tara, interesujący mapping wyświetlony na ścianie Ratusza – to wszystko działo się na skawińskim rynku.

Więcej informacji i linki do fotorelacji TUTAJ.

22 października

Uniatowski lekiem na całe zło!

Nastrojowe piosenki, wspaniała muzyka i niepowtarzalna atmosfera. Publiczność zgromadzona w sobotni wieczór, 22 października w Hali Widowiskowo-Sportowej jak zahipnotyzowana, podziwiała wspaniałe umiejętności wokalne piosenkarza – Sławka Uniatowskiego i rewelacyjny pokaz gry na pianinie, akompaniującego Sławkowi, Rafała Stępnia. Ale nie było tylko nastrojowo i romantycznie, było także wesoło i zabawnie za sprawą humorystycznych opowiastek i żartobliwych komentarzy. Koncert „The Best Of” okazał się lekarstwem na stres, zmęczenie i jesienną chandrę.

Więcej informacji i linki do fotorelacji TUTAJ.

28-30 października

30 lat wspomnień, 30 lat sukcesów

30 lat wspomnień, 30 lat ciężkiej pracy, 30 lat sukcesów – tak najkrócej można podsumować działalność sekcji brydża sportowego CKiS Skawina, która w dn. 28-30 października świętowała jubileusz, jednocześnie upamiętniając osobę współtwórcy tej sekcji śp. Leszka Nowaka. Trzeci Skawiński Mityng Brydżowy, którego współorganizatorami było MTS Piast Skawina, Małopolski Związek Brydża Sportowego i Centrum Kultury i Sportu w Skawinie można opisać jako imprezę sportową naprawdę wyjątkową, a w ocenie wielu uczestników – wręcz spektakularną.

Więcej informacji i linki do fotorelacji TUTAJ.

Prostokątny tort o bokach biało różowych. Na wierzchu cztery białe karty ułożone w wachlarz oraz na brązowym tle złoty napis 30 lat sekcji brydża sportowego ckis skawina.
4 listopada

Gala jubileuszowa CKiS w Skawinie

Było uroczyście i wzruszająco, było też radośnie i z humorem… W gronie naszych przyjaciół, współpracowników i partnerów z dumą świętowaliśmy jubileusz 30-lecia powstania Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. 4 listopada, w pięknie udekorowanej sali w Ośrodku Kulturalno-Rekreacyjnym „Gubałówka”, z łezką w oku podsumowaliśmy to, co wydarzyło się w przeciągu ostatnich trzech dekad.

Więcej informacji i link do fotorelacji TUTAJ.

6 listopada

Czas na jazz w Skawinie

Jak pisać o muzyce? Nie ma słów, które oddadzą plastyczność kompozycji i wirtuozerię muzyków, których mieliśmy radość słyszeć po raz pierwszy w Skawinie. Wystąpili dla nas: Roman Bardun – pianista, kompozytor, aranżer z towarzyszącymi Vasylem Kobil na kontrabasie oraz Bartłomiejem Dybel na perkusji.

Więcej informacji i link do fotorelacji TUTAJ.

Zdjęcie z koncertu jazzowego w Pałacyku "Sokół". Scena z brązową kurtyną, derkoracja brązowe liscie. Na scenie 3 muzyków: przy fortepianie Roman Bardun, kontrabas Vasyl Kobil, perkusja Bartłomiej Dybel
11 listopada

Urodziny Niepodległej z harcerzami i teatrem

104. urodziny Niepodległej już za nami. Jak co roku, świętowaliśmy uroczyście i z wielką radością. Nie zabrakło dziękczynnej mszy świętej, tradycyjnego pochodu, dumnego odśpiewania hymnu i koncertu pieśni patriotycznych. Były również harcerskie pląsy i spotkanie z teatrem.

Więcej informacji i link do fotorelacji TUTAJ.

ŚWIĘTUJMY RAZEM!

 

 

różne lokalizacje