Lato w mieście w rytmach reggae

Rynek w Skawinie
22/08/2021

Pogoda dopisała, było dużo śmiechu, zabawy i pozytywnej energii. W Skawinie zrobiło się naprawdę gorąco za sprawą wakacyjnych rytmów. Była energiczna zumba, nastrojowe TANTO w letniej odsłonie i porywający koncert zespołu RASTAFAJRANT. Kto nie był, niech żałuje.

Zaczęliśmy mocnym energetycznym reggeatonem – do  wspólnej zumby zaprosiły publiczność Patrycja Tarasiuk i Wioletta Woźniak. Dzieci i dorośli dawali z siebie wszystko, udowadniając, że zumba w Skawinie ma mnóstwo fanów. Najbardziej wyróżniającym się uczestnikom zabawy Organizatorzy wręczyli niespodzianki – upominki.

Koncert zespołu TANTO wprowadził nas w klimat festiwalu polskiej piosenki. Ze sceny popłynęły przeboje znane i lubiane, przy których publiczność mogła potańczyć, pośpiewać i po prostu dobrze się bawić – w myśl zasady, że najbardziej podobają nam się piosenki, które już znamy. W niedzielny wieczór wystąpiły: Małgorzata Szybisty, Cecylia Biel (Wyroba), Karolina Głowacz i Joanna Wsołek.

Na finał wieczoru, po raz pierwszy w Skawinie, zagrał zespół RASTAFAJRANT. Muzycy rodem z Cieszyna zapewnili nam pozytywną dawkę jamajskiego słońca, świetnej muzyki i fajnych tekstów. Kto nie słyszał – niech żałuje i … szuka w sieci. RASTAFAJRANT to zespół grający punky reggae/rock/ska z sekcją dętą, założony w 2015 roku. W marcu 2018 wystąpił na zaproszenie Farben Lehre jako jeden z gości legendarnej trasy „Punky Reggae Live”, koncertując wspólnie z Farben Lehre, Gutkiem (Indios Bravos), The Analogs i Big Cyc. Koncertował także jako support na zaproszenie zespołu KULT. RASTAFAJRANT ma na swoim koncie dwie płyty EP i teledyski, które możecie zobaczyć w sieci. Gorąco polecamy i mamy nadzieję na ponowne spotkanie.

Zapraszamy na ostatni już weekend Aktywnego Lata 28 i 29 sierpnia, czyli seanse kina plenerowego na skawińskim Rynku, szczegóły tutaj.

Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna tutaj.

Joanna Kurpiel

fot. Jarosław Karasiński

(AZG)

 

 

 

Rynek w Skawinie